فهرست
یادآوری روز؛ دو پیش‌بینی دقیق برانکو
یادآوری روز؛ دو پیش‌بینی دقیق برانکو

یادآوری روز؛ دو پیش‌بینی دقیق برانکو

آی اسپورت - برانکو ایوانکوویچ 2 دوره موفق در فوتبال ایران داشته؛ یک‌بار در تیم ملی و یک مقطع هم در پرسپولیس. او علاوه بر توانایی‌های فنی، به واسطه سال‌ها حضور در ایران، شناخت خوبی هم از زیر و بم فوتبال ما و نیز برخی قواعد اقتصادی و اجتماعی حاکم بر کشورمان دارد. به علاوه آنهایی که مجال گفت‌وگوهای غیررسمی با ایوانکوویچ را داشته‌اند، تأیید می‌کنند که او دیدگاه‌های ظریف و نکته‌سنجانه‌ای هم دارد؛ بنابراین اصلا تعجب نمی‌کنیم که در طول همین چند روز اخیر، حداقل

2  پیشگویی مهم برانکو تثبیت شده یا در آستانه تأیید قرار گرفته است. اولین پیش‌بینی مربی کروات در مورد ورشکستگی اقتصادی فوتبال ایران بود. او گفت: «شما دارید آماتور می‌شوید. با ادامه این روند دیگر خبری از فوتبال حرفه‌ای در ایران نخواهد بود و به‌زودی باشگاه‌ها به سطح آماتوری باز خواهند گشت. این امکان‌پذیر نیست که همه تیم‌ها به مربیان و بازیکنان‌شان بدهکار باشند. به‌زودی خبری از خارجی‌ها در لیگ ایران نخواهد بود.» حالا و فقط چند‌ماه بعد از خروج برانکو از ایران می‌بینیم که این حرف‌ها چقدر درست بوده است؛ جایی که مربیان خارجی موفق یک به یک در حال ترک کشورمان هستند، دستیاران اسپانیایی فرهاد مجیدی از حضور در ایران انصراف می‌دهند و فدراسیون هم رسما اعلام می‌کند سرمربی بعدی تیم ملی ایرانی خواهد بود!

پیش‌بینی دوم برانکو هم که البته به نوعی در امتداد همان مطالب است، به توصیه غیابی و از راه دور او به گابریل کالدرون مربوط می‌شود؛ جایی که پروفسور در یکی از مصاحبه‌های اعتراضی‌اش در مورد تأخیر در وصول مطالباتش از پرسپولیس گفت: «به کالدرون توصیه می‌کنم از همین الان به فکر طرح شکایت در فیفا باشد.» دیروز که اخبار مربوط به ادامه یا قطع همکاری گابریل با سرخپوشان به سمت احتمال شکایت او در فیفا گرایش پیدا کرد، یاد این حرف برانکو افتادیم و دوباره متوجه شدیم او بیراه نمی‌گفته است!

۸    
آی اسپورت
2020-01-11 23:29:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر