فهرست
هفته‌ی اروپا به روایت تصاویر: سقوط تلخ لئو
هفته‌ی اروپا به روایت تصاویر: سقوط تلخ لئو

هفته‌ی اروپا به روایت تصاویر: سقوط تلخ لئو

آی‌اسپورت – جاناتان ماس داورِ بازی منچستر یونایتد و وستهم برای دومین بار در دو فصل اخیر ژوزه مورینیو را از کنار زمین اخراج کرد. ماس فصل پیش هم در دربیِ چلسی و وستهم در آپتون پارک به مورینیو کارت قرمز نشان داده بود. بدین ترتیب آقای خاص یک تنه تا اینجایِ فصل با دو کارت قرمز بیش از یونایتد (یک کارت قرمز) اخراجی داشته!

جنوا این هفته با پیروزیِ 1-3 مقابل یوونتوس بدل به اولین تیمی شد که در سه سالِ اخیر در یک بازیِ لیگ بیش از دو بار دورازه‌یِ بیانکونری را باز می‌کند. جووانی سیمئونه (که از این به بعد قرار است "ال چولیتو" خطابش نکنیم) در این بازی دو گل زد. 16 سال پیش دیگو سیمئونه هم در پیروزیِ 0-1 لاتزیو مقابل یووه تکل گلِ بازی را زده بود.

اما شکست مقابل جنوا بدترین اتفاق روز برای بیانکونری نبود. یووه هنوز با چهار امتیاز اختلاف در صدر جدول قرار دارد، اما حالا باید برای مدتی طولانی بدونِ دنی آلوس و لئو بونوچی به بازی‌ها ادامه بدهد. صحنه‌یِ سقوط بونوچی روی زمین، مدافعی که در سه فصلِ اخیر سری آ بیش از هر بازیکنی در نیمه‌یِ زمین خودش پاسِ درست داده (2899) دردناک‌ترین تصویر هفته برای یوونتوسی‌ها بود.

بارسلونا برای هشتمین بارِ متوالی موفق نشد رئال سوسیداد را در آنوئتا شکست دهد. تساویِ 1-1 بارسا مقابل "لا رئال" بدین معنا بود که حالا لوئیس انریکه و شاگردانش شش امتیاز کمتر از رئالِ مادریدِ صدرنشین دارند. آخرین باری که بارسا در چنین موقعیتی قرار گرفت به سالِ 2012 برمی‌گردد، فصلی که در نهایت با قهرمانیِ رئالِ مورینیو به پایان رسید.

در نبردِ استمفورد بریج هری کین و دیگو کاستا رو به رویِ هم ایستادند، اما هیچکدام موفق به گلزنی نشدند. با این وجود گل‌های پدرو و ویکتور موزز شکست‌ناپذیری چلسی در این دربیِ لندن در خانه را به 26 سال رساند. این هشتمین گلِ خانگی در این فصل بود که پدور نقشی مستقیم رویش بازی می‌کرد، بیش از هر بازیکنِ دیگری در لیگ برتر.

میلان با پیروزیِ 1-4 در زمین امپولی برای اولین بار در دو سال و نیم اخیر دو پیروزیِ پیاپیِ خارج از خانه‌ در سریِ آ به دست آورد. سوسو در این بازی با یک گل و دو پاس گل برای دومین بازیِ پیاپی به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد. ستاره‌یِ اسپانیاییِ روسونری نقشی مستقیم رویِ هفت گل از هشت گلِ اخیر میلان را داشته است.

باب بردلی اولین بردش با سوانزی را در پیروزیِ عجیب و غریبِ 4-5 مقابل کریستال پالاس به دست آورد. "کوچ بردلی" با این پیروزی در تاریخ لیگ برتر به عنوان اولین مربیِ آمریکایی که موفق به کسب سه امتیازِ یک بازی شده جاودانه شد. در سویِ دیگر این جدال دراماتیک اما آلن پاردیو قرار داشت، مربی‌ای که با پالاس در سالِ 2016 میانگینِ 0.68 امتیاز از هر بازی گرفته، پایین‌ترین آمار بینِ تمام تیم‌هایِ انگلیس.

دو گلی که ادینسون کاوانی یکشنبه شب به لیون زد آمارِ این فصل او در لیگ را به 13 گل رساند. بینِ تمام بازیکنان پنج لیگ اول اروپا تنها پیر-امریک اوبامیانگ است که در حال حاضر با آمارِ مهاجم پی.اس.جی برابری می‌کند.

جیمز میلنر با گلی که این هفته به ساندرلند زد آمارش مقابلِ "گربه‌هایِ سیاه" را به شش گل رساند. میلنر به هیچ تیمی در تاریخ فوتبالش به اندازه‌یِ ساندرلند گل نزده‌ است. گلی که هافبکِ سابق منچستر سیتی وارد دروازه‌یِ شاگردانِ دیوید مویز کرد بدین معنا بود که او حالا با پیراهنِ پنج تیم مختلف به ساندرلند گل زده. تنها بازیکنی که غیر از میلنر به چنین رکوردی رسیده امیل هسکی، مهاجمِ سابق لیورپول است.

 

۵ ۲  
آی اسپورت
2016-11-29 13:35:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
برزو
سه شنبه ۹ آذر ۱۳۹۵، ۱۴:۱۲
اين بخش از اون بخش هاييه كه خيلي دوسش دارم
۱
جاوید
سه شنبه ۹ آذر ۱۳۹۵، ۱۵:۴۳
چه باحال ، لباس میلان شبیه لباس رئالِ ، توجه نکرده بودم
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر