فهرست
پس از باخت در اصفهان؛ رحمتی فیکس نمی‌شود
پس از باخت در اصفهان؛ رحمتی فیکس نمی‌شود

پس از باخت در اصفهان؛ رحمتی فیکس نمی‌شود

آی اسپورت – استقلال در بازی حساس و مهم خود در هفته بیست و دوم در اصفهان با دو گل مغلوب تیم امیر قلعه‌نویی شد تا از تیم شفر به عنوان «ناکام بازی‌های بزرگ» یاد کنند‌. مسابقه ای که حواشی جالبی هم داشت که مهم ترین آن برد ژنرال برابر یک مربی خارجی بود که گفته می‌شد جلوی مربیان به زعم خودش اجنبی خوب نتیجه نمی‌گرفت و همچنین آشتی او با رحمتی که پایانی بر حاشیه‌های این دو نفر بود‌. در کنار این مسایل برگشت حسینی به دروازه استقلال و نیمکت نشینی دوباره رحمتی از دیگر اتفاقات مهم این بازی بود‌. مسابقه ای که در آن حسینی دو بار دروازه اش را باز شده دید تا شائبه برگشتن شماره یک آبی‌ها به قفس توری استقلال بازهم قوت بگیرد‌. دو گلی که اگر از پنالتی اول ذوب آهن بگذریم روی گل دوم کمتر کسی انتظار داشت با واکنش‌های خوبش طی هفته‌های گذشته چنین گلی بخورد‌.

حسینی نگران این چالش بود

بعد از این که اعلام شد مهدی رحمتی بازی با پدیده و پارس جنوبی درون دروازه استقلال قرار خواهد گرفت تا آماده حضور در بازی حذفی حساس مقابل نفت آبادان آماده شود؛ سه مسابقه ای که حتی عملکرد خوب رحمتی باعث نشد مقابل ذوب آهن درون دروازه قرار بگیرد و بازهم حسینی به دروازه استقلال برگشت‌. با این حال نزدیکان حسینی می‌گفتند او خیلی نگران این بازی و چالش به وجود آمده برای خودش است‌. اینکه در ادامه عملكرد خوبش نتواند جلوی ذوب آهن روند خوبش را ادامه دهد و تیم نتیجه نگیرد‌. اتفاقی که افتاد و با اینکه به جز روی گل دوم حسینی اشتباه داشت و در بقیه اوقات موقعیت‌های خوبی را از حریف گرفت اما در نهایت استقلال باخت‌.

شفر از او راضی بود

وینفرد شفر که فوتبال قلعه‌نویی را فوتبال «بکش زیرش» نامیده بود و واکنش این مربی را هم بعد بازی به همراه داشت بعد از مسابقه برای تک تک بازیکنانش دست زد و با آمدن به میانه میدان و دست دادن با آنها تیم را از نظر روحی شارژ کرد‌. این روند روحیه دادن به تیم تا رختکن استقلال هم ادامه داشت و آنجا هم از عملکرد تک تک بازیکنان تیمش ابراز رضایت کرد‌. با این حال یکی از بازیکنان سیدحسین حسینی بود که ناراحت‌تر از همه در رختکن حضور پیدا کرد‌. شنیده‌های ما حکایت از آن دارد که شفر در رختکن از عملکرد حسینی و کار خوب او مقابل ذو‌ب‌آهن راضی بوده و به این نحو نسبت به عملکرد حسینی اعلام رضایت کرده است‌.

رحمتی به ترکیب اصلی بر نمی‌گردد

همان طور که گفته شد باخت استقلال و گل‌هایی که حسینی خورد شائبه برگشت رحمتی را به دروازه استقلال بیش از پیش قوت بخشید‌. مساله ای که گویا شدنی نیست و شفر در صحبت هایی که با حسینی داشته به او اطمینان داده در بازی بعدی هم درون دروازه خواهد بود و از عملکرد وی در تقابل استقلال و ذوب آهن راضی است‌.

نگاه ویژه شفر به حسینی در آسیا

بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا قطعا مهمترین چالش وینفرد شفر خواهد بود و اینکه بتواند از بهترین بازیکنان خود در این میدان بزرگ فوتبالی در قاره کهن بهره ببرد‌. در همین خصوص با دیدگاه شفر و تاکید او بر عنصر تجربه که باعث شد رحمتی را در بازی‌های حذفی بابت مهار پنالتی‌ها به دروازه استقلال برگرداند، این دیدگاه وجود دارد که او شماره یک آبی‌ها در لیگ قهرمانان آسیا خواهد بود‌. در همین خصوص اما شنیده می شود شفر با توجه به حضور حسینی در تمرینات تیم ملی و نگاه ویژه کی روش به شماره 22 آبی‌ها او قصد دارد در آسیا هم از این بازیکن بهره بگیرد‌. مساله ای که خود حسینی هم به آن آگاه است و می داند که درخشش در این تورنمنت چقدر می تواند او را به حضور در روسیه در جام جهانی بیش از پیش نزدیک کند‌.

شفر در تصمیمی عجیب برای آماده بودن رحمتی که گویا قرار است در حذفی از او بازی بگیرد در دو بازی آخر استقلال پیش از جدال با نفت آبادان از شماره یک خودش درون دروازه بهره برد‌. دیدگاهی که با تمام انتقادها شفر به آن اعتقاد داشت و می خواست که او آماده این بازی‌ها باشد و به یکباره درون دروازه قرار نگیرد‌. بااین حساب رحمتی این شانس را دارد در رقابت با حسینی در آسیا هم به میدان برود‌. یعنی با این دیدگاه شفر پیش از فینال جام حذفی که اردیبهشت ماه خواهد بود به رحمتی هم بازی خواهد داد.

 

روزنامه گل

۱ ۳  
آی اسپورت
2018-02-06 15:26:00
نظر دهید

۳ نظر
داور دربی باید خارجی باشد
سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۴۱
با توجه به اتفاقات اخیر و داوریهای جهت دار به سود کیسه(پنالتی پارس. اعلام پنالت اشتباه به نفع کیسه. پنالتی اشتباه به سود کیسه برابر پدیده. پنالتی گم شده جاسم کرار برابر کیسه. اخراج نشدن علی قربانی برابر صنعت. اخراج نشدن حسینی برابر ذوب. گل خطای این تیم به گل گهر) باید به فدراسیونن فشاور بیاریم داورو از کشور دیگه بیاره
۸ ۱
علیرضا
سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۳۷
فک کنم تازه یاد گرفتی نظر بدی که همه جا حرفای مسخرت رو مینویسی
حمود
سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶، ۱۶:۳۵
رحمتی سنش دیگه بالاست باید جا برای جوان تر‌ها باز شه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر