فهرست
هیچ‌کس سوالی نخواهد کرد؟
هیچ‌کس سوالی نخواهد کرد؟

هیچ‌کس سوالی نخواهد کرد؟

مهم این است که ما پیروز شویم ماریچ. بعدها هیچ کس از ما سوالی نخواهد کرد.

آدولف هیتلر


آیاسپورت- بی‌گمان سخنانی از آدولف هیتلر نمی‌تواند توضیحی در مورد نوع مدیریت در فوتبال را دهد اما متاسفانه این سخنان تا حد زیادی می‌تواند به ما در مورد قضاوت در مورد نحوه مدیریت جناب طاهری در تیم پرسپولیس کمک کند! خروجی مدیریت طاهری در تیم پرسپولیس در زیر لوای پیروزی‌های تیم پرسپولیس که به همت مردی چون برانکو ایوانکوویچ و شاگردان پر تلاش‌اش حاصل شد پنهان است. همان گونه که همه کاستی‌های فوتبال ایران و نحوه مدیریت حاکم بر فدراسیون فوتبال ایران را کارلوس کی‌روش و تیم ملی ایران با دو صعود پی در پی خود مخفی کرده است.

فوتبال ایران که سال‌ها بود در عرصه‌های داخلی و خارجی با شکست مواجه بود به همت و مدد دو بزرگ مردی چون کارلوس کی‌روش و برانکو ایوانکوویچ به موفقیت رسیده است و این پیروزی‌ها دلیل نمی‌شود که به نحوه مدیریت حاکم بر فوتبال نمره قبولی بدهیم که اگر بدهیم سخنان هیتلر را مهر تایید زده‌ایم.

تیم مدیریت پرسپولیس مصداق آن ضرب المثل معروف است که در شهر کوران یک چشم‌ها پادشاه هستند فوتبال ما و اقلیم مدیریت فوتبال ما نابینائی که همان بی‌دانشی و بی‌تجربگی است را آنقدر تجربه کرده است که اندک موفقیت‌ها برای ما پادشاهی می‌کند. نگاهی به سیاهه پرونده‌های پرسپولیس و استقلال و تراکتور سازی و ملوان و... بیاندازیم چندین میلیارد تومان از سرمایه‌هائی که باید صرف آبادانی فوتبال کشورمان میشد بعنوان جریمه و به دلیل سو مدیریت‌ها به پای جریمه‌ها رفت در تیم پرسپولیس که بخاطر بازیکنی که هپاتیت داشت و بازی نکرده بود 6 امتیاز کم می‌شود در همین تیم دی کارمو که می‌گفتند یک بازیکن آماتور بود را بعنوان بهترین بازیکن ایالتی در برزیل استخدام می‌کنند قضیه خودروهای بدون سندی که به بازیکنان داده می‌شود از یاد نرفته است و بی‌تدبیری در اخراج کرانچار و ژوزه پاسخگوئی ندارد و شاید به همین دلیل است که همه به مدیریت طاهری که تنها گولیج و ماریچ پرونده در فیفا باز کردند و توسط یک شخص ظاهرا شاغل در رستورانی دو بازیکن اوکراینی به این تیم تحمیل می‌شود لقب مدیریت برتر دادند تا این که ماجرای طارمی پیش می‌آید و در پاسخ به این ماجرا از جانب شخص مدیر عامل می‌شنویم که شاید خیری در این کار بوده است!! خیری که هیچ کس نمی‌تواند توضیحی از آن در بیاورد.

در تیم پرسپولیس هیچ مسئولی نیست که به واقع مسئولیت را بر عهده بگیرد و تنها شعار داده می‌شود همان مسئولی که با ندانم کاری در یکی از حساس‌ترین شرایط این تیم در دوبی صحبت از این می‌کند که تیمش برای قهرمانی بسته شده است. امروز در کشور امارات هیئت مدیره و مدیر بازرگانی و مدیر روابط عمومی حضور دارند و هیچکدام حاضر نیستند توضیحی به مردم بدهند که به چه مجوزی در آنجا حضور دارند در حالیکه در روزهائی که به وجود آنها نیاز بود غایب بودند.

به عنوان دانش آموخته رشته مدیریت تعریف ابتدائی از مدیریت را بارها این گونه دیدم "مدیریت یعنی استفاده بهینه از امکانات موجود" و نحوه قضاوت در مورد مدیریت گروهی با قرار دادن در معیار این جمله میسر است و باید بگوئیم که مدیریت پرسپولیس به واقع بدترین بهره وری را از امکانات موجود کرد که البته پیشینیان طاهری نظیر امثال رویانیان و برادران انصاری فرد و حبیب کاشانی و... در این امر کارنامه به مراتب بدتری را هم داشته‌اند.

مدیریت دولتی در ورزش ما کارنامه خوبی ندارد زیرا متاسفانه سالها است که ورزش حیات خلوت سیاسیونی است که به دنبال کسب شهرت از بد حادثه به ورزش پناه آورده‌اند.

۵ ۶  
آی اسپورت
2017-09-25 23:34:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۶ نظر
امید از تفت
سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶، ۰۰:۰۰
طاهری مدیر بزرگیه. امروز هم با بازیکنان صحبت کرد و روحیه تیم را عوض کرد. فردا هم الهلال را می بریم تا شما بیش از این آیه یأس نخونی. امشب هم برنامه نود نشون داد مقصر اصلی این ماجرا خود مهدی طارمی و حماقتهای بی پایانش است که پولی که هدایتی بهش داده تا فسخ کنه را گذاشته تو جیبش و فسخ رسمی نکرده. ولی رضائیان فسخ رسمی کرده و پول را به ریز اسپور داده.
شاهین ممسنی ❤❤
سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶، ۰۰:۰۷
طاهری ظرف دوساله اخیر بدون کمک فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش توانسته است با کمک اسپانسر و هواداران باشگاه پرسپولیس تراز مالی باشگاه را برای اولین بار بعد از انقلاب مثبت کند.
۱۹ پرونده بازیکنان و مربیان خارجی پرسپولیس را باز درایت و تدبیر خود بست.
تیم پرسپولیس را در دوسال اخیر در بهترین شرایط از لحاظ زمین تمرینی، مسایل و امکانات لازم قرار داده است.
ورزشگاه متروک شهید کاظمی را به بهترین شکل تجهیز کرده است به گونه ای که تمام امکانات لازم برای تیم لیگ برتری را دارد.
کمتر از همه مدیران حرف می زند و بیشتر عمل می کند.
اهل زد و بندهای پشت پرده نیست و به همین خاطر محبوب ِ رسانه های مواجب بگید نیست و آنان نیر از هر فرصتی استفاده می کنند تا او را تخریب کنند.
مدیر فقط امیرپور و دیگر هیچ...
سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶، ۰۰:۳۲
امیرپور مدیر خوبیه اهل زد و بند نیست. یک طرفه سانسور نمیکنه . مواجب بگیر نیست. کیفیت مطالب نشریه خیلی بالاست. اصلا هم خاله زنکی نمی نویسه. تهمت هم نمیزنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
وای اینقد درغ گفتم سقف خونه اومد پایین
عیب می جمله بگفتی هنرش نیز بگو
سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶، ۰۰:۱۹
مشکل آی اسپورتی ها اینه که همه چی رو سفید و سیاه می بینن. این نگاه یک نگاه خام و پچگانه هست.طاهری یک مدیر همه چی تمام نیست ولی کارای ارزشمندی کرده. تهیه یک ورزشگاه و سالن بدنسازی چیز کمی نیست. آرامش نسبی که طی این سه سال برقرار کرده ارزشمنده. از شومن بازی پرهیز کرده .در کنار اینها نقایص پرونده های فیفا رو هم داشته که این ضعف فقط مربوط به پرسپولیس و طاهری نیست. کل تیم ها در این قسمت مشکل دارن و این هم ناشی از نبود وکلای حرفه ای در باشگاه ها هست. خود فدراسیون هم در این مورد درخشان کار نکرده.
حالا یه عده ماهی گیر عامدانه اومدن کل مدیریتشو زیر سوال بردن. آقای نویسنده ای که ادعا میکنی مدیریت خوندی ت هم اگه بیای مدیریت کنی یه گند بدتر میزنی. مدیریت یه باشگاه تو ایران که فقط پرونده فیفا نیست. تامین بودجه نداشته، چونه زدن با اسپانسر،تلاش برای تهیه ابتدایی ترین زیرساخت ها، جنگ برای حق بلیط و کلی مساله دیگه هم وجود داره که طاهری تو اون زمینه ها بد کار نکرده.
این صحبت های مدیریت ناکارامد و ... هم دیگه کلیشه ای وزرد شده و همه هم ازش خبر دارن . بهتره بری در مورد یه مطلب داغ تر بنویسی با این چیزا معروف نمیشی
محسن
سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶، ۰۲:۱۸
تهیه یک ورزشگاه؟!همون که همزمان یکی به استقلال و یکی به پرسپولیس بخشیدند؟!!! و بر سر چمن مصنوعی و طبیعی بودنش قهر و دعوا راه افتاد!! استاد،بازیکن شما غیر قانونی بازی کرده و از اول هم مدیران شما میدانستند و عمدا سکوت کردند،تا با جامی که به واسطه همین بازیکن بدست امد شما شاد و ساکت بشید،در پایان عرض کنم بعد رفتن طاهری معلوم میشود چکاره بوده!!! البته نه تنها طاهری بلکه هر مدیر این فرمی!!!
به محسن
سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶، ۰۸:۲۱
ما نگفتیم سر قضیه طارمی مقصر نیستش . گفتیم به جنبه های مثبت هم نگاه کنید.در ضمن شما به مدیریت تیم خودت انتقاد کن که گرونترین تیم لیگ رو کرده شانزدهم
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر