فهرست
گزارش ویژه: مرد پشت پرده
گزارش ویژه: مرد پشت پرده

گزارش ویژه: مرد پشت پرده

آی اسپورت – به طور قطع مسعود شجاعی و احسان حاج صفی به تیم ملی فوتبال ایران دعوت نخواهند شد زیرا آنها خط قرمزها را زیر پا گذاشتند. مراجع تصمصیم گیری به این موضوع نظام جمهوری اسلامی ایران، وزارت ورزش و جوانان و همچنین فدراسیون فوتبال هستند، نه آقای کارلوس کی روش.» این جملات قسمتی از صحبت‌های محمد رضا داورزنی، معاون وزیر ورزش و سرپرست فدارسیون والیبال است که روز پنجشنبه مطرح شد و بازتاب گسترده‌ای پیدا کرد. داورزنی از یک دهه پیش یعنی از سال 1385؛ زمانی که رئیس فدارسیون والیبال شد و ولاسکو را به به ایران آورد و دوران طلایی والبیال را رقم زد تا زمانی که به معاونت وزارت وزرش رسید، همیشه خبرساز بوده و حاشیه‌های پیرامون او زیاد بوده است. در سال‌های طلایی والبیال او به عنوان مدیری محبوب تبدیل شد اما با افت کیفیت بازی‌های تیم ملی والیبال و انتصاب داورزنی به عنوان معاون ورزش قهرمانی در وزارت ورزش و جوانان در سال 1395، آرام آرام از آن چهره محبوب فاصله گرفت و درگیر شایعه‌های فراوانی شد. این حاشیه و شایعه‌ها را مرور می‌کنیم

1-  از سال 1368 تا سال 1385 محمد رضا یزدانی خرم عهده‌دار رئیس فدارسیون والیبال بود و بسیاری از زیرساخت‌ها برای تقویت والبیال کشور آمده کرد. با روی کار آمدن دولت احمدی‌نژاد مثل بسیاری از مدیران ورزشی از کار خود برکنار شد و محمد رضا داورزنی که گفته می‌شد با محمد علی‌آبادی رئیس سازمان تربیت بدنی رابطه حسنه‌ای داشت، عهده‌د ار این سمت شد. بی‌انصافی است اگر نگوییم در دوران او بهترین نتایج والیبال پس از انقلاب به دست آمد و مربی‌های بزرگی به ایران آمدند. ولاسکو و کواچ والیبال ایران را به یک قطب قدرمتند تبدیل کردند اما آرام آرام ستاره‌های والبیال رو به افول رفتند. با انتخاب «ایگور کولاکوویچ» به عنوان مربی تیم والبیال در سال گذشته این روند نه تنها کُند نشد بلکه شیب نزولی بیشتری به خود گرفت. این جاست که برخی‌ها از کارشناسان اعتقاد دارند دهه طلایی والیبال ایران مدیون تلاش‌های رئیس فدارسیون قبلی بوده و دوارزنی تنها برداشت کننده این محصول بوده است.

2- سال گذشته ناگهان او از ریاست فدراسیون والیبال به سمت عنوان معاون ورزش قهرمانی در وزارت ورزش و جوانان رسید و مدیریت بسیاری از امور ورزش به دست داورزنی افتاد. به دلیل آنکه مشکل دو شغله بودن برای داورزنی به وجود نیاید در حال حاضر به عنوان سرپرست فدارسیون والیبال فعالیت می‌کند اما عجیب‌تر آنکه هیچ فردی به عنوان رئیس جدید فدراسیون والیبال انتخاب نمی‌شود. مشخص هم نسیت تا چه زمانی قرار است او به عنوان سرپرست فدارسیون والیبال به فعالیت خود ادامه دهد.

3- شایعه‌های زیادی در مورد تاثیرگذاری او بر انتخاب اعضای هیات مدیره باشگاه پرسپولیس شنیده می‌شود. در زمانی که پرسپولیس قهرمان لیگ برتر شد، طاهری مدیرعامل پرسپولیس استعفا داد. در آن موقع شایعه‌های زیادی مطرح شد که سامانه هواداری پرسپولیس به این باشگاه بدهی‌های زیادی دارد و داورزنی یکی از افراد موثر در ثبت این قرارداد بوده است.

4- فرزند داورزنی همیشه با شایعه‌های فروانی رو به رو بوده. پسر داورزنی یک باشگاه بدنسازی دارد، باشگاهی که قبلا به فدراسیون تکواندو اختصاص داشت. گفته می‌شود فدراسیون تکواندو مناقصه ای را برگزار کرد و پسر داورزنی هم برنده این مناقصه شد. در مقاطعی نیز گفته شده باشد او رابطه خوبی با سعید معروف دارد و با او نیز رستورانی راه انداخته است. این موضوعات را اما خودِ محمدرضا داورزنی به شدت رد کرده و در یکی از نشست‌های خبری‌اش گفته: « ترجیح می‌دهم به طور کلی بگویم فعالیت پسرم هیچ ارتباطی به من و فدراسیون ندارد. این که چند جوان یک شراکتی انجام دهند و کار اقتصادی انجام دهند چه ارتباطی به من فدراسیون یا سعید معروف دارد؟ چند جوان رستورانی بزنند یا به طور قانون باشگاهی را اجاره کنند چه ارتباطی به فدراسیون دارد؟ اگر سوالی مطرح است مسوولان ذی‌صلاح می‌توانند تصمیم بگرند و هرکس هم که سوالی دارد به آن‌جا برود و از نزدیک موضوع را بررسی کند. اصلا مهمان من بروید یک قهوه هم بخورید. و از نزدیک ماجرا را بررسی کنید.»

5- در زمان المپیک ریو 2016 سه نفر از بازیکنان اصلی تیم ملی والبیال در رژه افتتاحیه المپیک شرکت نکردند. این سه نفر سید محمد موسوی، میر سعید معروف و شهرام محمودی بودند که هر کدام به بهانه‌های مختلفی در این رژه حضور پیدا کردند. عجیب‌تر اینکه داورزنی هیچ وقت واکنشی در این مورد نشان نداد. یک مورد مشابه نیز هفته گذشته به وجود آمد و عادل غلامی و محمد موسوی با یک دیگر درگیر شدند که داورزنی برای تنبیه طرفین فقط غلامی را محروم کرد!. همین نکات سبب شده تا برخی کارشناسان عقیده داشته باشند در زمان مدیریت داورزنی، بازیکن سالاری گریبان‌گیر تیم والیبال شد و برخی‌ها از امتیازات ویژه‌تری برخوردار هستند.

6 -  او یک  حاشیه دیگر نیز داشت. در زمان مدیریتش، والبیال زنان ایران با تغییرات مختلف مربی و بازیکنان رو به رو شد. مدتی قبل نیز سه بازیکن زنان والیبال با یک دیگر درگیر شده بودند که بر خلاف نرمش فدارسیون والبیال در مورد درگیری‌های والیبالیست‌های مَرد، آن زنان با احکام سنگین محرومیتی رو به رو شده‌ بودند.

 

 

روزنامه هفت صبح

 

۱۲ ۸  
آی اسپورت
2017-08-13 09:15:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۸ نظر
امیرحسین
يكشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶، ۱۰:۳۸
تا چن روز پیش با حاشیه سازی واسه پرسپولیس امرار معاش میکردین حالاهم با گیر دادن های بی مورد و بی منطق به دولت دکتر محمود احمدی نژاد...
برکناری برخی مدیران ورزشی رو ده ها بار تو سایتتون نوشتین یه بار هم به بیکاری و رکود و تحریم های جدید و حقوق نجومی و واردات و دروغ و تبعیض و رانت حسین فریدون و قطع کردن یارانه ها و گرونی پیاز و دلار و برجام و...اشاره کردین؟؟
اصن اینا به کنار به بازی کردن پرسپولیس و استقلال خوزستان و...تو زمین بی طرف و دیپلماسی منفعلانه دولت در برابر دولت سعودی اشاره کردین؟؟

انسانیتم آرزوست

والله این نونی که میبرین سر سفره حرومه

عارف
يكشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶، ۱۲:۰۷
برادر اينجا ي سايت ورزشيه نه سايت تره بار كه بياد در مورد قيمت پياز پست بزاره..
طبيعتن هر چي كه به ورزش مربوط باشه بايد در موردش گفته بشه..
كاشكي قبل اينكه نظر بديم يكمي هم فكر كنيم
۸
عارف
يكشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶، ۱۲:۰۸
برادر اينجا ي سايت ورزشيه نه سايت تره بار كه بياد در مورد قيمت پياز پست بزاره..
طبيعتن هر چي كه به ورزش مربوط باشه بايد گفته بشه..
كاشكي قبل اينكه نظر بديم يكمي هم فكر كنيم
۳
ویلی
يكشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶، ۱۳:۳۲
آقا عارف این دارودسته که واسه مغلطه دستاویزی ندارن یا باید از مدافعان حرم مایه بذارن یا قیمت پیاز حالا ازش بپرس ربط اینا با بحث داورزنیو و رابطه با اسراییل چیه الله اعلم!! حالا این به کنار کشته مرده اون "انسانیتم آرزوست" آخرشم، لابد ملت به رییسی رای داده بودن همگی انسان بودیم و کسی حرف از گرونی و پیاز میزد همینا میگفتن داره سیاه نمایی میکنه!!
۶
ویلی
يكشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶، ۱۲:۵۱
دولت خادم امام زمان دوره دوم یه وزیر معرفی کرد سابقش خیلی خراب بود کسی فکر نمیکرد رای بیاره جلسه رای اعتمادش هر سوالی ازش میکردن و هر حرفی میشد موافقانش فریاد میزدن که عوضش متعهد به آرمانهاست چرا که زمان تحصیل در امریکا به خاطر داستان سلمان رشدی اخراجش کردن! یعنی کل افتخار طرف این بود و با همین رای اعتماد گرفت بعدن هم فیلمش دراومد هم فسادش رو شد الانم خارج نشینه!! راه و روش پیشرفت تو نظام مقدس همین شوآف و هوچی گریه
۴ ۲
جواب ویلی
يكشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶، ۱۴:۳۵
شما میشه اول مغلطه رو تعریف کنی...
بعدشم بگی فرقش با سفسطه چیه...
آخرشم بگو الان شما داری تو این سایت در مورد ورزش نظر میدی دیگه....


اگر هم تونستی بگو منظورت از نظام مقدس چیه. والا تو این مملکت هر گندی هست کار آدماییه که مردم بهشون رای دادن ... و اگه مردم میفهمیدم چطور و به کی رای بدن اینجور نبود... حالا هم شما اگه ی جوالدوز به همه میزنی ی سوزن به خودت بزن لطفا...
۲
ویلی
يكشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶، ۱۶:۱۵
دوست عزیز مصداقی بخوام بگم نمونه مغلطه همینه که داریم بابت داورزنیو رابطه با اسراییل حرف میزنیم شما پای حمله داعش و شهید حججیو میکشی وسط!! نمونه سفسطه اینه که همه چیو با داستانای صدر اسلام شبیه سازی میکنید هرکیو حال نمیکنید میشه خوارج و طلحه و زبیر مثل این میمونه بگیم چون اون زمان امیرالمومنین خونه نشین بود منتظریم سالها حصر خونگی بوده پس علی زمان منتظری بود!! نمونه دیگه اینه که مدام میگید ملاک رای مردمه و ادعا میکنید نظام مقدس مردمسالاری دینیه ولی زمانی که به نفعتون نیست توده مردم میشن خطر و فتنه و رای مردمو آفت نظام میدونی، جدیدن که بهتون شانتاژ کردن جا بندازید این چهل سال حکومت دست شما نبوده و مسعولیتی در قبال ویرانی ایران نداشتید حالا سوال اینجاست رای مردم در چند درصد تصمیمات و سیاستگذاری حکومت اثر داره؟میشه بگی نقش رای مردم در سپاه و قوه قضاییه و ستاد فرمان و بنیاد و اینهمه دم و دستگاه که ثروت اصلی مملت دستشونه چیه؟! حالا در مورد همین انتخابات بی نمکم باید پرسید اگه اینطور دولت اوضاعش خرابه شورای نگهبانتون پس داره از چی نگهبانی میکنه؟!
۲
اسحاق
يكشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶، ۱۲:۵۷
مشارکت و کارهای افراطی اش باعث شد حتی اصلاحات هم دیگه براش تره خورد نکنه ( 84 مهرعلیزاده اومد تا س م خ بگه چیگاره اید)
این بازی شما خیلی وقت که تکراری شده حتی قواعدش رو هم دیگه همه بلدن نمی دونه(بمباران خبری)
با این حجم از مخاطب ، تو این پروژه شکست سنگینی خوردی پیست اسپرت خودتو بیشتر از این به اب و آتیش نرن


سرنوشت همه افراطیا یکیه، چه ادا روشنفکری دراره چه احمق باشه
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر