فهرست
برای تولد سر الکس/ پدری که خانه را ترک کرد
برای تولد سر الکس/ پدری که خانه را ترک کرد

برای تولد سر الکس/ پدری که خانه را ترک کرد

 آی‌اسپورت- منچستر دوبار طعم سقوط را چشید. نخست سقوط در سرمای مونیخ و دیگری پس از رفتن فرگوسن. تاریخ بعداز مونیخ٬ منجر به فتح قهرمانی اروپا پس از۱۰ سال طراحی و معماری به دست مت باسبی و یافتن جواهرهایی چون جورج بست در دل محله هایی بود که آواز گلوری گلوری من یونایتد لحظه ای قطع نمی‌شد.  منچستر دوباره پرواز کردن را پس از سقوط یاد گرفت٬ هنرمندان بزرگی چون باسبی در تئاتر رویاها نمایش هایی به جا گذاشتند که تا مدت ها هوادارن را از اینکه دیگر چنین چیزی تکرار نمی شود نگران کرده بود.

مارتین ادواردز مدیر باشگاه ۶ نوامبر ۱۹۸۶ تصمیمی بزرگ گرفت٬ او نشانه هایی از بزرگی را در رهبر آبردین دید. اقتداری که فرگوسن به شاگردانش یاد داد: « چرا خودتان را کوچک می‌دانید؟»  همان سال آبردین کوچک دو غول را حذف کرد بایرن مونیخ و رئال مادرید.  فرگوسن قطعه قطعه پازل منچستر را خودش ساخت ٬ ۶ سال زمان برای دمیدن روحی که قرار بود ۲۶ سال در تن منچستر ماندگار شود. از همان بدو ورود برایان کید را مسئول تیم های آکادمیک باشگاه کرد مهمترین کشفش پیداکردن فرزند ویلسن ستاره راگبی به اسم رایان گیگز ( فامیلی مادرش) بود.

یافتن بازیکنانی که کوچک نبودند اما راه بزرگ شدن را هم بلد نبودند. نقش دیگر فرگوسن یاد دادن فلسفه زندگی بود. پل اسکولز با قامت کوتاه همواره مورد اعتماد رسانه ها نبود٬ قدی کوتاه با چشمانی که کمی عیب داشت٬ او مورد اعتماد فرگی بود. پاس هایی که روی بند کفش فرستاده می شد کمتر چشمان تیز بینی قادر به درک کردنش بود!  کانتونا فرزند شرور دیگری از لیدز یونایتد بود. وقتی فرگوسن استعداد اریک را پیدا کرد دیگر برایش شر بودن مهم نبود چون راه و رسم «فرهنگ» را به مانند یک استاد منتقل می‌کرد.  پازل در حال شکل گرفتن بود٬ فصل ۹۹ شاهکار فرگوسن در تمام تاریخ.

سه گانه‌ای توام با درام ثبت رکورد ۳۳بازی بدون باخت. گذشتن از اینتر٬ یوونتوس٬ بارسا و بایرن. کمتر کسی در منچستر حسرت سر مت باسبی را می‌خورد. هواداران فهمیده بودند که زمان معنا و مفهوم دیگری برای رئیس دارد. او از زمان به مانند یک ابزار کلیدی استفاده می‌کند. چون تیم جزو خانواده حساب می شد و سرمایه بزرگ هم زمان بود.

۱۹ سال از آن زمان می‌گذرد و منچستر بدون هواپیما و حادثه سقوط کرد٬ بدون از دست دادن جان. بعداز ۲۶ سال از خانواده جداشد و حالا در قامت یک پیرمرد٬ دست و پا زدن تیمش برای بردن تیمی چون ساوتهمپون را از روی سکوها نظاره می‌کند.

تولدت مبارک رئیس بزرگ

۱۷    
آی اسپورت
2017-12-31 14:57:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر