فهرست
بروتـــــوس تـــو هـــــم؟
بروتـــــوس تـــو هـــــم؟

بروتـــــوس تـــو هـــــم؟

آی اسپورت - بیش از دو هزار سال پیش «گایوس ژولیوس سزار» فرمانروای مقتدر روم وارد مجلس پر آشوب و پر از تزویر سنا می‌شود. سناتورهای مکار و فربه، دور بزرگ‌ترین دشمنش «کاسیوس» حیله‌گر را گرفته‌اند و در گوش هم نجوا می‌کنند. همسر سزار صبح به او هشدار داد که امروز به مجلس سنا نرود، فالگیری سر راه به او گفت از «نیمه مارس» برحذر باش. فرمانده شجاع که به آن راحتی «سرزمین گل» را فتح کرد و گفت «آمدم، دیدم، فتح کردم» گوشش بدهکار نیست. مجلس اما حالت عادی ندارد، در یک لحظه «کاسکا» یکی از دسیسه‌گران گردن او را از پشت می‌گیرد، کاسیوس و سایر سناتورها با کاردهای آخته حمله می‌کنند و هرکدام ضربه‌ای به او می‌زنند. سزار سرسختانه مقاومت می‌کند اما در یک لحظه وقتی می‌چرخد پشت سرش صحنه‌ای را می‌بیند که باور نمی‌کند: «مارکوس بروتوس!» صمیمی‌ترین دوستش هم با خنجری ایستاده.. سزار می‌گوید: «بروتوس تو هم؟» آنگاه دست از مقاومت می‌کشد و خنجرهای برهنه را در آغوش می‌کشد.

امروز که «جادوگر فوتبال ما» وارد آن محفل فاسد شد می‌دانست به مسلخ می‌رود. می‌دانست پشت پرده چه معامله‌هایی شده.. خیلی‌ها به او هشدار دادند. جادوگر اما از پیشگویی‌ها نترسید. از زخم طعنه دشمنان به خاطر رای پایین هم نهراسید.. اما شک دارم وقتی فهمید «فوتبالی‌ها» هم به او پشت کردند دلش نشکسته باشد.. مگر می‌شد دوستانش... شاگردانش.. آنها که با تماشای حرکات ‌ظریف او عاشق این ورزش شده بودند این طور خنجرش بزنند.. اما انگار باید امروز اتفاق می‌افتاد تا همه پی ببرند این فوتبال در چه سراشیبی انحطاطی افتاده..

آقای جادوگر از تو ممنونیم. باز خودت را فدا کردی. باز خودت را در میانه فراموش کردی. مثل همیشه از خودت گذشتی.. اما «معبری» که تو امروز گشودی، روزی به دست فوتبالی‌ها.. به دست شاگردانت فتح خواهد شد. آن وقت این غریبه‌های متزور و این آشنایان متظاهر باید بروند. این «بدعت» که تو و آن کیای محجوب گذاشتید، روزی «عادت» می‌شود. ممنون که آمدید. ممنون که مثل همیشه پشت ما ایستادی که دل‌مان به قامت مردانه‌ات قرص است. آقا.. رفیق.. درجه یک.. جادوگر.

امروز باید می‌آمدی که سره از ناسره معلوم شود.. و مرد از نامرد.. وگرنه که تن مرد و نامرد یکیست... زمان باید بگذرد تا بدانی مـــرد کیست..

۱۶۸ ۱۵  
آی اسپورت
2021-03-01 15:30:00
نظر دهید

۱۵ نظر
ایمان
دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹، ۱۶:۵۷
علی آقا ثابت شدس
محمدعلی کورانی
دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹، ۱۷:۱۵
قلمت طلا، بی نظیر...
فوتبال جادوگر و موشک رو از دست داد...
دیگه واقعا نمیشه از فوتبال لذت برد
امين
دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹، ۱۷:۲۶
واقعا بايد به حال فوتبالي كه احسان حاج صفي توش كاپيتانه گريست. تو زمين كه فقط تمركزش رو اعتراض به داوري و جنگ و دعوا درست كردنه نمونه ش بازي با ژاپن و بحرين. بيرون زمين هم كه دو رو و كفتار صفت.
اميدوارم ديگه نبينمش تو تيم ملي
sara
دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹، ۱۸:۱۵
این فدراسیون و فوتبال بود که لیاقت علی آقا کریمی رو نداشت. جایگاه ایشون خیلی بالاتر از این حرفاست. خوبیش این بود که ذات خیلیا آشکار شد
مرتضی معدنی
دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹، ۱۹:۳۷
فوتبالی هایی که به علی کریمی رای ندادید، شرم بر شما
دیگه صحبت از فوتبال ناپاک و رانت و . . . نکنید
رضا
دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹، ۱۹:۵۱
شرم بر شرفت صفی تاوانشو میدی ببین حالا
مهران
دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹، ۱۹:۵۸
ماشالله حاج حسین به این قلمت
یعقوب بهمنی
دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹، ۲۰:۵۶
واقعا جای تاسف داره که پا گذاشتن روی همدیگه برای رسیدن به پله های بعدی خیلی عادی شده،ولی حاج صفی اینار بدجایی پاش رو گذاشت چون علی کریمی نماد غیرت و تعصب میلیون ها ایرانی هست که این بی غیرت از پشت بهش خنجر زد
شاهین
دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹، ۲۱:۱۴
حیف که جادوگر پشت این بی عرضه رو خالی نکرد و ازش حمایت کرد. واقعا من به شخصه تیم ملی رو میزارم کنار
قائم اسماعیلی
دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹، ۲۱:۵۷
لعنت بر تمام خائن های فوتبال
بسیار زیبا توصیف کردی نویسنده عزیز
پرسپولیس
دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹، ۲۲:۴۰
علی کریمی یه دونه تاریخ فوتبال ایران
میلاد هوشمندی
دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹، ۲۳:۵۳
قلمت طلا آقای غفوری که همیشه حرف دل ما رو به بهترین شکل زدی و میزنی
محمد
سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹، ۰۱:۳۲
لیاقت داشتن شماها رو ما نداریم ، باید در آلمان خدمت کنید به بایرن مونیخ و ما هم با حسرت اخبار شما رو پیگیری کنیم
روشنفکر
سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹، ۰۱:۳۶
اون موقع که حاج صفی و مسعود شجاعی جلوی تیم اسراییلی بازی کردن و تو فدراسیون صحبت از حذف این دو نفر شد بصورت مادام العمر و تا ۲۵ سال حق ورود به استادیوم در ایران رو نداشتن فقط علی آقا با هشتگی که راه انداخت و با پیگیری هایی که کرد باعث شد این دوتا تحفه حذف نشن که حالا به آجرلو رای میده و میاد آخر مراسم پاچه خواری رییس جدید رو میکنه
Teskin85
چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹، ۱۱:۲۶
حتما چیزی از علی کریمی دیده که رای نداده
علی کریمی یه دزدی بیش نیست

مگه نمیگین فوتبال پاک نیست پس قهرمانیای پیروزی پاکه؟
شما هوادارن پیروزی میگید کل فوتبال ایران ناپاک فقط ۴تا قهرمانی ما پاکه
بس کنید دیگه این مسخره بازیارو
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر