فهرست
بررسی مقصد جهانبخش؛ پر سر و صدا
بررسی مقصد جهانبخش؛ پر سر و صدا

بررسی مقصد جهانبخش؛ پر سر و صدا

آی‌اسپورت- جهانبخش می‌تواند به عنوان گران‌ترین خرید تاریخ باشگاه برایتون، به لیگ برتر انگلیس سفر کند. بحث و شایعه درباره تیم بعدی علیرضا جهانبخش، به اوج رسیده و احتمالا برایتون، مقصد ستاره ایرانی آلکمار خواهد بود. جهانبخش پیش از جام جهانی به لاتزیو و ناپولی نزدیک شده بود اما بعد از این مسابقات، به سمت لیگ جزیره تغییر مسیر داد و با لسترسیتی و برایتون مذاکره کرد. لستر و آلکمار، بر سر قیمت جهانبخش به توافق نرسیدند و برایتون، مقصد احتمالی اولین آقای گل فوتبال آسیا در اروپا خواهد بود.

برایتون که سال‌ها در رده‌های مختلف فوتبال انگلیس آسانسوری جابه‌جا می‌شد،‌ سال ۲۰۱۷ دوباره به لیگ برتر برگشت و برای ماندن، حسابی در بازار خرج کرد. ایزکیردو و پروپر خریدهای مهم برایتون بودند. آن‌ها نیم فصل با خرید یورگن لوکادیا از آیندهوون با مبلغ ۱۷ میلیون یورو، گرانترین خرید تاریخ باشگاه را انجام دادند و آخر فصل، پانزدهم شدند و ۷ امتیاز با منطقه سقوط فاصله داشتند. بجز هفته دوم هم هیچوقت وارد منطقه خطر نشدند. خریدهای گرانقیمت این تیم، این فصل هم ادامه داشت و ایو بیسوما را با قیمتی شبیه لوکادیا از لیل فرانسه خرید. با این حال، هیچوقت خریدهای این تیم از مرز ۲۰ میلیون عبور نکرده و این اتفاق، قرار است با ترانسفر علیرضا جهانبخش رخ دهد. بازیکنی که می‌تواند گرانترین خرید تاریخ برایتون باشد.

در حال حاضر هیچ کدام از بازیکنان برایتون در ترانسفر مارکت، ارزشی بیشتر از ۱۵ میلیون ندارند و ارزش جهانبخش در این سایت، ۱۸ میلیون یوروست. بنابراین، جهانبخش علاوه بر گرانترین خرید، ارزشمندترین بازیکن باشگاه هم خواهد بود. رقیب احتمالی جهانبخش در برایتون، آنتونی ناکارت است. تنها گوش راست تخصصی تیم که فصل پیش، اکثر بازی‌ها فیکس بازی کرد اما با سه گل و یک پاس گل، آمار بسیار ضعیفی به جا گذاشت. بر خلاف ایزکیردو وینگر چپ تیم که روی ۹ گل در لیگ برتر تاثیرگذار بود. همین باعث شد باشگاه، برای جبران این ضعف سراغ آقای گل فوتبال هلند برود.

نکته ناامید کننده، این است که برایتون فصل پیش با ۳۴ گل در ۳۸ بازی، یکی از ضعیف‌ترین خطوط حمله لیگ برتر انگلیس را داشت و فقط ۳ تیم از این تیم کمتر گل زدند. بنابراین نمی‌توان انتظار داشت هر بازی، موقعیت‌های زیادی نصیب جهانبخش شود. نکته امیدوار کننده، علاوه بر جایگاه مهم جهانبخش در ترکیب اصلی به عنوان گرانترین خرید تاریخ باشگاه، به بازیکنان اطراف او مربوط می‌شود. لاکودیا که نیم فصل دوم فقط یک گل برای برایتون زد، نیم فصل اول در هلند، ۱۵ بازی کرد و روی ۱۵ گل تاثیرگذار بود. حضور جهانبخش، می‌تواند لاکودیا را هم تغذیه کند و به اوج برگرداند. پشت سر او هم پروپر، دیگر بازیکن سابق آیندهوون بازی می‌کند که فصل پیش ۴ گل ساخت و پیش از این در هلند، سابقه زدن ۱۰ گل یا ساختن ۸ گل در یک فصل را هم دارد.

برایتون، باشگاه بزرگی نیست اما جهانبخش، بازیکن مهمی برای این باشگاه خواهد بود. نقطه شروعی منطقی، برای ورود به بالاترین سطح فوتبال جهان و بازی روبروی تیم‌هایی که برای قهرمانی در مهمترین لیگ دنیا رقابت می‌کنند. جهانبخش قرار است مهمترین بازیکن برایتون باشد و فصل آینده، چشم‌های بیشتری او را می‌بینند. چشم‌هایی که مورینیو، گواردیولا، کلوپ، ساری و اونای امری هم بین آن‌ها قرار دارند.

 

نود

۱۰ ۱  
آی اسپورت
2018-07-22 21:20:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
ميلاد
يكشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷، ۲۳:۰۱
انتخاب خوبي بود. سرعت بازي در ليگ جزيره بسيار بالاتر از حتي بوندسليگا هست. عليرضا بايد بازي كنه تا عادت كنه نيم فصل زمان ميبره تا با تيم و فضا اشنا بشه. شايد هم چند بازي رو از رو نيمكت شروع كنه.
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر