فهرست
کوتینیو، جانشین نیمار یا اینیستا؟
کوتینیو، جانشین نیمار یا اینیستا؟

کوتینیو، جانشین نیمار یا اینیستا؟

آی اسپورت- از زمان جدایی نیمار از بارسا در تابستان، کوتینیو در کنار عثمان دمبله گزینه‌های اصلی بارسلونا برای پر کردن جای خالی مهاجم برزیلی‌اش بود. خرید دمبله از بوروسیا دورتموند با قراردادی به مبلغ 150 میلیون یورو محقق شد اما کوتینیو به دلیل سنگ‌‌اندازی لیورپول نتوانست راهی نوکمپ شود. مذاکرات بارسلونا با لیورپول برای خرید کوتینیو تا روز آخر بازار تابستانی ادامه داشت اما قرمزپوشان مرسی‌ساید در نهایت حاضر به فروش بازیکن‌شان نشدند. 6 ماه بعد اما حالا مذاکرات از سر گرفته شده است و بارسلونا در حالی برای خرید بازیکن ملی‌پوش لیورپول اقدام کرده است که او در ادامه فصل اجازه ندارد برای این باشگاه در لیگ قهرمانان اروپا بازی کند چون در مرحله گروهی برای لیورپول در این رقابت‌ها به میدان رفته.

پس او چگونه در ترکیب بارسلونا مورد استفاده قرار خواهد گرفت؟ آیا او در نقش یک گوش چپ، در جای خالی نیمار بازی خواهد کرد؟ آیا عقد قرارداد با او به معنای بازگشت بارسلونا به سیستم 3-3-4 خواهد بود؟ آیا او در پست آندرس اینیستا بازی می‌کند؟ یا اینکه او می‌تواند در یک خط حمله 4 نفره برای کاتالان‌ها بازی کند؟

جواب، به احتمال قریب به یقین یک «بله» به تمام این گزینه‌هاست. ارنستو والورده سرمربی بارسلونا در این فصل از سیستم‌های تاکتیکی متفاوت استفاده کرده است که 3-3-4، 1-3-2-4، 2-5-3 و از همه آنها بیشتر از 2-4-4 استفاده کرده است و او به کوتینیو به چشم بازیکنی نگاه می‌کند که توانایی بازی در هریک از سیستم‌ها را دارد. اگر از کوتینیو برای پر کردن جای خالی نیمار استفاده شود، او در کنار لوئیس سوارس و لیونل مسی یک خط حمله سه نفره را شکل خواهد داد. خیلی وقت است که مثلث معروف MSN‌ از هم پاشیده اما خط حمله جدیدی که با حضور کوتینیو شکل خواهد گرفت هم ظرفیت فراوانی برای تهدید خط دفاعی رقبا خواهد داشت ضمن اینکه خط حمله بارسا می‌تواند یک آرایش دیگر هم داشته باشد به طوری که مسی یک خط عقب‌تر می‌رود و جای خود را به دمبله می‌دهد یا حتی اینکه در صورت لزوم کلاً سوارس کنار گذاشته شود.

کوتینیو در تیم ملی برزیل گهگاه در سمت راست بازی می‌کند تا به نیمار اجازه دهد که در پست تخصصی خودش بازی کند اما ترجیح مهاجم لیورپول بازی در سمت چپ است پس در بارسلونا احتمال اینکه او دقیقاً در پست نیمار بازی کند بسیار زیاد است. نیمار در ماه سپتامبر اعتراف کرد که هموطنش از متوقف شدن روند انتقال به بارسلونا شدیداً ناراحت است. ریوالدو، دیگر هموطن کوتینیو که سابقه بازی در بارسلونا را دارد هم مدعی شد که کوتینیو در صورت رفتن به بارسلونا در نوکمپ خواهد درخشید.

البته تنها گذر زمان خواهد گفت که چه اتفاقی خواهد افتاد اما بعد از عقد قرارداد با دمبله، به نظر می‌رسد که بارسلونا به کوتینیو به چشم یک جانشین بلند مدت برای پر کردن جای خالی اینیستا در خط میانی نگاه می‌کند، پستی شبیه همان چیزی که او الان در آنفیلد دارد و در عین حال او بازیکنی است که می‌تواند به‌عنوان ذخیره جانشین کاپیتان بارسلونا در سال‌های پایانی دوران بازیگری‌اش مورد استفاده قرار بگیرد. اینیستا در این فصل در بازی‌های فراوانی برای بارسلونا به میدان رفته است و آنهایی که تصور می‌کردند بالا رفتن سن او باعث کم شدن زمان بازی‌اش خواهد شد، متعجب شده‌اند اما با آمدن کوتینیو، او می‌تواند انرژی‌اش را برای آزمایش‌های بزرگ‌تر بارسلونا در نیمه دوم فصل حفظ کند و مجبور نیست که در تمام بازی‌های این تیم به میدان برود.

۵ ۱  
آی اسپورت
2018-01-07 19:03:00
نظر دهید

۱ نظر
چو
چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶، ۰۰:۴۵
خیلی ممنونیم از اینکه پیام رسان جاسوسی بیسفون رو تبلیغ میکنین : )
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر