فهرست
آغاز انقلاب کی‌روش؛ البته بدون خامس!
آغاز انقلاب کی‌روش؛ البته بدون خامس!

آغاز انقلاب کی‌روش؛ البته بدون خامس!

آی اسپورت - کارلوس کی‌روش دوران تازه‌ای را در کلمبیا آغاز کرده است. بعد از ناکامی در رقابت‌های کوپاآمه‌ریکا ۲۰۱۹، او حالا برای موفقیت در جام‌جهانی ۲۰۲۰ تلاش می‌کند؛ تورنمنتی که در قواره کلمبیا نیست اما یک نمایش دلپذیر و حضور نوبرانه در جمع ۴ تیم پایانی می‌تواند آمال و آرزوهای کی‌روش و تری کالر باشد؛ آنچه که می‌تواند مسیر کی‌روش را برای موفقیت‌های بیشتر و قهرمانی در کوپا هموار کند. هدفی که کی‌روش به‌شدت به‌دنبال آن است و با همان ادبیات گزنده خود آن را روایت می‌کند. یک طعنه بزرگ به کلمبیا برای آنکه به آنها گوشزد کند مدت‌هاست هیچ موفقیتی نداشته‌اند و جامی نبرده‌اند.

کی‌روش در این باره می‌گوید: «آرزویم قهرمانی در کوپاآمه‌ریکا است. آخرین‌باری که کلمبیا در کوپاآمه‌ریکا قهرمان شد در سال ۲۰۰۱ بود. در آن زمان هنوز تلفن آیفون، فیسبوک، گوگل، یوتیوب، توئیتر و اینستاگرام وجود نداشت. جهان از آن زمان تاکنون تغییر کرده است. ما باید محال را ممکن کنیم. تیم آماده است و این رمز موفقیت است.»

سرمربی پرتغالی در مسیر پیش رو ابتدا به جام‌جهانی و حضور آبرومند در قطر می‌اندیشد؛ سرزمینی که طی 8 سال گذشته بارها و بارها با تیم ملی ایران به آن سفر کرده و مختصات آن را مثل کف دستش می‌شناسد، از همین رو برگزاری جام در قطر برای کی‌روش یک مزیت است. در مسیر جام‌جهانی او به بازسازی و تغییر نسل در کلمبیا نیز به‌عنوان یک پروژه بزرگ فکر می‌کند. وقتی کی‌روش به کلمبیا آمد، گفته شد او می‌خواهد لیست تیم ملی کلمبیا که در جام‌جهانی ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ حضور داشتند را تغییر دهد و بدنه تیم را جدید کند.

کی‌روش بعد از ۴ بازی دوستانه در راستای آماده‌سازی برای جام‌جهانی ۲۰۲۳ قطر به‌سرعت اندیشه خود را می‌خواهد در کلمبیا پیاده کند. او از همان بدو ورود به کلمبیا مأموریت خود را آغاز کرد اما در آستانه کوپاآمه‌ریکا او مجبور بود به مهره‌های از پیش امتحان پس داده، اعتماد کند. حالا و در مسیر جام‌جهانی، پروژه اصلی کی‌روش آغاز شده.

دو بازی دوستانه با شیلی و الجزایر فرصت خوبی برای کی‌روش است تا آزمون و خطاهای خود را انجام دهد. در همین راستا کی‌روش لیست ۲۴ بازیکنش برای دیدارهای دوستانه با شیلی و الجزایر در روزهای ۱۲ و ۱۵ اکتبر را اعلام کرد. کی‌روش برای این دو بازی، دو ستاره سرشناس ال‌تری یعنی خامس و فالکائو دو کاپیتان کلمبیا را دعوت نکرد و این نشان از آغاز انقلاب کی‌روش در کلمبیا است. مرد پرتغالی در اولین گام قصد دارد در جام‌جهانی با کلمبیایی جدید وارد میادین شود.

۵    
آی اسپورت
2019-10-07 00:13:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر