فهرست
پسا کی‌روش در دستان برانکو
پسا کی‌روش در دستان برانکو

پسا کی‌روش در دستان برانکو

از همان لحظه‌ای که غفلت کودکانه چند بازیکن تیم ملی باعث شد دروازه ایران در نیمه‌نهایی جام ملت‌های آسیا توسط ژاپنی‌ها باز شود، معلوم بود تیم ملی فوتبال باید خودش را برای دوران پسا کی‌روش آماده کند. دورانی که باز هم مشخص بود سختی‌های زیادی را در پی خواهد داشت.

 تیم ملی فوتبال ایران در پایان هشت سال موفق با کارلوس کی‌روش، برای انتخاب جانشین او گزینه‌های زیادی را پیش روی خود می‌دید. در شرایطی فدراسیون با مربیان مختلف وارد مذاکره شد که فدراسیون‌نشین‌ها بنا را بر پنهان‌کاری گذاشتند. در روزهایی که همه منتظر معرفی یورگن کلینزمنِ شناخته‌شده بودند، به ناگاه این خبر که «مارک ویلموتس بلژیکی سرمربی تیم‌ملی شد» در رسانه‌ها منتشر شد.

 خبری که نه ناامیدکننده بود و نه وسوسه‌انگیز. مرد چشم‌زاغ بلژیکی با وعده فوتبالی هجومی وارد گود شد. اما انگار قرار نبود تیم ملی روزهای خوش و توأم با اقتدار سال‌های گذشته را تکرار کند. 2 شکست برابر بحرین و عراق آن هم برای تیمی که چندین سال در آسیا بی‌شکست مانده کافی بود تا پرونده ویلموتس فقط با چهار 90 دقیقه رسمی بسته شود تا بتوان گفت ای کاش تصمیم‌گیران برای انتخاب ویلموتس به جای سیاست پنهان‌کاری با اهالی فن مشورت می‌کردند تا تصمیمی بهتر می‌گرفتند.

 خبر کوتاه بود و جذاب: «فدراسیون فوتبال با برانکو ایوانکوویچ به توافق اولیه رسید»؛ این خبری بود که از چند روز گذشته کج‌ دار و مریز شنیده می‌شد تا اینکه در رسانه‌های دولتی ایران ورزشی و ایرنا انتشار یافت و برگ دیگری از حضور ایوانکوویچ در فوتبال ایران رقم خورد. طبق معمول واکنش‌ها به این خبر شروع شده است. گروهی این تصمیم را بازگشت به عقب دانسته و دسته‌ای دیگر آشنایی برانکو با فضای فوتبال ایران و کارنامه موفق‌اش را دلیلی بر مثبت بودن این انتخاب مطرح می‌کنند.

 شاید می‌شد به گزینه‌های حرفه‌ای‌تر و کارنامه‌دارتر فکر کرد، اما با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی و اینکه چهره‌های سرشناس برای حضور در ایران اما و اگرهایی زیادی را در ذهن می‌پرورانند، می‌توان گفت برانکو ایوانکوویچ گزینه‌ای مناسب برای این مقطع از فوتبال ملی ایران محسوب می‌شود.

اعتماد آنلاین

 

باید دید مرد محبوب طرفداران ایرانیِ فوتبال می‌تواند باز هم در مسیر نتیجه‌گیری سیر کند یا هر آنچه در این سال‌ها رشته را پنبه خواهد دید.

 

گفتنی است طبق قانون نانوشته مدیریت ایرانی، این خبر توسط برخی از مدیران فدراسیون در حال تکذیب شدن است و آنها از قطعی نبودن این اتفاق خبر می‌دهند. اما آنچه معلوم است، فردا (دوشنبه) در کشوری مانند ترکیه جلسه‌ای با حضور برانکو ایوانکوویچ و مسئولان ارشد فدراسیون فوتبال برگزار و قرارداد نهایی خواهد شد. مگر اینکه اتفاقی خاص و غیرقابل ‌پیش‌بینی‌ رخ دهد.

۱    
آی اسپورت
2019-11-24 13:10:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر