فهرست
تبریز در مه فوتبال!
تبریز در مه فوتبال!

تبریز در مه فوتبال!

آی اسپورت - تبریز شهر پراحساس و آتشین آذربایجان اسیر جو افراطی فوتبال شده است. چند دهه است که این نوع طرفداری منسوخ شده است و در هیچ کشوری اجازه نمی‌دهند افراطی‌های فوتبال وارد معرکه شوند. تماشاگران ما باید آموخته باشند که پدیده‌ای، چون فوتبال را به یک جنگ بدون تیراندازی تبدیل نکنیم. در این زمینه حتی هولیگان‌های انگلیس نیز به شرایط عادی برگشته‌اند و منطق شکست را می‌پذیرند. دوستداران فوتبال به خاطر دارند که تا پیش از سال ۱۹۹۰ تماشاگران انگلیسی یک بحران جهان بودند و در تمام شهر‌های اروپا که باشگاه‌های انگلیسی بازی داشتند، آن‌ها نظم کلی آنجا را بر هم می‌زدند. اولترا‌هایی که هیچ پلیسی توان کنترل‌شان را نداشت. شاید بتوان آن‌ها را بیماران فوتبالی قرن لقب داد. آدم‌هایی که هولیگانیسم را به عنوان یک نوع و گونه از زندگی انتخاب می‌کنند دچار کمبود‌های اجتماعی بسیاری‌اند که باید به گونه‌ای با آن‌ها برخورد کرد. انگلیس بعد از ۵ سال مطالعه و بررسی اجتماعی این معضل را حل کرد. روش‌های کدگذاری تماشاگران، جرایم سنگین باشگاه‌ها و پاک کردن ورزشگاه‌ها از این دست تماشاگران افراطی.

در بالکان، برزیل، آفریقا و آرژانتین نیز از این اتفاقات داشته‌ایم که تماماً پاک شده‌اند و آثار کمی از آن‌ها باقی است. لقب‌های افراطی، پرچم‌های خاص و شعار‌هایی که منجر به هرج و مرج در ورزشگاه‌ها می‌شود. زمانی طرفداران پارتیزان بلگراد را گورکن‌ها لقب دادند که در درگیری با دیناموزاگرب چندین نفر کشته شدند، اما با این پدیده شوم نیز مبارزه شد و امروز اثری از آن‌ها نیست. لهستان، ایتالیا، هلند، آرژانتین، روسیه و... نیز از این قاعده مستثنی نبوده‌اند و امروز تبریزی‌های عزیز نباید اجازه دهند این جریان ناهنجار به نام دوستداران ورزش فوتبال تمام شود و تیم محبو‌ب‌شان تراکتورسازی دچار عارضه‌های غیرورزشی شود. در تبریز لگام از دست لیدر‌ها نیز خارج شد و جریانی تازه از تماشاگران در ورزشگاه ماندند و یک رخداد ورزشی را لوث کردند، تعداد قلیلی که به کاپیتان تیم حمله بردند و او را مورد ضرب و شتم قرار دادند! حرکتی که اگر در نطفه خفه نشود شرایط را برای بازی در تبریز بر هم خواهد زد. تدبیر مدیران تراکتورسازی می‌تواند این بدعت غلط را در اول خط متوقف کند.

 

خبر ورزشی 

۱۶ ۴  
آی اسپورت
2019-04-22 10:24:00
نظر دهید

۴ نظر
محمد یوسفی
دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۰:۳۰
اگر ای اتفاق در تهران رخ میداد تا حالا رای انضباطی اجرا شده بود باید حتما با تیم تراکتور برخورد شود که در تبریز این مشکلات تمام شود
حبیب
دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۱:۱۵
دیشب با نشان دادن کامل صحنه مشاجره هوادارنما با شجاعی در برنامه موج فوتبال تبریز مشخص شد که اصلا سیلی زده نشده و یک نفر بین هوادارنما و شجاعی حایل شده و برخورد فیزیکی صورت نگرفته و اشکان هم هیچ دخالتی نکرده و الآن مشخص شد که این های و هوی ها صحنه سازی رسانه های معلوم الحال پایتخت برای کمک به شیاف پولیس بوده و مطمئنا هیچ محرومیتی درصورت صدور رای عادلانه برای تماشاگران و اشکان نخواهد بود . تا کور شود چشم دشمنان آذربایجان.
اشکان4
دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۴:۰۲
چقدر پول گرفتی از زنوزی تا این کامنت مسخره رو زیر همه پست ها منتشر کنی؟
کم کم میخوان بگن اون هوادار تیم تراکتور سازی برای عکس یادگاری رفته بوده!!!
بسه دیگه خودتون رو بیشتر مضحکه نکنید
۵
Saeed
دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۴:۳۸
حال باران جون خوبه تومردی دخترتو درست تربیت کن معضل الاجتماع نشه
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر