فهرست
تنهایی طارمی/ چرا پرسپولیس گل نزد؟
تنهایی طارمی/ چرا پرسپولیس گل نزد؟

تنهایی طارمی/ چرا پرسپولیس گل نزد؟

آی اسپورت- در دقیقه 78 بازی و صحنه‌ای که مطابق معمول طارمی خودش یک تنه اقدام به خلق موقعیت نمود باز عدم تحرك و تلاش بازيكنان حاضر در فاز حمله مشهود است. در این صحنه طارمی پا به توپ به سمت دروازه ذوب‌آهن حرکت نموده و 6 بازیکن پرسپولیس در فاز تهاجمی حاضر هستند. 

تصویر اول
تصویر اول

با حركت مستقيم طارمي به محوطه جريمه تنها امیری (شماره 3) در هنگام ارسال پاس عالي طارمي در سمت چپ او حاضر بود كه به‌علت فاصله زياد نتوانست به توپ برسد. در زمان اقدام به حركت مستقيم طارمي به محوطه جريمه، جاماندن احمدزاده (شماره 5) و مسلمان (شماره 6) در تكميل فاز حمله به‌خوبي مشهود است. 

تصویر دوم
تصویر دوم

در صورت حركت سريع احمدزاده (شماره 5) و حضورش در فضاي خالي و مسير پاس طارمي هم تعداد مهاجم‌ها در باكس ذوب‌آهن بيشتر مي‌شد و هم مي‌توانست منجر به ايجاد موقعيت موثرتري براي پرسپوليس شود. 

تصویر سوم
تصویر سوم

در مجموع خط هافبک پرسپولیس در بازی که باعث ظهور ضلع سوم قهرمانی در لیگ برتر شد، هم در صحنه منجر به گل و هم در فاز حمله، شادابي بازي‌هاي گذشته را نداشتند تا اولين باخت صدرنشين قبل از هفته پاياني نيم‌فصل رقم بخورد.

 

  امير حسين شبانكار- محمد معتمدنيا

۶ ۳  
آی اسپورت
2016-12-18 14:49:00
نظر دهید

۳ نظر
دایومی مرجوعی
يكشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵، ۱۴:۵۸
چی میگین توروخدا؟؟ یعنی وجود یه مهاجم بنجل مثل دایومی تو هر تیمی واسه به نابودی کشوندن اون تیم کافیه:)) ندیدین تو هفته های گذشته و حتی مقابل همین ذوب آهن چقدر موقعیت گل خراب کرد؟ ضرباتی که الان دایومی داره تو هر بازی به لنگ میزنه پارسال سوشا به لنگ نزد:)) به هر حال بی دلیل نیست که باشگاه خاله ریزه این دایومی رو بعد ۲ جلسه تمرین مرجوع کرد به لنگ خخخخخ
۲ ۱
میلاد
يكشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵، ۱۵:۵۷
پاس میده یا هتریک میکنه؟؟؟خخخخخخخخ
فرزاد مهریار
يكشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵، ۱۶:۵۲
پیشنهادی برای نقل و انتقالات پرسپولیس در نیم فصل : شکی نیست که پرسپولیس به شادابی فصل پیش بازی نمی کند و برای قهرمانی ، قطعا نیاز به تقویت دارد . پرسپولیس نیمکت قابل اعتنایی ندارد که در وقت نیاز به داد تیم برسد و نیز بازیکنی مانند ربیع خواه در ترکیب اصلی بسیار ضعیف بازی می کند و خاطره بابک حاتمی و نورمحمدی را زنده کرده است . برای تقویت تیم در نیم فصل ، پرسپولیس سراغ گزینه های زیادی در داخل کشور رفته است : سروش رفیعی ، داریوش شجاعیان ، عزت الله پور قاز ، مهدی ترابی ، رحیم زهیوی از این جمله اند . اما این بازیکنان دچار مشکلاتی برای پیوستن به پرسپولیس هستند ؛ اول اینکه باشگاههای مبدأ ، به سختی به این بازیکنان رضایتنامه می دهند و پرسپولیس احتمالا باید مبالغ هنگفتی را صرف رضایتنامه این بازیکنان کند و دوم اینکه این بازیکنان ، پای ثابت لیست کیروش برای تیم ملی هستند . این مساله باعث می شود که تعداد ملی پوشان پرسپولیس به ده یا یازده نفر افزایش یابد و عملا دو سوم پرسپولیس در زمان اردو های تیم ملی نباشند و هماهنگ کردن این بازیکنان ، زمان زیادی ببرد . بهترین راهکار اما خرید بازیکنان خوب و با کیفیت خارجی است . این بازیکنان در زمان تمرینات تیم ملی ، در پرسپولیس می مانند و با بازیکنان دعوت نشده ترکیب خوبی می سازند که عملا دو تیم تقریبا خوب و نزدیک به هم را شکل می دهند . البته به شرطی که این بازیکنان ، واقعا خوب باشند . مانند لوکا ماریچ و گادوین منشا . حتی از رادوشویچ هم بهتر چون بایستی در نیم فصل دوم کاملا قابلیت جایگزینی تیم اصلی را داشته باشند . پرواضح است که اگر این بازیکنان ، کیفیتی نظیر دو اوکراینی معروف!!! داشته باشند ، کاری جز پر شدن جیب خودشان و دلالان محترم و حرص خوردن هوادار و البته ده ساله شدن حسرت قهرمانی نخواهند کرد .
۶
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر