فهرست
پرو پییچ کنار ساحل به ۴۳۰ هزار دلار پول رسید!
پرو پییچ کنار ساحل به ۴۳۰ هزار دلار پول رسید!

پرو پییچ کنار ساحل به ۴۳۰ هزار دلار پول رسید!

آی اسپورت - یک ماهی بود که مسئولان باشگاه استقلال دنبال راهکاری برای پرداخت بدهی پرو پییچ، مهاجم کروات پیشین این تیم بودند، از تماس‌های مکرر با وزارت ورزش و جوانان، فدراسیون فوتبال و وزارت امور خارجه گرفته تا سفیر ایران در کرواسی. در این مدت همه به دنبال آن بودند که محرومیت از نقل‌وانتقالات، حذف از لیگ قهرمانان آسیا و خطر کسر امتیاز گریبانگیر باشگاه استقلال نشود.

در این بین فدراسیون فوتبال نامه‌ای به فیفا ارسال کرد که باشگاه استقلال بتواند از محل مطالبات خود به دلیل حضور چهار بازیکنش در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه بدهی پرو پییچ را پرداخت کند. باشگاه استقلال نیز علی خطیر، معاون ورزشی خود را به‌عنوان نماینده راهی زوریخ سوئیس و مقر فیفا کرد تا با مسئولان فدراسیون بین‌المللی فوتبال رایزنی کند.

با توجه به تحریم‌های صورت گرفته علیه ایران، مسئولان استقلال از منابع دیگری ۴۳۰ هزار دلار پرو پییچ را با خود به زاگرب پایتخت کرواسی بردند تا اگر فیفا نتواند پاسخ روشنی بدهد، زمان را از دست ندهند و بدهی پرو پییچ را پرداخت کنند. فارغ از اینکه این پرونده چطور بسته شد، مدیران استقلال به خاطر این پول نتوانستند آیاندا پاتوسی هافبک آفریقایی‌شان را حفظ کنند و از طرفی باید پاسخگوی هواداران خود برای عملکرد باشگاه در فصل نقل‌وانتقالات هم باشند.

پرو پییچ سال ۹۴ و در کوران لیگ پانزدهم با درخواست پرویز مظلومی به استقلال پیوست، مهاجم قدبلندی که آنقدر ضعیف بود که کمتر توسط مظلومی به بازی گرفته می‌شد. بماند که برخی از بازیکنان استقلال در آن مقطع گلایه می‌کردند که پرو پییچ در حفظ توپ هم ضعف دارد، چه برسد به انجام بازی فوتبال ساده! این مهاجم کروات که سابقه بازی در لیگ آلبانی را دارد، تنها دو گل برای استقلال به ثمر رساند که مهمترین آنها در بازی با سایپا در ورزشگاه تختی بود.

قرارداد پرو پییچ با استقلال دو ساله بود و با توجه به عدم نیاز علیرضا منصوریان به این بازیکن، او حاضر بود با پرداخت ۳۰ هزار دلار از سوی استقلال، با آبی‌پوشان قطع همکاری کند. تعلل مدیران وقت باعث شد که پرو پییچ به کشورش بازگردد و حتی تهدیدهای مدیران استقلال هم اثرگذار نبود و او از استقلال به فیفا شکایت کرد.

پرو پییچ در زمان مدیریت بهرام افشارزاده و در مقطعی که علی نظری‌جویباری و بهرام امیری امور اجرایی باشگاه را عهده‌دار بودند، آبی‌پوش شد. یک سال بعد هم که از استقلال رفت، پندار توفیقی نتوانست با این بازیکن توافق کند. در دوره مدیریت رضا افتخاری، بارها از سوی او اعلام شد که قرارداد پرو پییچ بد بسته شده است، اما از آنجایی که او به درخواست استقلال به ایران بازنگشته تا در تمرینات شرکت کند، خطری متوجه آبی‌ها نخواهد بود.

در ادامه، فیفا نامه‌هایی به باشگاه استقلال ارسال کرد تا با پرو پییچ توافق کنند، اما مسئولان استقلال توجهی نکردند تا مطالبات مهاجم کروات به ۴۳۰ هزار دلار برسد. با توجه به گرانی ارز، پولی که به پرو پییچ پرداخت شد، حدود پنج میلیارد تومان خواهد بود.

پرو پییچ یک سالی است که در هیچ تیمی حضور ندارد و در این مدت در صفحه شخصی‌اش تصاویری از آفتاب گرفتن در کنار خانواده‌اش در کنار ساحل را هر روز منتشر می‌کند و نکته غم‌انگیز اینکه بازیکنی که فوتبالش را کنار گذاشته است، با شاهکار مسئولان استقلال خیلی راحت ۴۳۰ هزار دلار کاسب شد.

متأسفانه مدیران پیشین باشگاه استقلال با عملکردشان باعث شدند پنج میلیارد تومان از پول بیت‌المال به راحتی به حساب بازیکنی برود که این روزها مشغول خوشگذرانی است، مدیرانی که کسی از آنها بازخواست نمی‌کند و تنها هواداران استقلال بودند که طی این مدت روزهای سختی را سپری کردند تا مبادا باشگاه آنها از نقل‌وانتقالات محروم شده و با خطر کسر امتیاز روبه‌رو شود. حال سؤال اصلی این است که کسانی که در ماجرای پیوستن پرو پییچ به استقلال نقش داشتند، اکنون کجا هستند و چرا بازخواست نمی‌شوند؟

تسنیم

۹ ۲  
آی اسپورت
2019-07-15 18:56:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
مجید
دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸، ۱۹:۲۵
روزی که اومد استقلال طرقدارای این تیم برای پرسپولیس کری میخوندن که ما گلزن ترین مهاجم جهان رو آوردیم تو تیممون
محسن
دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸، ۱۹:۴۳
عرض ادبی داریم خدمت خوهر و مادر دلالانی که این زباله ها را به باشگاه پرافتخار و مردمی استقلال شیاف میکنند،و پایانی هم بر آن متصور نیستیم.فقط باید آفرین گفت به مدیرانی که با بازیکنی این قرارداد عجیب را بستند که بعد از ناکامی در استقلال،از فوتبال خداحافظی کرده و باشگاهی در دنیا،خواهان او نبود!!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر