فهرست
خاطره مصطفوی از ولاپان؛ در رختکن تیم ملی
خاطره مصطفوی از ولاپان؛ در رختکن تیم ملی

خاطره مصطفوی از ولاپان؛ در رختکن تیم ملی

آی اسپورت - پیتر ولاپان، دبیرکل سابق کنفدراسیون فوتبال آسیا دیروز در ۸۳ سالگی درگذشت. ولاپان که اصالتی مالزیایی داشت، در مدت حضور خود در کنفدراسیون فوتبال آسیا اقدامات گسترده‌ای برای رشد فوتبال در کشورهای مختلف قاره انجام داد. او با داریوش مصطفوی، رئیس سابق فدراسیون فوتبال ارتباطی صمیمی داشت. مصطفوی در گفتگو با روزنامه فرهیختگان خاطره‌ای ولاپان تعریف کرده است:

« بعد از بازی با ژاپن در مقدماتی جام جهانی 1998 فرانسه، درحالی که با گل دقایق پایانی در وقت‌های اضافه به این تیم باخته بودیم، وضعیت روحی بچه‌ها را خراب دیدم و هیچ‌کس نایی برای بلندشدن از زمین نداشت. در آن بازی حق ما پیروزی بود اما با گل دقایق پایانی بازی را باختیم تا در صعودمان تاخیر بیفتد و این درحالی بود که در ادامه دو بازی حساس با استرالیا داشتیم و شرایط اصلا خوب نبود. بنابراین از ولاپان خواستم تا خودش به رختکن بیاید و با ملی‌پوشان ما صحبت کرده و آنها را آرام کند. ولاپان نیز درخواستم را قبول کرد و به محض ورود در جمع بچه‌ها گفت: «شما ایرانی هستید و ایرانی در جهان ریشه دارد و بزرگ است و می‌تواند همه‌چیز را عوض کند. شما اصلا نگران نباشید و مطمئنم با غلبه بر استرالیا به جام جهانی خواهید رفت.» هنوز که به آن زمان فکر می‌کنم احساس عجیبی به من دست می‌دهد. ولاپان مرد بزرگی بود و خداوند رحمتش کند.»

  ۱  
آی اسپورت
2018-10-21 09:15:00
نظر دهید

۱ نظر
حسین
يكشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷، ۱۱:۱۳
بله ، ولاپان اگه نبود شماه هم نبودی !!! در زمان صدارت ولاپان بر دبیر کلی آسیا ، اجحافات زیادی در حق فوتبال ایران شد. از جمله مقدماتی 94 ، ملتهای 92 ، ملتهای 96 ، جام مردکا و ....
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر