فهرست
دایی-کریمی؛ اولین مچ اندازی از روی نیمکت
دایی-کریمی؛ اولین مچ اندازی از روی نیمکت

دایی-کریمی؛ اولین مچ اندازی از روی نیمکت

آی اسپورت – روزجمعه همه نگاه‌ها به شهر رشت و بازی جذاب و دیدنی سپیدرود و سایپا است. دو تیمی که شرایط متفاوتی در جدول رده بندی دارند اما این بازی هم مثل یک دربی کلاسیک رو ندارد. درست است که سایپا اکنون یکی از مدعیان بالانشین جدول است و سپیدرود برای بقا و فرار از سقوط می‌جنگد اما حضور علی کریمی و علی دایی روی نیمکت های دو تیم این بازی را تبدیل به مچ اندازی دو غول فوتبال ایران کرده است.

اتفاقی که هرگز رسمی نشد

می‌گویند اولین جرقه اختلاف میان علی دایی و علی کریمی زمانی رقم خورد که علی کریمی یک بازیکن جوان و تازه‌کار بود و علی دایی یک بازیکن ملی پوش... در ماه مبارک رمضان سال 1375 در سالنی در گیشا مسابقات سالنی برگزار می‌شد. علی دایی که تازه از پرسپولیس به السد قطر رفته بود به همراه دوستانش با تیمی در این مسابقات شرکت کرده بودند و علی کریمی هم جوانی 18 ساله در تیم فتح تهران بود. در مسابقه رودرروی دو تیم شاهدان از حرکات تکنیکی علی کریمی و انداختن یکی، دو لایی به علی دایی می‌گویند و اینکه این کار باعث عصبانیت دایی شده و کار به درگیری فیزیکی هم می‌کشد. از آن زمان تا امروز این اختلاف روز به روز مثل یک زخم کهنه عمیق و عادی شده است. با این حال بعد از آن بازی کذایی داخل سالن علی کریمی و علی دایی به جز در تمرینات تیم ملی هرگز روبه‌روی هم به عنوان بازیکن قرار نگرفتند.

جنگ  از زمین سبز تا نیمکت

 تمام جدال‌های علی کریمی و علی دایی تا قبل از بازی روز جمعه، در شرایطی رخ داده  که دایی روی نیمکت و به عنوان مربی و کریمی درون زمین و به عنوان بازیکن روبه‌روی هم قرار گرفته‌اند. اولین دوئل دایی و کریمی را می‌توان یکی از جذاب‌ترین‌های آنها دانست. دایی سرمربی پرسپولیس شده بود و کریمی هم به فوتبال ایران بازگشته بود و پرسپولیسی‌ها منتظر بودند که این دو ستاره را در کنار هم ببینند اما دایی کریمی را نخواست و کریمی هم به استیل آذین رفت. اولین دوئل رسمی آنها دربازی استیل آذین و پرسپولیس بدون گل مساوی شد.

دایی 3 کریمی يك

دایی و کریمی تا قبل از بازی روز جمعه شش بار رودرروی هم قرار گرفته‌اند که سه بار دایی و یک بار کریمی برنده شده‌اند و دو بازی هم مساوی شده است. بعد از اولین بازی که در لیگ نهم به نتیجه مساوی بدون گل رسید در لیگ دهم پرسپولیس دایی استیل‌آذین را با علی کریمی دو برصفر برد. در لیگ یازدهم شرایط اما عوض شده بود. کریمی به پرسپولیس بازگشته و دایی سرمربی تیم راه‌آهن شده بود. یک مساوی یک - یک و برد راه آهن با نتیجه چهار بر سه برابر پرسپولیس حاصل دو جدال رودررو در این فصل بود. در لیگ سیزدهم دایی بازهم هدایت پرسپولیس را به عهده داشت و کریمی بازهم برخلاف میلش از این تیم به تراکتورسازی رفت. پرسپولیس بازی رفت را یک بر صفر برد اما در بازی برگشت یک بر صفر مغلوب تراکتورسازی شد تا اولین برد کریمی مقابل دایی شکل بگیرد.

دیدار نهایی

آخرین دیدار علی دایی و علی کریمی می‌تواند جذاب‌ترین آنها باشد چون هر دو در یک موقعیت قرار دارند هرچند کریمی تیم بحران‌زده سپیدرود را تنها چند هفته‌ای است که تحویل گرفته و دایی تیم پرمهره و جوانش را از ابتدای فصل در اختیار دارد اما هیچ‌کدام از اینها از ارزش و جذابیت این دوئل کم نمی‌کند. جمعه همه نگاه ها به شهر رشت است تا ببینند برنده مچ اندازی دو غول فوتبال ایران کیست؟

 

روزنامه گل

۱ ۲  
آی اسپورت
2018-02-21 13:49:00
نظر دهید

۲ نظر
سینا
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶، ۱۵:۵۰
حالا سایپا شد تیم پرمهره؟!؟!
۱
بهزاد
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶، ۱۶:۱۰
این هنره علی دایی تیم گمنامو تحویل میگیره آخر فصل تبدیلش میکنه به تیم پرمهره. ببینم کریمی بعد از باخت دیگه چی داره بگه. البته برای جمعیت فرافکن همیشه راه درو وجود داره
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر