فهرست
شش سوال ساده، با اجازه اوباش مجازی!
شش سوال ساده، با اجازه اوباش مجازی!

شش سوال ساده، با اجازه اوباش مجازی!

آی اسپورت - با اعلام برائت از هیات‌مدیره فرمایشی و ناکارآمد پرسپولیس، از دندانپزشک تازه‌رسیده وزیر تا سایه‌نشین‌های مرموزی همچون عرب، نبی، رغبتی و هاشمی که امضای‌شان پای از دست دادن برانکو و بدعهدی با او در تاریخ ماندگار خواهد بود، همچنین با کسب اجازه از اوباش و هولیگان‌های مجازی که در شش ماه گذشته آماده همه‌رقم حمله کورکورانه به منتقدان محمدحسن انصاری‌فرد بوده‌اند، در این مطلب شش سوال از مدیرعامل مخلوع پرسپولیس پرسیده می‌شود. به این امید که برای آنها پاسخی غیر از مظلوم‌نمایی و فرافکنی پیدا شود.

 

یک- جناب انصاری‌فرد فرموده‌اند وزیر ورزش نمی‌خواست ایشان با پرسپولیس قهرمان شود؛ اگر نمی‌خواست چرا شخصا پای حکم مدیرعاملی شما را امضا کرد؟ محمدحسن اضافه کرده وزیر از او به عنوان مهره‌ای برای آرام کردن هواداران بعد از جدایی برانکو استفاده کرد؛ خب شما که فهمیدید چرا به همین راحتی آلت دست شدید؟ کدام آدم شریف و آزاده‌ای از شوق «منصب» تن به «مهره» بودن می‌دهد؟ اگر هم حرف و حدیث‌ها درست است و از جایی غیر از وزارت سفارش شدید که این دیگر عذر بدتر از گناه است. کلاه‌تان را بالاتر بگذارید.

 

دو- بیایید هزینه کادرفنی پرسپولیس در نیم‌فصل دوم را سرانگشتی حساب کنیم؛ چهارونیم میلیارد تومان چک شهرخودرو بابت رضایتامه یحیی گل‌محمدی، یک‌ونیم میلیارد تومان خسارت پاس نشدن چک‌ها که با ابتکار آقای انصاری‌فرد در قرارداد گنجانده شد، دو میلیارد و 200 میلیون تومان دستمزد خود یحیی و 600 هزار دلار تتمه دستمزد گابریل کالدرون که از این مقدار 450 هزار دلار غرامت ادعایی بابت نیم‌فصل دوم است. مجموع اینها رقمی حدود 16 میلیارد تومان می‌شود. 16 میلیارد برای یک نیم‌فصل! اصلا گیریم که کالدرون یک دزد فاسد خودخواه عوضی بود؛ آیا بهتر نبود به جای زمان خریدن برای نمایش دادن، بین دو نیم‌فصل نیمی از دستمزدش را می‌دادید و با توجه به یکی از بندهای قراردادش با او قطع همکاری می‌کردید. چرا نکردید؟

 

سه- قصه کالدرون فقط قصه تحمیل یک هزینه نجومی کاذب به باشگاه نیست. انصاری‌فرد با دک کردن او فرصت شکل‌گیری یک دوره مهم فنی در تاریخ پرسپولیس را از بین برد. یحیی همیشه فرصت داشت به پرسپولیس برگردد و حتی آخر همین فصل این اتفاق می‌توانست به طور مجانی رخ بدهد؛ بدون نیاز به منت‌کشی از امثال حمیدوای یا سفارش از بالا. می‌شد با کالدرون قهرمان لیگ شد و تیم مبتنی بر ضدحمله‌های برق‌آسای او را در زمین‌های هموار لیگ قهرمانان آسیا دید. می‌شد به مردی اعتماد کرد که قبح نیمکت‌نشینی بیرانوند و جلال حسینی را شکست و مهدی ترابی را به اوج فوتبالش رساند. محمدحسن یک دوره را در پرسپولیس نابود کرد. مفت و مجانی، پوچ و بی‌دلیل. تازه نصفه‌شب مشتلق هم می‌خواست!

 

چهار- چرا با وجود همه شعارهای‌تان با برانکو تفاهم نشد؟ او حتی اگر  هزار یورو هم تخفیف می‌داد، باز غنیمت بود و تازه باشگاه از شر این همه غرامت و پنج درصد جریمه دیرکرد هم خلاص می‌شد. آیا با بودجه جذب استوکس و اوساگونا و رضایتنامه یحیی، نمی‌شد حداقل این پرونده را زخمی کرد یا رضایت دستیاران برانکو را گرفت؟

 

پنج- گفته می‌شود مدیریت پیشین پرسپولیس از افشین پیروانی به خاطر تملک غیرقانونی صفحه رسمی اینستاگرام باشگاه و کسب سود قابل ملاحظه چند میلیاردی از این محل به مراجع قضایی شکایت کرده است؛ چرا این شکایت در دوره انصاری‌فرد مسکوت ماند و پیگیری نشد؟ به راستی منافع باشگاه مهم‌تر است یا روابط دوستانه آدم‌ها؟ آیا اعاده این مبلغ چشمگیر برای باشگاه پرسپولیس که فقط 750 هزار تومان موجودی در حسابش هست، ارزش و اهمیت ندارد؟ از همه مهم‌تر اینکه افکار عمومی در حال حاضر با نسبت داده شدن یک «اتهام» جدی به افشین پیروانی مواجه است؛ بنابراین یا باید اتهام انتسابی اثبات شود و حق باشگاه برگردد یا اینکه با رد آن، غبار از چهره کاپیتان اسبق سرخپوشان کنار برود. چرا این کار را نکردید آقای انصاری‌فرد؟ گیرم استوکس حق‌تان را خورده و دور از دسترس است؛ افشین که همین‌جاست!

 

شش- و سوال آخر؛ در این سیستم مزخرف و فشل مدیریت دولتی، آدم‌ها کی قرار است بابت شکست‌های‌شان جواب بدهند؟ البته که انصاری‌فرد بابت هیچکدام از اینها پاسخگو نخواهد بود، همانطور که ایرج عرب جواب حماسه‌هایی همچون جونیور و بودیمیر را نداد و طاهری هم پاسخگوی اوکراینی‌ها نشد. پس مثل بچه‌های خوب منتظر فتوحات مشابه جناب رسول‌پناه باقی می‌مانیم؛ فقط امیدواریم دندانپزشک وزیر دیگر لشکر جان بر کف اینستاگرامی برای سرکوب منتقدان پیدا نکند!

۳۱ ۳  
آی اسپورت
2020-03-20 01:31:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
nima
جمعه ۱ فروردین ۱۳۹۹، ۰۴:۵۸
انصاریفرد هنوز وارد باشگاه نشده بود شما حکم تون رو صادر کرده بودید.تعصب کور در هر دو طرف ماجرا بوده.
مثلا شما میگین وزیر امضای مدیریت شما رو زد اما سوال براتون پیش نمیاد که چرا عضو هیئت مدیره نشد.
یا چرا از هیئت مدیره ی بی خاصیت سوالی طرح نشد که در این مدت چه پول آوری داشته اند تا مربی" ضدحمله های برق آسا " و پرسپولیس نوین را نگه دارند،چرا بعد از باخت به نفت سلیمان که اغلب هوادارن با اخراج کالدرون موافق بودند انصاریفرد پشتش درامد؟
جالب انکه 750 هزار تومن به گفته دندان پزشک برای شما سند میشه و خواستار بازجویی می شوید اما صبحت های انصاریفرد برایتان کف رو اب است؟
این که شما انتقال یحیی را "نامشروع ترین انتقال تاریخ " میدانید به داستان های کلید اسرار و خرافه های نیروی طبیعت و کارما برمیگردد.اگرنه در دنیای حرفه ای این حرف ها جوکی بیش نیست.پسوند "ترین" هم از خلق و خوی نوجوانانه ی شماست.
این ها نشان میدهد که شما خود لیدر یک طرف از این "اوباش" بودید.
اپورتونیست عزیز امیدوارم یحیی انقدر بدرخشد که تو مجالی برای خالی کردن این لاطائلات نداشته باشی.۴
شیما
جمعه ۱ فروردین ۱۳۹۹، ۰۹:۰۵
صمیمانه ازتون ممنونم که نترسیدید از هجمه ها.البته امیدوارم تحت تاثیر مدیریت جدید باشگاه نباشید که حتی اگر اینگونه باشید هم حرفتون حق هستش و همه منتظر جواب این سوالها هستند.کسایی که اتفاقات رو کمی عمیقتر رصد میکنند متوجه هستند که بعضی رفتارهای دوستان مثل آقای پیروانی دقیقا جهت شانه خالی کردن از جوابگویی به همین ابهامات هستش.
۶
حسین
جمعه ۱ فروردین ۱۳۹۹، ۱۱:۰۶
رسول بهروش و این دسته از آدم هارو واقعا امیر قلعه نوعی خیلی خوب شناخت
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر