فهرست
برنده‌ها و بازنده‌های تعطیلی لیگ انگلیس
برنده‌ها و بازنده‌های تعطیلی لیگ انگلیس

برنده‌ها و بازنده‌های تعطیلی لیگ انگلیس

آی اسپورت – روز جمعه اعلام شد که پریمیر لیگ حداقل برای سه‌هفته تعطیل خواهد بود، تصمیمی که از نظر اکثریت منطقی به نظر می رسید. هرچند سرمربیان بعضی از تیم های بالای جدول احتمالاً با شنیدن این خبر افسوس خوردند و عده‌ای هم در خلوت خود، نفسی به راحتی کشیدند. بدیهی است که برندگان و بازندگانی در این تصمیم وجود داشته‌باشند.

فاصله‌ی لیورپول و اولین عنوان قهرمانی لیگش در ۳۰ سال اخیر به کم‌ترین حد رسیده‌بود و آن‌ها شاید می‌توانستند فردا این عنوان را به‌دست آورند. اگرچه چهار شکست در شش دیدار اخیر در سه‌ رقابت مختلف نشان می‌داد که شاگردان کلوپ اخیراً در بهترین فرم خود نبوده‌اند. چند هفته تعطیلی لیگ فرصت خوبی را برای ارزیابی مجدد در اختیار کلوپ قرار می‌دهد. هم چنین با شروع دوباره بازی‌ها دروازه‌بان اول تیم،آلیسون، هم به ترکیب برمی‌گردد.

پپ گواردیولا بعد از آن‌که ماه‌ها قبل قهرمانی در لیگ را از دست رفته دید، تمرکز خود را روی دو رقابت دیگر گذاشت. زمانی که بازی های سیتی از سر گرفته‌‌شود، او احتمالاً قادر خواهد بود تا از آیمریک لاپورت و لروی سانه استفاده کند.باید دید بازگشت این دو چه تأثیری در عملکرد سیتی برای ادامه‌ی رقابت‌های جام حذفی و لیگ قهرمانان خواهد داشت.

تاتنهام ژوزه مورینیو با لشکر مصدومانش،شش بازی بدون برد را سپری کردند،اما این وقفه فرصت ریکاوری کامل از مصدومیت را به هری کین و سون هیونگ مین می‌دهد و تاتنهام می‌تواند با بازگشت این دو،بار دیگر برای رسیدن به جمع چهار تیم بالای جدول تلاش کند.اتفاقی مشابه در چلسی هم افتاده،جایی که فرانک لمپارد مجبور بود با مصدومان زیادی دو بازی آینده را برگزار کند.ان‌گولو کانته،میسن مونت،روبن لوفتوس‌چیک،تامی آبراهام و کریستین پولیشیچ تعدادی از این مصدومان بودند.البته چلسی با دو پیروزی پیاپی مقابل لیورپول و اورتون، بار دیگر مسیر خود را پیدا کرده‌بود.

استون‌ویلا در جمع سه‌‌ تیم پایین جدول قرار دارد، اما آن ها بازی در پیش دارند که در صورت پیروزی به رده‌ی ۱۶ام می‌روند.بورنموث هم در منطقه‌ی سقوط قرار دارد.آن‌ها در بازی آخرشان ۱۱ مصدوم داشتند.یک ماه تعطیلی شاید همان چیزی بود که اِدی هو به آن نیاز داشت.نیوکاسل در جایگاه امنی قرار دارد و آن‌ها می‌توانند امیدوار باشند با شروع مجدد رقابت‌ها،مصدونیت زانوی دروازه‌بانشان، مارتین دوبراوکا، به پایان رسیده‌باشد.

کَرن بردی،مالک تیم وستهم، در مصاحبه با سان‌اسپورت به صراحت اعلام کرد که خوش‌حال می‌شود اگر لیگ همین‌جا به پایان برسد.بدون تردید حس مشابهی در دو تیم برایتون و واتفورد هم وجود دارد که خطر سقوط را احساس می‌کنند.اوله‌گونار سولسشر و منچستر‌یونایتد روند صعودی داشتند و در ۱۰ دیدار اخیر شکست نخورده‌بودند و هشت کلین‌شیت را ثبت کرده‌بودند.با این حال مرد نروژی سعی می کند به نیمه‌ی پر لیوان نگاه کند و امیدوار است با از سر‌گیری رقابت‌ها،مارکوس رشفورد هم به ترکیب اضافه‌شود.در مورد پل پوگبا هم که هیچ‌کس نمی‌داند او قرار است بار دیگر در برای تیم بازی کند یا خیر!

 ترجمه: علی کمانگری  

۵    
آی اسپورت
2020-03-17 02:45:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر