فهرست
آشنایی با پوکیارلی: زوج تیام در راه استقلال
آشنایی با پوکیارلی: زوج تیام در راه استقلال

آشنایی با پوکیارلی: زوج تیام در راه استقلال

آی‌اسپورت-  استقلال برای جانشینی آیاندا پاتوسی دست روی یک بازیکن ایتالیایی گذاشته. بازیکنی با سابقه بازی در سری‌آ و البته توانایی‌هایی که چشم آندره‌ا استراماچونی را به خود خیره کرده. نام این بازیکن که اغلب کمی عقب‌تر از تک مهاجم و گاهی هم به عنوان زوج سانتر فوروارد بازی می‌کند، مانوئل پوکیارلی است. بازیکنی ۲۸ ساله که حتی گفته می‌شود مذاکراتی با باشگاه استقلال انجام داده و به توافقاتی هم دست یافته. 

پوکیارلی فوتبال خود را در امپولی و به عنوان یک بازیکن جوان آغاز کرد و خیلی زود به تیم اصلی این باشگاه رسید. پوکیارلی نخستین بار وقتی ۱۹ ساله بود، فصل ۲۰۱۰ برای امپولی در سری‌ب بازی کرد و از همان زمان در تیم اصلی ماند و حتی به جایگاهی مستحکم نیز رسید. او البته یک فصل به گاوورانو در دسته‌های پایین‌تر قرض داده شد اما در بازگشت و به عنوان یک بازیکن پخته‌تر توانست یکی از ارکان خط میانی و هجومی امپولی باشد. 

فصل ۲۰۱۳ فصل موفقی برای امپولی و پوکیارلی بود. او ۳۷ بار در سری‌ب بازی کرد و ماحصل آن برای امپولی و این بازیکن، صعود به سری‌آ بود. پوکیارلی ۳ فصل در سری‌آ و برای امپولی بازی کرد که موفق‌ترین آن فصل ۲۰۱۵ بود که این هافبک- مهاجم ۳۸ بازی کرد و ۶ گل به ثمر رساند.

بعد از ۳فصل بازی در امپولی، پوکیارلی تصمیم گرفت به کیه‌وو برود و برای این تیم در سری‌آ بازی کند. ماحصل ۲ فصل بازی پوکیارلی برای کیه‌وو، انجام ۳۲ بازی و به ثمر رساندن ۲ گل است. پوکیارلی البته در فصل دوم کمتر در ترکیب اصلی قرار گرفت و فقط ۱۰ بازی انجام داد و ۲۹۸ دقیقه در زمین حضور داشت. همین مسئله باعث شده تا بحث جدایی پوکیارلی از کیه‌وو مطرح شود و این بازیکن مورد توجه استراماچونی و باشگاه استقلال قرار بگیرد. 

در کارنامه مانوئل پوکیارلی، نکته‌های مثبت بسیاری وجود دارد. او سال‌ها بازوبند کاپیتانی امپولی را بر بازو بست و یکی از بهترین و کلیدی‌ترین بازیکنان این تیم بود. او دو بار دروازه لاتزیو را ۲۷ آگوست ۲۰۱۷ و ۲۱ ژانویه ۲۰۱۸ باز کرده و یک بار نیز در تاریخ ۷ می ۲۰۱۶ اینترمیلان و سمیر هندانوویچ را به زانو در آورده.

مانوئل پوکیارلی روی هم ۱۶ گل در سری‌آ به ثمر رسانده و ۷ بار هم دروازه حریفان امپولی در سری‌ب را باز کرده. او هرگز به تیم‌های ملی ایتالیا دعوت نشده و از این حیث سابقه‌ای در کارنامه خود ندارد. نکته جالب دیگر درباره پوکیارلی، حضور همزمان او و مامه بابا تیام در امپولی است. این دو فصل ۲۰۱۶ عضو امپولی بودند و در چند بازی کنار هم و به عنوان مهاجم نوک و مهاجم سایه به میدان رفتند. نمونه‌اش بازی مقابل ساسولو در تاریخ ۳۰ آوریل ۲۰۱۷ که تیام کمک کرد تا پوکیارلی دروازه حریف را باز کند.

اگر پوکیارلی با استقلال به توافق برسد، هافبک- مهاجمی دو پا و توانا وارد لیگ برتر می‌شود. بازیکنی مانند ولادیمیر کومان در سپاهان و البته کمی هجومی‌تر از او که مانند هافبک مجار سپاهان سابقه سال‌ها بازی در سری‌آ ایتالیا را در کارنامه دارد. استقلال با جذب احتمالی پوکیارلی شاید مشکلی را بابت جدایی آیاندا پاتوسی احساس نکند. البته به شرطی که حضور این بازیکن ۲۸ ساله قطعی شود و او در میانه‌های راه پیراهن تیم دیگری را نپوشد.  

۸ ۱  
آی اسپورت
2019-07-12 18:12:00
نظر دهید

۱ نظر
مصطفی
جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸، ۱۹:۲۵
استقلال پود اینا رو از کجا میاره؟!!
استراماچونی و دیاباته و این بازیکن روی هم چیزی حدود ۵میلیون یورو هزینه برده، همه اینا از فروش اللهیار ۷۰۰ هزار دلاری بدست اومده؟ چه خبره توی استقلال. لاقل دیگه امسال وقاحت رو بذارید کنار این همه تهمت به پرسپولیس نزنید
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر