فهرست
صعود دختران ایران به مقدماتی جهانی والیبال
صعود دختران ایران به مقدماتی جهانی والیبال

صعود دختران ایران به مقدماتی جهانی والیبال

آی‌اسپورت- تیم ملی والیبال بانوان ایران با شکست مالدیو با اقتدار قهرمان رقابت های انتخابی زنان جهان در منطقه آسیای مرکزی شد. رقابت های انتخابی زنان جهان در منطقه آسیای مرکزی که از روز جمعه در شهر ماله پایتخت مالدیو آغاز شد، با قهرمانی ایران به پایان رسید.

تیم ملی والیبال بانوان ایران امروز در دومین مسابقه خود در این رقابت ها به مصاف مالدیو رفت و موفق به شکست سه بر صفر میزبان این رقابت ها شد و با 6 امتیاز عنوان قهرمانی را به دست آورد. شاگردان مایدا چیچیچ سرمربی تیم ملی بانوان ایران در سه ست متوالی با امتیازهای 25 بر 4، 25 بر 12 و 25 بر 15 به پیروزی رسیدند تا عنوان قهرمانی را از آن خود کنند.
تیم ملی بانوان در دیدار مقابل مالدیو با ترکیبی متفاوت نسبت به نپال به میدان رفت و شبنم علیخانی، مائده برهانی، فرزانه زارعی، شکوفه صفری، زینب گیوه، نگار کیانی و فرانک بابلیان در ابتدای مسابقه به میدان رفتند. داورانی از کشورهای تایلند و نپال به عنوان داوران اول و دوم قضاوت این مسابقه را بر عهده داشتند. تیم ملی والیبال بانوان ایران روز گذشته در نخستین دیدار خود نپال را سه بر صفر شکست داده بودند.

بانوان ایران با کسب عنوان قهرمانی در آسیا مرکزی به عنوان دهمین تیم رقابت های انتخابی جهان در قاره کهن آسیا معرفی شد تا در مرحله نهایی این رقابت ها برای چهار سهمیه رقابت های جهانی به میدان برود.

هجدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی زنان جهان سال 2018 با حضور 24 تیم از 7 تا 28 مهرماه سال 1397 به میزبانی ژاپن برگزار می شود. تا کنون حضور سه تیم در این رقابت ها قطعی شده. آمریکا به عنوان قهرمان سال 2014، ژاپن میزبان سال 2018 و تیم ملی والیبال برزیل به عنوان قهرمان سال 2015 آمریکا جنوبی سه تیم قطعی شده این رقابت ها هستند. قاره آسیا علاوه بر میزبان، چهار سهمیه دیگر در مسابقات والیبال قهرمانی جهان دارد که تیم ها بر اساس مسابقات انتخابی مشخص می شوند.


مرحله دوم یا نهایی مسابقات والیبال انتخابی جهان در قاره آسیا با حضور 10 تیم در دو گروه برگزار می شود که یک گروه پنج تیمی به میزبانی قزاقستان و پنج تیم دیگر هم به میزبانی تایلند  با هم رقابت می کنند. تا کنون حضور تیم های چین، قزاقستان، استرالیا، کره جنوبی، تایلند، ویتنام، کره شمالی، چین تایپه و تانگو در مرحله نهایی مسابقات انتخابی زنان جهان در قاره آسیا قطعی شده و تیم ایران به عنوان قهرمان منطقه آسیای مرکزی دهمین تیم شرکت کننده در این رقابت هاست.

۳ ۱  
آی اسپورت
2017-01-30 04:48:00
نظر دهید

۱ نظر
جاوید
دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵، ۰۸:۱۴
ببینید نسل ما چقد بدبختِ که تو کل دنیا محدودیت داریم ،جدیداً تو آمریکا هم که مهد آزادیِ آقای ترامپ راهمون نمیده ...
من مطمئنم اگه مردیم تو جهنمم محدودمون میکنن ...
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر