فهرست
حریف بعدی نوجوانان: لاماسیا و لافابریکا!
حریف بعدی نوجوانان: لاماسیا و لافابریکا!

حریف بعدی نوجوانان: لاماسیا و لافابریکا!

آی‌اسپورت- مکزیک، حریف ساده‌ای برای تیم ملی نوجوانان ایران نبود. آن‌ها هميشه در رده‌هاي پايه تركيب‌هاي خوبي در اختيار داشته‌اند و حتي سابقه قهرماني المپيك 2012 را نيز در كارنامه دارند. پسران عباس چمنيان خيلي زود از دو اشتباه مرگبار مدافعان مكزيك استفاده كردند و دو بار توپ را از روي خط دروازه اين تيم عبور دادند اما بعد از اين دو گل، تيم حريف كاملا به بازي مسلط شد و بعد از باز كردن دروازه ايران، فشار بسيار زيادي آورد تا بازي را به تساوي بكشاند. ايران با موفقيت از اين حريف سرسخت عبور كرد تا براي اولين بار در تاريخ، به جمع هشت تيم برتر جام جهاني نوجوانان برسد. حريف بعدي تيم ملي اما يكي از جدي‌ترين مدعيان قهرماني است. ايران تا همين حالا، فراتر از حد انتظار ظاهر شده و نمره قبولي را به دست آورده است اما اسپانيا، يك محك جاه‌طلبانه براي الله‌يار صياد و همبازي‌ها خواهد بود. بزرگ‌ترين مشكل تيم ملي در اين جدال، غيبت يونس دلفي به دليل محروميت است. وينگر بااستعدادي كه در اين تورنمنت چشم‌ها را خيره كرده است. تيم چمنيان در صورت عبور از اسپانيا، مدعي قهرماني خواهد شد اما عبور از اين حريف پرستاره، دشوار و جان‌فرسا به نظر مي‌رسد.

عملكرد لاروخا در جام جهاني زير 17 سال، هيچوقت فوق‌العاده نبوده است. آن‌ها هيچوقت به فينال اين تورنمنت نرسيده‌اند و در سه دوره قبلي، حتي از راهيابي به جام جهاني بازمانده‌اند. تيمي كه در يك چهارم نهايي روبروي ايران قرار خواهد گرفت اما قهرمان جام ملت‌هاي زير 17 سال اروپا شده است. قرمزها در كرواسي، روي سكوي اول اروپا قرار گرفتند تا با اقتدار به جام جهاني راه پيدا كنند.

اسپانيا با پديده‌هاي بااستعداد زيادي روبروي ايران قرار خواهد گرفت. خوان ميراندا كه در مسابقه حساس با فرانسه براي تيمش گلزني كرد، در آكادمي بارسلونا حضور دارد. درست مثل متيو موري، آبل روييز و سرخيو گومز. آكادمي رئال مادريد نيز صاحب 5 نماينده در اين تيم است. ويكتور چاست، سزار گالابرت، پدرو روييز، آنتونيو بلانكو و محمد موها از لافابريكا به تيم ملي نوجوانان اسپانيا اضافه شده‌اند. لاروخا تورنمنت را با شكست در برابر برزيل آغاز كرد اما با کنارزدن نیجر و کره شمالی به مرحله حذفی رسید و از شکست در مقابل فرانسه، پیروزی ساخت. نکته قابل توجه در مورد این تبحر، تبحر بازیکنان‌اش در ضربات پنالتی است. آن‌ها در نیمه نهایی و فینال اروپا در ضربات پنالتی رقبا را شکست دادند و در مسابقه قبلی نیز با یک پنالتی دیرهنگام از سد فرانسه عبور کردند. این تیم پر از مهره‌های حرفه‌ای است که در همین سن و سال کم، تجربه زیادی تصاحب کرده‌اند. مهره‌هایی که در مزرعه بارسا و کارخانه مادرید، تولید شده‌اند و آماده تاریخ‌سازی هستند.

 

۱    
آی اسپورت
2017-10-18 15:57:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر