فهرست
آماربازی با یونایتد-لیورپول؛ دو ناکامی!
آماربازی با یونایتد-لیورپول؛ دو ناکامی!

آماربازی با یونایتد-لیورپول؛ دو ناکامی!

آی اسپورت - در حساس‌ترین دیدار هفته نهم لیگ برتر انگلیس، منچستریونایتد و لیورپول به مصاف هم رفتند که این دیدار در پایان با تساوی ۱-۱ خاتمه یافت.

نکات آماری جالب دیدار 

- لیورپول در ۹ دیدار آخر فصل ۲۰۱۸ و ۸ دیدار ابتدایی فصل ۲۰۱۹موفق به کسب برد شده بود تا با کسب ۱۷ برد متوالی، تنها یک برد دیگر با رکورد ثبت شده توسط منچسترسیتی در فصل ۲۰۱۷ فاصله داشته باشد. منچستریونایتد با متوقف کردن لیورپول باعث شد رکورد سیتی دست نخورده باقی بماند.

تیم‌های رکورددار برد متوالی در لیگ برتر انگلیس:

منچسترسیتی پپ گواردیولا ۱۸

لیورپول یورگن کلوپ ۱۷

منچسترسیتی پپ گواردیولا ۱۵

آرسنال آرسن ونگر ۱۴

چلسی آنتونیو کونته ۱۳

- لیورپول موفق به شروع فصل جاری لیگ برتر انگلیس با کسب 8 برد متوالی شده بود. تساوی مقابل منچستریونایتد موجب شد این تیم نتواند با رکورد چلسی تحت هدایت ژوزه مورینیو در فصل ۲۰۰۵ مساوی کند.

 - منچستریونایتد با کسب ۱۱ امتیاز از لیورپول تحت هدایت یورگن کلوپ، بیشتر از هر تیم دیگر لیگ برتری از زمان روی کار آمدن یورگن کلوپ، از لیورپول امتیاز گرفته است.

- منچستریونایتد در ۱۳۶ دیدار اخیر خانگی خود در لیگ برتر که زننده گل اول مسابقه بوده، هرگز شکست نخورده و ۱۲۳ برد و ۱۳ تساوی کسب نموده است. آخرین باری که این تیم در یک مسابقه لیگ برتر در اولدترافورد، زننده گل اول بود و شکست خورد به مارس ۲۰۰۹ و شکست ۴-۱ مقابل لیورپول باز می‌گردد.

- از سال ۱۹۸۴، زمانی که منچستریونایتد در مسابقات خانگی‌اش در لیگ، نیمه اول را با برد به رختکن رفته است، هرگز شکست نخورده؛ ۶۶۱ بازی. آخرین باری که این تیم در یک مسابقه لیگ در اولدترافورد، برنده نیمه اول مسابقه بود و شکست خورد به ۷ می ۱۹۸۴ و شکست ۲-۱ مقابل ایپسویچ تاون باز می‌گردد.

- منچستریونایتد اولین تیم فصل جاری لیگ برتر است، که پس از پایان نیمه اول دیدار مقابل لیورپول، با برد راهی رختکن می‌شود.

- برای اولین بار از نوامبر ۲۰۰۱، بازیکنان انگلیسی برای هر دو تیم منچستریونایتد و لیورپول در یک مسابقه لیگ برتر گلزنی می‌کنند. در آن سال مایکل اوون و دیوید بکام برای دو تیم گلزنی کردند.

- یورگن کلوپ هرگز موفق به کسب برد در اولدترافورد مقابل منچستریونایتد نشده و چهار تساوی و یک شکست حاصل نتایجش بوده است.

- اوله گونار سولسشر تنها مربی لیگ برتری است که یورگن کلوپ بیش از یک بار با وی مواجه شده و موفق به کسب پیروزی نشده است. هر دو تقابل این دو مربی با تساوی خاتمه یافته است.

- ۱۱ گل از ۳۱ گل لیگ برتری مارکوس رشفورد در مقابل بیگ سیکس به ثمر رسیده؛ ۳۵ درصد! او موفق شده دروازه لیورپول (۳)، چلسی (۳)، آرسنال (۲)، منچسترسیتی (۲) و تاتنهام (۱) را بگشاید.

- آدام لالانا پس از ۳۶ مسابقه ناکامی، سرانجام موفق به گلزنی برای لیورپول شد. وی آخرین بار در می ۲۰۱۷ و برد ۳-۰ مقابل میدلزبورو موفق به گلزنی برای قرمزها شده بود.

- اندی رابرتسون از آغاز فصل گذشته لیگ برتر ۱۴ پاس گل داده است و به همراه ترنت الکساندر آرنولد رکورددار پاس گل در میان مدافعین در این برهه زمانی بوده‌اند.

 

۲    
آی اسپورت
2019-10-20 23:49:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر