فهرست
همه گرفتاری‌های برانکو
همه گرفتاری‌های برانکو

همه گرفتاری‌های برانکو

آی اسپورت - مدافع عنوان قهرمانی لیگ‌برتر اردوی شاد و خوبی را در کرواسی پشت سر گذاشت، اما این به آن معنا نیست که پرسپولیس در لیگ هجدهم نیز چنین روزهای آرامی را در پیش خواهد داشت. با وجود پوئن‌هایی مثل حفظ کادرفنی، حمایت هواداران و خرید چند بازیکن موثر برای نیم‌فصل دوم، پرسپولیس برانکو در لیگ هجدهم باید آماده تقابل با چند مشکل بالقوه و بسیار جدی باشد.

نیمکت ضعیف
حداقل تا زمان تنظیم این مطلب، هنوز تکیف ادامه همکاری علیرضا بیرانوند و وحید امیری با پرسپولیس روشن نیست. اگر این دو نفر بمانند، ترکیب اصلی پرسپولیس همچنان خطرناک و قدرتمند به‌نظر خواهد رسید، اما اگر آنها رفتنی شوند یک گوشه از کار خواهد لنگید. در هر دو صورت اما پرسپولیس در نیم‌فصل اول و تا زمان پایان محرومیتش از یارگیری با مشکل ضعف نیمکت مواجه خواهد بود. اگر فرض کنیم ترکیب اصلی پرسپولیس را بیرانوند، جلال، شجاع، ماهینی، انصاری، کمال، نوراللهی، بشار رسن، عالیشاه، امیری و علیپور تشکیل بدهند، برانکو روی نیمکت فقط نفراتی مثل منشا، سیامک نعمتی و شایان مصلح را خواهد داشت. در صورتی که وحید امیری پرسپولیس را ترک کند، از این جمع یک نفر دیگر به ترکیب اصلی اضافه می‌شود و عملا فقط دو نیمکت‌نشین قابل اتکا برای پرسپولیس باقی می‌ماند که واقعا کم است. برانکو در دو سال گذشته به بازیکنان جوان تیمش مثل علوان‌زاده، طاهرخانی، همتی و اسدی بها نداده و حالا هم سخت است که روی آنها حساب کند. تازه پرسپولیسی‌ها که در آسیا هم درگیر هستند، باید امیدوار باشند بازیکنان کلیدی این تیم با مصدومیت‌های سنگین مواجه نشوند.

نصف تیم بدنسازی نکرده
حالا دیگر همه می‌دانند که برانکو ایوانکوویچ چقدر روی بدنسازی اول فصل بازیکنانش حساس است. او همیشه تمرینات را زودتر از سایر تیم‌ها آغاز می‌کند و ترتیب یک اردوی خارجی را هم می‌دهد تا مارکو به خوبی بدن بازیکنان را شلاق بزند. حساسیت برانکو در این مورد طوری است که به مهدی شریفی اجازه حضور قرضی در یک تیم دیگر را نداده تا حتما در تمرینات اول فصل باشد. او برای مهدی شیری هم برنامه مشابهی داشت که موفق به اجرای آن نشد. بسیاری بر این باورند که اگر بشار رسن پارسال با وجود کیفیت بالایش غالبا نیمکت‌نشین بود، این اتفاق به‌خاطر دیر اضافه شدن او به تیم و غیبتش در بدنسازی اول فصل رخ داد. فراموش نکنیم طلایی‌ترین فصل ساسان انصاری در لیگ شانزدهم رقم خورد که او از صفر تا صد آماده‌سازی اول فصلش را در پرسپولیس پشت سر گذاشت. با این همه اما، الان شرایط طوری است که تقریبا نیمی از بازیکنان مهم پرسپولیس در لیگ هجدهم با این تیم بدنسازی نکرده‌اند. علیرضا بیرانوند و وحید امیری در مسابقات ملی حضور داشتند، مهدی شیری با پیکان بود، مهدی ترابی کنار سایپا به سر می‌برد و سروش رفیعی هم هنوز برای نیم‌فصل اول دنبال مشتری می‌گردد.

تقویت رقبا
در دو فصل گذشته که پرسپولیس به‌راحتی هر چه تمام‌تر عنوان قهرمانی لیگ برتر را کسب کرد، مدعیان سنتی فوتبال ایران حال و روز خوشی نداشتند. در لیگ شانزدهم پرسپولس فقط با تراکتورسازی رقابت کرد و در لیگ هفدهم نیز رقیب اصلی این تیم در کمال تعجب پارس جنوبی جم بود که هر دو تیم هم در میانه‌ها راه وا دادند. امسال اما به‌نظر می‌رسد شرایط دیگری بر لیگ‌برتر حاکم است. سپاهان بعد از چند فصل آزمون و خطا به فرمول تضمینی موفقیت با امیر قلعه‌نویی برگشته و خوب هم یارگیری کرده، ذوب‌آهن مرموز به‌نظر می‌رسد، تراکتورسازی به‌طور بنیادین متحول شده و استقلالی‌ها هم امیدوارند با وجود همه مشکلات، روزهای خوب پایان فصل گذشته را به سراسر لیگ هجدهم تعمیم بدهند. پس کار پرسپولیس و برانکو امسال خیلی سخت به‌نظر می‌رسد.

همشهری ورزشی

۳ ۱۳  
آی اسپورت
2018-07-15 19:28:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۳ نظر
شاهین
يكشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷، ۱۸:۴۶
اگه داوری ها مثل این سه سال به سود تیمهای خاصی و به ضرر پرسپولیس به صدا درنیاد بازم مدعی اول قهرمانی هستیم❤
2 تا جام جعلی لنگ
يكشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷، ۱۹:۳۰
لوک خوش شانس پارسال با بردهای ناپلئونی 1-0 و ضعف رقبا نتیجه گرفت بعیده امسال از نیمه جدول بالاتر بیاد
امیر
يكشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷، ۱۹:۳۲
برانکو لات کوچه خلوت..نیم فصل دوم هم به استقلال باخت هم به ذوب اهن هم به سایپا. امسال ماه عسلش تمام میشه
کمیته داوران
يكشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷، ۱۹:۵۳
اهم اهم
***
يكشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷، ۲۲:۴۶
لات کوچه خلوت کیسه بود که بعد جام اهدایی حذفی زر زر میکردین الان در رفتین خخخخ
برانکو
يكشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷، ۱۹:۳۸
امسال تیمی بسازم بهتر از سه سال قبل -
حمله حمله حمله حمله حمله.....
يكشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷، ۱۹:۵۳
مگه نمیگی لات کوچه خلوت؟چرا ...نمیکنی بیاین سوپرجام؟از نفت هم کمترین [استقلالیای] بدبخت فرار کردین ترکیه
منچستر انگلیس...
يكشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷، ۲۰:۰۶
از دسته 2 کرواسی 5 تا نخور بدبخت از خربین 5 تا نخور مفلوک
۹
.
يكشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷، ۲۲:۴۵
دسته 2 کرواسی بدتره یا تیم دانشجویان؟ برو خداروشکر کن تو فصل امتحانات بودن فقط 7 تا به کیسه زدن
توپ تانک انفجار .... استقلال
يكشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷، ۲۰:۳۸
اخی کیسه کش [...] مگه نمیگی 5تا خوردیم؟خب بیا با همین تیم بازی کن دیگه بی... چرا نمیاین؟ باشگاه فرهنگی ورزشی بی شخمان
تا شمال جاده ها خیسه...
يكشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷، ۲۰:۵۴
جای گل غفوری هنوز درد میکنه؟
۶
بیا بیا شاشی 6تایی فوتبال ایران مهدی که نیست ...
يكشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷، ۲۰:۴۹
خخخ از ترسشون پریدن ترکیه از مرز رفتن بیرون ادرس بدین ترکیه خدمت میرسیم
بیا بیا شاشی 6تایی فوتبال ایران مهدی که نیست ...
يكشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷، ۲۰:۵۰
خخخ از ترسشون پریدن ترکیه از مرز رفتن بیرون ادرس بدین ترکیه خدمت میرسیم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر