فهرست
عادت یونایتد: دو قدم به جلو، یک قدم به عقب
عادت یونایتد: دو قدم به جلو، یک قدم به عقب

عادت یونایتد: دو قدم به جلو، یک قدم به عقب

آی‌اسپورت – اینکه کدام نکته برای هواداران منچستر یونایتد نگران‌کننده‌تر باید باشد قابل بحث است: تساوی تیمشان در خانه مقابل ولوز، یا دلایل ژوزه مورینیو برای توضیح این نتیجه.

مورینیو در ماه‌های اخیر بارها هشدار داده بود که فصل سختی پیش روی تیمش است. آخرین بار این هشدار را روز قبل از بازی با ولوز شنیدیم، در حالیکه یونایتد سه بازی پشت سر هم را برده بود. اما مسئله اینجاست که برای یونایتدِ مورینیو دیگر هیچ چیز ساده‌ و سرراستی وجود ندارد.

یونایتد هم مقابل برنلی و هم مقابل واتفورد در مقاطعی از بازی بسیار شکننده نشان داد. مقابل یانگ بویز هم یونایتد نیم ساعت اول خوبی را پشت سر نگذاشت. اما در هر سه این بازی‌ها شاگردان مورینیو موفق شدند راهی برای پیروزی پیدا کنند و کلیدی‌ترین قدم در این راه زدن گل دوم بود، اتفاقی که مقابل ولوز رخ نداد.

یونایتد این بازی خانگی را بد شروع کرد و مدیون داوید دخئا بود که با دو سیو عالی‌اش اجازه پیش افتادن به تیم مهمان را نداد. تا اینکه پل پوگبا با پاس عالی‌اش فرد را در موقعیت شوت زدن قرار داد و هافبک برزیلی تازه وارد یونایتد هم از این فرصت بهترین استفاده را برد تا اولین گلش را برای شیاطین سرخ بزند.

با وجود درخشش پوگبا در بیشتر دقایق بازی و پاس‌های بلند تماشایی‌اش، این خود هافبک فرانسوی یونایتد بود که در میانه زمین توپ را راحت از دست داد تا در نهایت ژائو موتینیو ضدحمله ولوز را به گل تساوی تبدیل کند. اما هنوز 37 دقیقه به پایان بازی زمان مانده بود و یونایتد به اندازه کافی وقت داشت تا سه امتیاز خانگی را مقابل تیم نونو اسپریتو سانتو بگیرد. ولی در روزی که سر الکس فرگوسن بعد از بهبود کامل از خونریزی مغزی‌اش برای اولین بار به اولدترافورد بازگشته بود، هیچ نشانی از شخصیت اصلی تیم او در چنین شرایطی دیده نشد، تیمی که وقتی دنبال گل پیروزی بود طوفانی در زمین حریف به پا می‌کرد.

در پایان هواداران یونایتد در حالی اولدترافورد را ترک کردند که سپاسگزار آداما ترائوره، بازیکن تعویضی ولوز بودند که از سه فرصتی که داشت برای زدن گل برتری تیمش استفاده نکرد. تفاوت دو تیم در این بازی در نمایش بازیکنان بزرگ‌شان بود. ستاره‌های ولوز، به خصوص موتینیو و روبن نوز، همه در بالاترین سطح‌ برای تیمشان بازی کردند. در نقطه مقابل روملو لوکاکو کمترین تاثیر را در زمین داشت و الکسیس سانچز برای سومین بازی پیاپی تعویض شد. الکسیس این فصل تنها یک بار 90 دقیقه کامل در زمین باقی مانده است.

با اینکه وبسایت منچستر یونایتد در تابستان مقاله‌ای منتشر کرد که الکسیس برای اولین بار در پنج سال اخیر یک پیش فصل کامل را پشت سر گذاشته و بنابراین به آمادگی کامل رسیده، اتفاقی که قرار بود برای ستاره سابق آرسنال در یونایتد بیفتد هنوز رخ نداده. الکسیس این فصل هنوز یک گل هم نزده و آمار کلی او بعد از انتقال زمستانی‌اش به یونایتد تنها 3 گل در 23 بازی است. بین دو نیمه بازی دیروز هم صفحه توئیتر رسمی باشگاه عکسی از سانچز منتشر کرد و زیرش نوشت: «این پسر خیلی خوب بوده تا اینجا». این توضیح عکس البته با واکنشی مشابه از سوی بسیاری از هواداران یونایتد مواجه شد: «جدا؟!»

بعد از این بازی مورینیو باز هم مورد انتقادات زیادی قرار خواهد گرفت، چون او مربی‌ایست که خیلی وقت‌ها مخصوصا این انتقادات را متوجه خودش می‌کند تا از بازیکنانش حمایت کند. اما تحمل مورینیو هم حدی دارد و نمی‌تواند همیشه این بار را یک تنه به دوش بکشد. برای همین بود که بعد از تساوی مقابل ولوز نقاب او برداشته شد. مورینیو در شرایطی از بازیکنانش دفاع می‌کند که سعی و تلاش صد در صد آن‌ها در زمین را ببیند، نمایشی که دیروز چنین تصویری از خودش نساخت.

بدین ترتیب مورینیو یک بار دیگر به خانه اول باز می‌گردد. یونایتد این فصل هم نشان داده قادر است یک نتیجه ضعیف را با چند نتیجه مثبت جبران کند. این راه باید از بازی سه‌شنبه شب در جام اتحادیه مقابل داربی کانتی شروع شود و هفته بعد در لیگ برابر وستهم یونایتد ادامه پیدا کند. اما مسئله اینجاست که انگار این بدل به عادت جدید یونایتد شده است: دو قدم به جلو و یک قدم به عقب، در شرایطی که لیورپول و منچستر سیتی کم کم دارند از یونایتد فاصله‌ای زیاد می‌گیرند.

سر الکس در فصول آخرش در یونایتد استاد گرفتن سه امتیازهای روتین شده بود، کاری که دقیقا پیش از این تخصص مورینیو بود، به خصوص در دو فصل اولش در چلسی که دو قهرمانی پیاپی لیگ را با خودش به همراه داشت. اما حالا بعد از گذشت دو ماه از سومین فصل حضور مورینیو در یونایتد هیچ چیز برای او و تیمش روتین نیست، هیچ پیروزی‌ای ساده به دست نمی‌آید و هر سه امتیازی با لحظه‌هایی سکته‌آور رقم می‌خورد. و این روتین یونایتدِ مورینیو است.

۳    
آی اسپورت
2018-09-23 10:17:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر