فهرست
استقلال نیاز به هوای تازه دارد: پایان نسل طلایی
استقلال نیاز به هوای تازه دارد: پایان نسل طلایی

استقلال نیاز به هوای تازه دارد: پایان نسل طلایی

آی‌اسپورت- بیش از ده سال قبل بود که امیر قلعه‌نویی برای اثبات خودش، استقلال را زیر و رو کرد. در اولین فرصت سرمربی‌گری‌اش تیمی ساخت که سال‌ها به عنوان نسل طلایی استقلال نامیده شد. از وحید طالب‌لو که توسط خودش به فوتبال معرفی شد تا پیروز قربانی و امیرحسین صادقی. مثلث دوست‌داشتنی خسرو حیدری، آندرانیک تیموریان و مجتبی جباری که سال‌ها در تیم‌های پایه استقلال وبزرگسالان ابومسلم، تیم‌های حریف را نابود می‌کردند، سوگلی‌های استقلال بودند. عنایتی و اکبرپور و آرش برهانی هم بیشترین گل‌های تاریخ لیگ برتر را با لباس استقلال به ثمر رسانده بودند. ولی چه خبر از آن نسل طلایی؟

حالا یکی یکی از آن نسل، کفش‌های‌شان را آویزان می‌کنند. پیروز قربانی و میثم منیعی و آشوبی و اکبرپور از فوتبال خداحافظی کردند؛ مثل فرهاد مجیدی. حالا در حال استراحت بعد از فوتبال هستند. طالب‌لو هم به روزهای پایانی فوتبال نزدیک‌ شده و بعد از خروج و نیمکت‌نشینی در تیم‌های مختلف، حال و روز خوبی در فولاد هم ندارد. مجتبی جباری مصدوم‌ شده و فقط در بستن «قرارداد مالی» همچنان سرپا است. آندرانیک تیموریان تیم ملی را از دست داد و در ماشین‌سازی هم موفق نبود تا به استقلال برگردد و تا بیشتر از این با آبرویش بازی نشد، با لباس تیم محبوبش خداحافظی کند. عنایتی دیگر زهری ندارد و حتی به پست دفاع تبعید شده است. شاید آخرین فصل حضور عنایتی در زمین فوتبال هم باشد. ستاره‌ای که آقای گل نسل طلایی استقلال هم بود. مثل آرش برهانی که روزهای خداحافظی‌اش از فوتبال فرا رسیده است. سال‌ها استقلال روی بال‌های خسرو حیدری می‌چرخید. هر سرمربی که می‌آمد مجبور بود تمام برنامه تیمش را روی سانترهای خسرو خلاصه کند. ولی حیدری هم دیگر آن خسروی سابق نیست و کمتر از هر فصلی پاس گل ارسال کرده است. خسرو حالا یار تعویضی علیرضا منصوریان شده و جایگاه سابقش را از دست داده است. می‌ماند امیر حسین صادقی؛ مدافعی که تنها استقلالی آن نسل طلایی است که همچنان می‌درخشد.

حالا استقلال به یک نسل طلایی تازه‌ای نیاز دارد. جوان‌های سال 83 حالا پیر شده‌اند و نوبت به یک هوای تازه رسیده است. سال‌ها بود هر گاه که سرمربی استقلال چیزی برای عرضه کردن نداشت، به کمک سیوهای طالب‌لو و رحمتی، سانترهای خسرو، گل‌های عنایتی، پاس‌های جباری می‌توانست که در بین مدعی‌ها قرار بگیرد. نسلی که حالا هیچ‌کدام‌شان در قامت تعیین کننده نتیجه بازی نیستند. به همین خاطر منصوریان برخلاف سرمربی‌های قبلی، مجبور به جوان‌گرایی است. 

۲۸    
آی اسپورت
2017-01-21 16:07:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر