فهرست
آنالیز تصویری؛ اگر خسرو مصدوم نمی‌شد
آنالیز تصویری؛ اگر خسرو مصدوم نمی‌شد

آنالیز تصویری؛ اگر خسرو مصدوم نمی‌شد

آی اسپورت- وابستگی استقلال به خسرو! این یکی از بزرگترین انتقادهایی است که به استقلال منصوریان وارد است. البته این فقط  مشکل منصوریان نیست و دیگر مربیانی هم که پیش از او هدایت استقلال را بر عهده داشتند، به وابستگی بیش از حد به خسرو حیدری متهم شده بودند. در این فصل هم مدافع-هافبک باتجربه آبی‌ها کم به داد این تیم نرسیده و بارها با ارسال‌های خطرناک خود که همواره بوی گل می‌دهند، تیمش را به گل رسانده است.

در بازی با سیاه‌جامگان یک بار دیگر خسرو حیدری و وریا غفوری زوج سمت راست زمین استقلال را تشکیل دادند و در سمت چپ هم یعقوب کریمی و جابر انصاری در ترکیب آبی‌ها قرار گرفتند. بر خلاف معمول، تا دقیقه 30 بازی، استقلال 5 بار از سمت چپ حمله کرد و توپ را روی دروازه حریف ارسال کرد اما از سمت راست فقط دو بار این حرکت انجام شد. اما نکته اینجا بود که هر دو حرکت آبی‌ها از سمت راست خطرناک‌‌تر و تاثیرگذارتر از تمام حملات این تیم از سمت چپ بود.

 

 

خسرو حیدری
ارسال خسرو حیدری و موقعیت گل استقلال که از دست رفت

این اولین حمله استقلال از سمت راست در دقیقه 10 بازی است. جایی که ارسال کات بک خسرو حیدری با وجود تحت فشار بودن از سوی مدافعان حریف، یک موقعیت صددرصد گل را برای استقلال ایجاد کرد اما ضربه بختیار رحمانی در آخرین لحظه با برخورد به مدافع سیاه‌جامگان راهی کرنر شد.

خسرو در دقیقه 25 هم پایه‌گذار حرکتی بود که در نهایت منجر به خطا روی جابر انصاری و گلزنی کاوه رضایی از روی یک ضربه ایستگاهی شد. حیدری بعد از این گل مصدوم شد و از بازی بیرون رفت و به جای او مجتبی حقدوست وارد زمین شد. هافبکی که بازیش کمترین شباهتی به خسرو ندارد. با این وجود برنامه استقلال برای رسیدن به دروازه حریف عوض نشد و تیم منصوریان کماکان قصد داشت با ارسال از جناحین به گل برسد. حقدوست البته نسبت به خسرو حیدری، بیشتر متمایل به مرکز زمین بازی می‌کرد و به همین دلیل اکثر نفوذها از کناره زمین توسط وریا غفوری انجام شد. نفوذهایی که با سانترهای بی‌هدف و ضعیف غفوری، تا پایان بازی حتی یک موقعیت نصفه و نیمه هم برای استقلال ایجاد نکرد.

 

 

وریا غفوری
ارسال وریا غفوری که از سمت دیگر زمین بیرون رفت

این یکی از سانترهای وریا غفوری در دقیقه 40 بازی است. در این صحنه علیرغم اینکه غفوری از طرف هیچکس تحت فشار نبود اما توپ ارسالی او از محوطه جریمه هم خارج می‌شود و از سمت چپ زمین به بیرون می‌رود!

مشابه این صحنه توسط غفوری تا پایان بازی چند بار تکرار شد و نتیجه هم تکراری بود: سانترهایی که هیچیک به بازیکنان خودی نرسید! به نظر می‌رسد اگر خسرو حیدری مصدوم نمی‌شد استقلال حداقل توسط او دو موقعیت گل صددرصدی دیگر را به دست می‌آورد که گل شدن یکی از آنها هم، برای کم شدن استرس آبی‌ها تا پایان بازی کافی بود.

۶ ۱  
آی اسپورت
2016-10-17 16:53:00
نظر دهید
۱ نظر
پدر برزو
دوشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۵، ۲۳:۱۷
خسرو بکش زیرش :)))))
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر