فهرست
وقتی بازیکن بی قرارداد احضار می‌شود!
وقتی بازیکن بی قرارداد احضار می‌شود!

وقتی بازیکن بی قرارداد احضار می‌شود!

آی اسپورت - علیرضا بیرانوند را پس از هزار و چهارصد و شصت روز همراهی با پرسپولیس و کسب افتخارات بسیار حالا به باشگاه فراخوانده اند. آن هم نه برای یک خط پیام تشکر یا بدرقه اش با یک شاخه گل به سوی آن سوی مرزها، برای تادیب و تنبیه. بیرانوند مصاحبه ای انجام داد و از وضعیت اسف بار این روزهای باشگاه پرسپولیس گلایه کرد. او با اشاره به این که در قراردادش سه آپشن گنجانده شده، تاکید کرد که باشگاه رویه مناسبی را برای پرداخت به او و دیگر بازیکنان در نظر نگرفته است. به هرحال ادعاهای بیرو در جای خود باید مورد بررسی قرار گیرد. طبق آپشن های قرارداد بیرانوند، کسب سهمیه آسیا ده درصد، قهرمانی لیگ و حذفی هر کدام ده درصد باید به او تعلق گیرد اما باشگاه مدعی است که درصورت قهرمانی در لیگ برتر، فقط پاداش قهرمانی لیگ پرداخت می شود و پاداش آسیایی موضوعیت ندارد.

طبق اعلام نظر وکلای حقوقی، رویه ارکان قضایی فدراسیون بر همین مبناست به این ترتیب که در صورت هم پوشانی دو یا چند آپشن، فقط بالاترین آن پرداخت شده و این موضوع هم معمولا در قراردادها قید می شود. به این صورت که طبیعی است وقتی بیرانوند و سایر بازیکنان پرسپولیس قهرمان لیگ شوید، سهمیه آسیایی را هم کسب کرده اند و...!

اما موضوع این است که جدا از این بحث های حقوقی، معلوم نیست در این باشگاه چه کسی تصمیم گیرنده است که با احضار بیرانوند به کمیته انضباطی این همه سروصدا به راه انداخته و حاشیه ای ناخواسته را به پیکره تیم و محافل هواداری تزریق کرده است. واقعا نمی توان این طور استدلال کرد که چطور در این باشگاه بزرگ با این همه مشاور و معاون و مدیر یعنی کسی نمی داند که احضار بیرانوند به کمیته انضباطی باشگاه، کاملا غیر حقوقی و غیر قانونی است؟ وقتی باشگاه پرسپولیس هنوز به این نتیجه نرسیده که بیرانوند در حال حاضر بازیکن پرسپولیس محسوب نمی شود که کمیته انضباطی باشگاه در مورد او تصمیم بگیرد، چطور می خواهد در مورد مسائل کلان تر نصمیم گیرنده باشد؟ یعنی در بین تصمیم گیرنده گان و تصمیم سازان باشگاه کسی حواسش به این تصمیمات هست؟

به تمام اینها اضافه کنید که سالها برای پرسپولیس زحمت کشیده و ردپایش در تمام قهرمانی ها و موفقیت های پرسپولیس آشکار و غیرقابل انکار است. او آخرین روزهایش را با پرسپولیس و این هوادار سپری می کند. هرچند طبق شنیده های موثق دریافتی بیرو می تواند تا آخر فصل پرسپولیس را در لیگ برتر همراهی کند اما با این جنگ و جدلی که علیه او به راه انداخته اید آیا او دیگر انگیزه ای برای حراست از دروازه پرسپولیس با تمام وجود را خواهد داشت؟ از این روست که این نیاز شدیدا احساس می شود بهتر است به جای تهدید و احضار و موضع گیری شفاف علیه چهره ای که در تمام موفقیت های پرسپولیس نقش انکار ناپذیری داشته، با یک شاخه گل از او تقدیر کنید. اگر نگران شان باشگاه پرسپولیس هستید، بد نیست سری به بخش های دیگر باشگاه بزنید. برای شروع، کشاندن مردم به کیلومترها خارج از تهران برای گرفتن عکس و فیلم یادگاری با اسطوره هایشان چطور است؟ یا حتی اینستاگرام باشگاه!

طرفداری

۲ ۱  
آی اسپورت
2020-07-03 21:11:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
Ali
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹، ۰۱:۰۱
وقتی اقای کیسه فر دندون‌پزشکشو میذاره تاسیاست های نابودی پرسپولیس رو پیاده کنه همین میشه دیگه
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر