فهرست
درباره اولی اشتلیکه، سرمربی کره جنوبی/ یکی از آن 3 نفر
درباره اولی اشتلیکه، سرمربی کره جنوبی/ یکی از آن 3 نفر

درباره اولی اشتلیکه، سرمربی کره جنوبی/ یکی از آن 3 نفر

آی اسپورت- اولی اشتلیکه آلمانی که روی نیمکت کره جنوبی نشسته است در کارنامه اش یک شکست برابر ایران دیده می شود. او در کنار راینر بونهوف و مانفرد کالتز یک رکورد ویژه در دنیای فوتبال دارد؛ حضور در همه فینال های مهم باشگاهی قاره اروپا شامل جام باشگاه ها، جام یوفا و جام برندگان جام و فوتبال ملی یعنی جام جهانی و جام ملتهای اروپا.

اشتلیکه سال 1977 به همراه گلادباخ به فینال جام باشگاه های اروپا رسید ولی لیورپول در رم با نتیجه 3 بر یک آنها را شکست داد و قهرمان شد. برای دومین بار او با رئال به فینال جام باشگاه های اروپا در سال 1981 رسید ولی تیمش در پارک دو پرنس دیدار فینال را با یک گل بازهم به لیورپول واگذار کرد و قهرمان نشد. اشتلیکه دو بار هم به فینال جام یوفا رسید؛ یک بار سال 1975 با گلادباخ و یک بار هم سال 1985 با رئال و در هر دو بازی هم برنده و قهرمان شد. اشتلیکه به فینال جام برندگان جام اروپا هم رسید؛ سال 1983 با پیراهن رئال مادرید ولی تیمش به آبردین باخت و قهرمان نشد.

در رده ملی، او با آلمان دو بار به فینال یورو رسید و یک بار به فینال جام جهانی. سال 1980 او با آلمان غربی در فینال دو بر یک بلژیک را برد و قهرمان یورو شد. تک گل بلژیک با پنالتی رقم خورد که خطایش را اشتلیکه انجام داده بود. 4 سال قبل ترش هم اشتلیکه به فینال یورو رسیده بود ولی تیمش در ضربات پنالتی به چکسلواکی باخت و قهرمان نشد. او با آلمان به فینال جام جهانی 1982 هم رسید ولی درنهایت ایتالیا بود که قهرمان جهان شد.

اشتلیکه 109 بازی برای گلادباخ انجام داد و با این تیم 3 بار قهرمان بوندسلیگا شد و یک بار هم فاتح جام یوفا. سپس راهی رئال مادرید شد و 215 بازی هم برای این تیم انجام داد. او با رئال 3 بار لالیگا، 2 بار کوپا دل ری و یک بار جام یوفا را برد. درنهایت هم 66 بازی برای نوشاتل کرد و با این تیم دو بار سوپرلیگ سوییس را برد.

۵ ۱  
آی اسپورت
2016-10-07 20:55:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
محمد
شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵، ۰۹:۴۳
هر دو گل آلمان در فینال 1980 یورو را هورست روبش یا هروبش زد.همین که مربی تیم المپیک المان در ریو بود. گل دوم آلمان دقیقه 88 با ضربه سر از روی ضربه کرنر به ثمر رسید.قبل تر رنه واندریکن از روی پنالتی بازی رو مساوی کرده بود.
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر