فهرست
پپ گواردیولا و طعنه‌ها
پپ گواردیولا و طعنه‌ها

پپ گواردیولا و طعنه‌ها

آی اسپورت - فکر نکنید تنها یک گزارشگر بد چون علیفر می‌تواند به یکی از بزرگ‏ترین مربیان صاحب‌‎سبک دنیا طعنه بزند، بلکه پپ گواردیولا مردی است که ساخته شده تا زیر اهرم فشار کار خود را انجام دهد و موفق هم بشود و پاسخ مناسبی به منتقدین صاحب‎سبک و بدون سبک از مورینیو تا علیفر بدهد  .

شب گذشته پپ گواردیولا با پیروزی در دربی منچستر توانست با رکورد بردهای پیاپی آرسنال مساوی کند او این افتخار را در روزی صاحب شد که شاید گل‎های بازی در جریان حرکات تاکتیکی به ثمر نرسیدند اما نوع بازی منچسترسیتی حکایت‎‌های زیبائی از قدرت و دانش مربیگری را به عرصه نمایش گذاشت.

به سال‌های دور برمی‎گردیم. روزی که پپ گواردیولا به ناگهان جانشین فرانک ریکارد شد. کمتر کسی به او امید زیادی داشت اما قصه بازیکن سابق تیم بارسلونا و برشیا و... که در کسوت سرمربی تیم ب بارسلونا به تیم اول آمد چون قصه‌‎های سیندرلا شد. او توانست با عصای جادوئی خود تیم بارسلونا را به افتخاراتی برساند که برای کاتالان‎ها کم‌سابقه بود.

روزی که پپ گواردیولا پس از یک استراحت راهی بایرن مونیخ شد خیلی‌ها به او لقب ترسو را دادند و معتقد بودند که چون بایرن مونیخ همه امکانات برای قهرمانی در بوندس‌لیگا را دارد پس این انتخاب فقط برای پر کردن یک رزومه موفق است که البته جانشین پپ گواردیولا یعنی کارلو آنجلوتی که کارنامه بسیار درخشانی در اسپانیا و فرانسه و ایتالیا و فرانسه داشت نشان داد که بوندس لیگا لقمه آماده‎ای برای بایرن‌مونیخ نیست. پپ گواردیولا در بایرن‌مونیخ به اندازه بارسلونا موفق نبود اما در سطح داخلی بی‎رقیب بود و با معرفی ستارگانی چون تیاگو و ... قدم‎های بزرگی برداشت.

وقتی پپ گواردیولا به شهر منچستر آمد و بر خلاف آرزوی اسطوره یونایتدی‎ها به تیم رقیب پیوست  همه سخن از این داشتند که سبک تیکی‌تاکا و استفاده از پاس‎های کوتاه و تکرار بی‎شمار حرکات زمینی و... در انگلستانی که اصولا به بازی هوائی و سرزن‎هایش مشهور است کار بردی نخواهد داشت اما حالا پپ گواردیولا با لبخندی می‌گوید: «اجرای سبک بارسلونا در انگلستان ممکن است.»

و بازی دیشب نمادی از اثبات حرف‎های مردی بود که با سلاح اندیشه و کار به جنگ طعنه‌ها می‌رود. مردانی چون سیلوا و خسوس و دی‎بروین و ... صاحبان اصلی توپ و میدان بودند و تیم مورینیو در حالی در انگلستان به پپ بار دیگر باخت که شاید حرکات تیمی منچسترسیتی او را به یاد بارسلونا سال‎های دور انداخت. گواردیولا می‎تواند در اروپا هم موفق باشد؟

۱۲ ۲  
آی اسپورت
2017-12-11 16:44:00
نظر دهید

۲ نظر
کامیار
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶، ۱۷:۴۸
عجب متن چرندی! کافیه بیست دقیقه‌ی آخر بازی رو ببینین تا متوجه بشین پپ با چه شیوه‌ای بازی رو برد. هر دو گلشون هم که روی اشتباه فردی بود.
۱ ۱
reza
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶، ۱۸:۴۸
لطف بفرمایید یک بار پاراگراف دوم رو بخونین
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر