فهرست
کابوس رونالدو لالیگا را ترک کرد
کابوس رونالدو لالیگا را ترک کرد

کابوس رونالدو لالیگا را ترک کرد

آی اسپورت – کریستیانو رونالدو فصل بعد را در حالی با رئال مادرید آغاز خواهد کرد که دیگر گربه سیاه خود را درون دروازه نخواهد دید. مهاجم پرتغالی می‌تواند نفس راحتی بکشد چون یکی از بهترین دروازه‌بان‌های جهان در مهار پنالتی‌، لالیگا را ترک کرد. او کسی نیست جز دیگو آلوس که از والنسیا رفت و به اتلتیکو مینیه‌رو برزیل پیوست؛ تیمی که در سال‌های ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۷ در آن بازی می‌کرد. نام او در تاریخ رقابت‌های لالیگا به خاطر مهار ۲۲ ضربه پنالتی‌ از ۴۸ ضربه ماندگار شد و بهترین رکورد را در این زمینه به ثبت رساند.

مهاجم پرتغالی بیشترین پنالتی‌ را در تاریخ لالیگا زده: ۵۸ پنالتی‌. اما آلوس بزرگترین کابوس رونالدو بود.. آلوس اجازه نداد سه پنالتی از چهار پنالتی رونالدو از خط دروازه عبور کند. این‌ در حالی است که لیونل مسی از چهار ضربه‌اش تنها در یک ضربه ناکام بود.

نخستین پنالتی‌ که دروازه‌بان برزیلی برابر رونالدو مهار کرد به زمانی بر می‌گردد که پیراهن آلمریا را بر تن می‌کرد. این اتفاق در هفته‌ سیزدهم لالیگا و در پنجم دسامبر ۲۰۰۹ رخ داد. دومین پنالتی‌ را در سال ۲۰۱۵ با پیراهن والنسیا مهار کرد. سومین پنالتی‌ به ۲۹ آوریل ۲۰۱۷ بر می‌گردد. این آخرین پنالتی‌ از دست رفته رونالدو بود. او به همراه رئال مادرید در همه رقابت‌ها تنها ۱۲ بار در ضربات پنالتی‌ ناکام بوده است.

۱    
آی اسپورت
2017-07-17 12:45:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر