فهرست
دلایل شکست پرسپولیس: دریافت گل اول، بازی در شیراز، غیبت ملی‌پوش‌ها
دلایل شکست پرسپولیس: دریافت گل اول، بازی در شیراز، غیبت ملی‌پوش‌ها

دلایل شکست پرسپولیس: دریافت گل اول، بازی در شیراز، غیبت ملی‌پوش‌ها

آی اسپورت- در بازی فوتبال، دو مدل مسابقه داریم. مسابقات اول که اصطلاحا «بازی‌های مهم» تلقی می‌شوند، مانند بازی‌های لیگ است. همه دیدارها به یک اندازه حساسیت دارد و برای رسیدن به هدف باید سه امتیازها را جمع کرد. ولی پوئن لیگ در این است که این بازی‌ها جای جبران دارد. شبیه به ماراتنی است که حتی اگر در دیدار رفت شکست خوردی، یک دیدار برگشت هم برای تلافی نتیجه دور رفت در پیش دارید. اما نوع دوم بازی‌ها بی‌رحم است. دیدارهای «حساس» که نتیجه آن قابل برگشت نیست. شبیه به همین جام حذفی که با یک لغزش، پرسپولیس از آن کنار گذاشته شد.

در دیدارهای حذفی هم دو نوع هدف وجود دارد. هدف اول برای تیم‌های متوسط رو به بالا است که با پنج برد می‌توانند علاوه بر بالای سر بردن جام، به رقابت‌های جام باشگاه‌های آسیا برسند. تیم‌های لیگ پایین‌تر هم همین یک فرصت را دارند که خودنمایی کنند و خودشان را به فوتبال نشان دهند. همین اتفاق برای قشقایی شیراز رخ داد. با میزبانی در شهری که سه فصل است در آرزوی بازگشت به لیگ برتر سیر می‌کند، قشقایی‌ها انگیزه‌ای ویژه داشتند. با عدم حضور ملی‌پوش‌های پرسپولیس، یک گل کافی بود تا تیم بزرگتر بهم بریزد. پرسپولیس اگر گل اول بازی را دریافت نمی‌کرد شرایط برای این تیم متفاوت بود. ولی این گل فشار روانی زیادی را در جو شیراز به تیم برانکو وارد کرد.

در فوتبال، مهم‌تر از ستاره‌ها و ملی‌پوش‌ها، «تیم» بودن یک باشگاه مهم است. اتفاقی که در قشقایی دیده شد و در پرسپولیس نه. پرسپولیس در دو فصل اخیر یک ترکیب نسبتا ثابتی داشت که در همه مسابقات کنار هم بودند و یک «تیم» به معنای واقعی بودند. ولی با حضور ستاره‌های برانکو در اردوی  تیم ملی، پرسپولیس از یک دست بودن خارج شد و شش-هفت تغییر اجباری داشت. همین عدم هماهنگی بازیکن پرسپولیس منجر شد که تیم ناشناخته بتواند از پس پرسپولیس بربیاید و نخستین شگفتی جام را رقم بزند.

 

 

 

کدخبر: 9407

۱۳ ۷  
آی اسپورت
2016-10-01 14:33:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۷ نظر
مهناز
شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵، ۱۴:۴۵
چه یادداشت خوبی بود
۲
امیر
شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵، ۱۴:۴۵
من همیشه از تحلیل های شما لذت می برم اقای محمدی. باز هم عالی نوشتید
۳
فردین
شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵، ۱۴:۴۵
جلوی تیم دسته 2 هم نیاز به ملی پوش دارن؟ خب مشکل از برانکوعه دیگه
۴ ۱
مشروح
شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵، ۱۸:۵۳
استقلالی عزیز همه که مثل منصوریان و مظلومی سرچشمه تاکتیک نیستند
SAJAD
شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵، ۱۴:۴۶
مرسی آقای محمدی
۲
شقایق
شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵، ۱۴:۴۶
در بازی فوتبال، دو مدل مسابقه داریم. مسابقات اول که اصطلاحا «بازی‌های مهم» تلقی می‌شوند، مانند بازی‌های لیگ است. همه دیدارها به یک اندازه حساسیت دارد و برای رسیدن به هدف باید سه امتیازها را جمع کرد. ولی پوئن لیگ در این است که این بازی‌ها جای جبران دارد. شبیه به ماراتنی است که حتی اگر در دیدار رفت شکست خوردی، یک دیدار برگشت هم برای تلافی نتیجه دور رفت در پیش دارید. اما نوع دوم بازی‌ها بی‌رحم است. دیدارهای «حساس» که نتیجه آن قابل برگشت نیست. شبیه به همین جام حذفی که با یک لغزش، پرسپولیس از آن کنار گذاشته شد.

پارگراف اول خوب بود
۳
امید
شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵، ۱۷:۳۶
اگه بازی تو تهران بود قطعاً پرسپولیس با اختلاف می برد. یادمه مجید جلالی جام حذفی توی یاسوج به یک تیم دسته یک یا دو باخت. به قول خودش می گفت بارسلونا هم توی این زمین میبازه. زمین شیراز هم دقیقاً همینجوری بود.
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر