فهرست
تغییر پست ناموفق ویسی: مهاجمی که دفاع بلد نبود
تغییر پست ناموفق ویسی: مهاجمی که دفاع بلد نبود

تغییر پست ناموفق ویسی: مهاجمی که دفاع بلد نبود

آی اسپورت- مربیان ایرانی شاید از کی‌روش خوششان نیاید. شاید بابت تعطیلات از او عصبانی باشند. شاید او را اجنبی بدانند اما در هر حال ازاو الگو می‌گیرند. این مساله را نمی‌شود کتمان کرد. تاثیر پذیرفتن تاکتیک تیم‌های لیگ برتری از تیم ملی امری بدیهی است. رواج یافتن بازی تدافعی و برپایه ضدحمله و مدشدن بردهای اقتصادی را می‌توان تاثیر کی‌روش بر تفکرات مربیان لیگ‌برتری دانست. مربیانی مانند منصوریان و ویسی هم که همیشه جزء مدافعان سرمربی پرتغالی تیم ملی بودند بیشتر و عیان‌تر از تفکرات او استفاده می‌کنند.

اگر فصل گذشته بازی دفاعی و استوار برضدحمله استراتژی و تاکتیک مربیان طرفدار کی‌روش بود حالا این فصل تغییر پست بازیکنان و استفاده از بازیکنان در پست‌های غیرتخصصی مد لیگ برتر شده. مساله‌ای که باز هم در تیم‌های منصوریان و ویسی بیشتر از سایر مربیان می‌بینیم.

در دربی اصفهان ویسی یک تغییر عجیب در ترکیب تیمش ایجاد کرده بود. رضا حلیچی در این بازی روی نیمکت بود و ویسی از رضا میرزایی در پست غیرتخصصی‌اش در دفاع راست استفاده کرده بود. اتفاقی که در نهایت به ضرر سپاهان شد و علاوه بر حملاتی که ذوب‌آهن از آن سمت انجام داد در نهایت به یک گل هم علیه تیم ویسی انجامید. رضا میرزایی که یک وینگر راست است در این بازی نتوانست انتظارات را برآورده کند و با وظایف یک دفاع راست آشنایی زیادی نداشت و در نهایت هم به ضرر تیمش کار کرد. با این حال بعضی از مربیان لیگ همچنان به آزمون و خطا برای تغییر پست بازیکنان علاقه دارند و ظاهرا تا زمانی که استعدادشان را در این زمین نشان ندهند بی‌خیال آن نخواهند شد.

فاصله گرفتن مرتضی تبریزی از رضا میرزایی و نزدیک شدن او به دروازه

گل سپاهان
لحظه به ثمر رسیدن گل توسط تبریزی و فاصله او با رضا میرزایی

 

۸    
آی اسپورت
2016-10-16 15:05:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر