فهرست
پپ، سرآلکس یونایتد می‌شود؟
پپ، سرآلکس یونایتد می‌شود؟

پپ، سرآلکس یونایتد می‌شود؟

أی‌اسپورت- منچسترسیتی می‌خواهد سرمربی اسپانیایی‌اش مانند سرمربی اسکاتلندی منچستریونایتد، تاریخ‌ساز شود.  منچسترسیتی یک هدف مشخص در سال‌های اخیر داشته است. پس از شروع خوب تیم انگلیسی در این فصل، سران باشگاه تصمیم گرفتند یک قرارداد جدید را برای پپ گواردیولا آماده کنند. آن‌ها در حال برنامه‌ریزی یک پروژه ۱۰ ساله با حضور سرمربی اسپانیایی هستند. آن‌ها گواردیولا را یک سرمربی خاص می‌دانند و بر این باورند که می‌تواند مانند آلکس فرگوسنِ منچستریونایتد عمل کند.

باشگاه سیتی دستمزد گواردیولا را بهبود خواهد بخشید. قرارداد کنونی سرمربی سیتی تا سال ۲۰۱۹ و ۱۳ میلیون یورو است. گواردیولا چهار سال در بارسلونا مربی‌گری کرد و سه سال در بایرن مونیخ مشغول به کار بود. سپس یک سال طاقت‌فرسا را در نخستین حضورش در لیگ برتر انگلیس با تیم شهر منچستر گذراند. پس از پشت سر گذاشتن یک فصل غیر عادی و کسب نکردن هیچ جامی، اکنون سیتی امیدوار است که پس از سال‌ها دوباره عناوین متعددی را کسب کند. نخستین هدف باشگاه انگلیسی قهرمانی در لیگ قهرمانان اورپا است؛ عنوانی که هرگز به آن دست نیافته است.

فرگوسن، یک الگو برای مسیر

سرمربی پیشین منچستریونایتد دوران درخشانی را در سطح بین‌المللی و انگلیس داشت. باشگاه‌های بزرگ از او الگوبرداری کردند. سرمربی اسکاتلندی هدایت شیاطین سرخ را از سال ۱۹۸۶ تا ۲۰۱۳ بر عهده داشت و توانست ۳۸ عنوان کسب کند که دو قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا و ۱۳ قهرمانی در لیگ برتر برجسته‌ترین آن‌ها است.

۷    
آی اسپورت
2017-12-18 18:30:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر