فهرست
تقویم لالیگا؛ روزهای خاص لئو مسی و اینیستا
تقویم لالیگا؛ روزهای خاص لئو مسی و اینیستا

تقویم لالیگا؛ روزهای خاص لئو مسی و اینیستا

آی اسپورت - به طور قطع لالیگا یکی از جذاب‌ترین لیگ‌های فوتبال دنیا محسوب می‌شود و طی تاریخ های 21، 22 و 23 دسامبر سه اتفاق جالب افتاده که در اینجا به آنها اشاره می کنیم.

اولین حضور آندرس اینیستا در لالیگا(21 دسامبر 2002)

هت تریک پاتریک کلایورت مقابل مایورکا و تک گل یک دیگر از ستاره هلندی یعنی مارک اورمارس باعث شد بارسلونا با چهار گل این تیم را شکست دهد. اما 21 دسامبر 2002 تاریخی است برای بارسلونا که یادآور آندرس اینیستا است. جایی که سرمربی وقت بارسا یعنی لوئیس فان‌خال اعتقاد ویژه‌ای به این جوان 18 ساله داشت و برای اولین بار او را در رقابت‌های لالیگا بازی داد.عملکرد اینیستا به قدری خوب بود که او جایگاه خود را حفظ کرد و حتی یک هفته بعد موفق شد اولین پاس گل خود را به ثبت رساند.

16 فصل حضور در بارسلونا باعث شد که او به یک نماد در بلوگرانا تبدیل شود. اینیستا طی این مدت در 442 مسابقه برای بارسا موفق به ثبت 35 گل و 87 پاس گل شد. زننده گل قهرمانی تیم ملی اسپانیا در جام جهانی 2010 در حال حاضر برای ویسل کوبه ژاپن توپ می‌زند اما گفته می‌شود که او دیر یا زود در سمت جدید به بارسا باز خواهد گشت.

هاسلبنک همچنان به گلزنی ادامه می دهد(22 دسامبر 1999)

جیمی فلوید هاسلبنک فقط یک فصل را در لالیگا گذراند اما همین زمان کوتاه یک فصل تاریخی و دراماتیک را برای او رقم زد. در تابستان 1999 هاسلبنک از لیدز یونایتد جدا شد و به اتلتیکویی پیوست که فقط سه سال قبل قهرمان لالیگا شده بود؛ با هم تیمی های جدید از جمله خوان کارلوس والرون، سانتی سولاری و خوزه شاموت. او در تاریخ 22 دسامبر در پیروزی پنج گله اتلتیکو مادرید مقابل کادیز دبل کرد تا 15 گل در 17 بازی اول لالیگایی خود به ثمر رسانده باشد. او در آن فصل 22 گل رساند و دومین گلزن برتر رقابت‌های لالیگا لقب گرفت.

عملکرد فوق العاده مسی در ال کلاسیکوی کریسمس (23 دسامبر 2017)

رئال مادرید در "الکلاسیکو کریسمس" که اوایل بعد از ظهر 23 دسامبر 2017 در سانتیاگو برنابئو آغاز شد شروع خوبی داشت اما با این حال شاگردان زین الدین زیدان نتوانستند با پیروزی راهی رختکن شوند. در حالی که بارسلونا در آن مقطع عملکرد بی رحمانه ای از خود نشان می‌داد، با درخشش لیونل مسی موفق شد کهکشانی ها را با سه گل شکست دهد. این باعث شد که تیم ارنستو والورده تا حدود زیادی قهرمانی خود را در رقابت‌های لالیگا قطعی کند.

ورزش 3

     
آی اسپورت
2020-12-22 12:40:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر