فهرست
قلب‌ها را اعدام نكنيد
قلب‌ها را اعدام نكنيد

قلب‌ها را اعدام نكنيد

آی اسپورت - از جمله خبرهاي حاشيه‌اي چند روز گذشته مربوط به برخورد تند هواداران و مديران سپاهان با يكي از بازيكنان تيم بانوان باشگاه مي‌شد كه گويا در فضاي مجازي به پرسپوليس ابراز علاقه كرده است. از قرار معلوم اين دختر فوتباليست در صفحه مهجور اينستاگرامش در پاسخ به يك كامنت مدعي مي‌شود او و اغلب هم‌تيمي‌هايش هوادار پرسپوليس هستند. بعد هم اين پاسخ يك خطي بين هواداران سپاهان دست به دست مي‌شود و چنان الم‌شنگه‌اي راه مي‌افتد كه كار را به احضار دخترك به كميته انضباطي باشگاه مي‌كشاند؛ يك برخورد قاطع با جرمي بزرگ و نابخشودني! چندي پيش هم يك مجري زن در شبكه استاني اصفهان به جرم ابراز اميدواري براي پرسپوليس در فينال ليگ قهرمانان آسيا از سوي برخي تيفوسي‌هاي سپاهان آماج شديدترين حملات و هتاكي‌هاي مجازي قرار گرفت؛ آنچه نشان مي‌دهد بد اخلاقي‌ها فقط مخصوص به زمين مسابقه نيست و بيرون از ميدان هم خيلي از مواقع قواعد بازي جوانمردانه رعايت نمي‌شود. اين اتفاق را بگذاريد كنار اخراج يكي از اعضاي كادر پزشكي تراكتورسازي كه ظاهرا جرمش به مزايده گذاشتن كارت آخرين بازي آسيايي علي كريمي در لباس تراكتور بوده است؛ آيا احساس نمي‌كنيد رواج اين قبيل نگاه‌هاي افراطي و قوم‌گرايانه، به پديده‌اي خطرناك در فوتبال ايران تبديل شده است؟

فوتبال زبان خودش را دارد و شايد با هيچ پديده‌اي در جهان قابل مقايسه نباشد. مستطيل سبز سرزمين اعدام قلب‌ها، نيت‌خواني و امر و نهي به عواطف نيست. اينجا شما فقط بايد آدم‌ها را با كيفيت كار و رفتارشان قضاوت كني، نه اينكه دادگاه تفتيش عقايد و سلايق راه بيندازي و دنبال كنكاش در احساسات آنها باشي. همه دنيا مي‌دانند آندرس اينيستا در كودكي هوادار رئال مادريد بوده و خودش هم صراحتا ابه اين مساله اعتراف كرده است، اما او حالا اسطوره ابدي بارسلوناست، همانطور كه تصاوير هوادارانه ايسكو با لباس بارسلونا به وفور در فضاي مجازي يافت مي‌شود، اما اين هافبك تكنيكي در حال حاضر الماس درخشان رئال مادريد در برنابئو به شمار مي‌آيد. در همين ايران خودمان هم از اين داستان‌ها زياد داريم. هنوز يك ماه نمي‌گذرد از روزي كه علي عليپور در تلويزيون اعتراف كرد قبلا هوادار استقلال بوده، اما او حالا آقاي گل محبوب و ستاره بي‌ادعاي سرخ‌هاست، همانطور كه مجيد حسيني در برنامه نود به صراحت گفت هوادار پرسپوليس است، اما بعدا سر از استقلال درآورد و بي‌محابا درخشيد. اين دنيا، دنياي حيرت‌آوري است كه در آن نوه علي پروين نان سلطان سرخ‌ها را مي‌خورد و استقلالي شده، در نقطه مقابل پسر مهدي رحمتي در حريم خانه كاپيتان آبي‌ها، هوادار پرسپوليس است. ببينيد در چه ژانر بزرگي راجع‌به تناقض‌هاي شگفت‌انگيز جهان فوتبال حرف مي‌زنيم، بعد چطور ممكن است سپاهاني‌ها يك بازيكن تيم زنان باشگاه را مواخذه كنند كه به تيم مردان پرسپوليس علاقه دارد؟ اصلا مگر پرسپوليس يا استقلال در بخش زنان فعاليت دارند كه سپاهاني‌ها نگران شده‌اند؟ يعني اين بنده‌خدا كه شندرغاز از شما پول مي‌گيرد، بايد به تيم‌هاي كاراته و شنا و شمشيربازي سپاهان هم تعهد عاطفي بدهد؟ اين چه رسمي است كه دخترك را وا مي‌داريد توبه‌نامه اينستاگرامي بنويسد و بعد به همان مقدار هم افاقه نمي‌كنيد؟ خب اگر اينطور است اول امير قلعه‌نويي را از روي نيمكت تيم‌تان برداريد كه يك استقلالي شناخته‌شده است، يا مهرداد محمدي را جواب كنيد كه خودش در تلويزيون گفت ليدر و بوقچي پرسپوليس بوده است. نكند خونش را در اين دو سال عوض كرده‌ايد؟

دنياي فوتبال، دنياي شگفت‌انگيز محالات است. اگر پدر و پسري براي شنا به دريا بروند و پسر غرق شود، بيزاري و تنفر چنان در عمق جان پدر رسوخ مي‌كند كه او شايد تا آخر عمرش ديگر به هيچ دريايي نگاه نكند. قصه فوتبال اما فرق دارد. برنامه نود همين اواخر تصوير پدر رنج‌كشيده‌اي را به نمايش گذاشت كه پسرش را در كل‌كل‌هاي بعد از بازي كاشيما با ماشين زير گرفته و كشته بودند. با اين وجود او بعد از آن همه ضجه و مويه، سرش را بالا گرفت و گفت: «هنوز هم پرسپوليسي‌ام. بيشتر از قبل.» حالا شما با سلاح كميته انضباطي و كسر حقوق و تيرباران كردن قلب آدم‌ها، به كجا مي‌خواهيد برسيد؟

 

بانک ورزش 

۱۸۴ ۱۰  
آی اسپورت
2019-01-12 10:59:00
نظر دهید

۱۰ نظر
یاردانقلی
شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷، ۱۱:۰۷
شایعه ای هست که مثلا در تبریز اگر کسی علنا اعلام کند پرسپولیسی است او را بازداشت می کنند و در کلانتری از او تعهد نامه می گیرند که دیگر تکرار نکند. متاسفانه تهدید به قتل هم می کنند
ناصر
شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷، ۱۱:۱۱
راجع به تمام مواردی که گفتید موافقم و حرفی درستی هست نمیشه علاقه قلبی افراد رو محدود کرد، اما هستند باشگاه هایی که یکسری محدودیت هایی برای بازیکنانشون قایل میشن، اسم تیم رو یادم نیس اما یک باشگاه اسپانیایی هست که فقط بازیکنانی از همون ایالت رو جذب میکنه، حالا اینکه تیم بانوان سپاهان هم این تصمیم رو بگیره که بازیکنانش نباید به تیم دیگه علاقه قلبی داشته باشند میتونه بگیره و نباید بهش خرده گرفت، اما در صورتیکه این سیاست به بازیکنان ابلاغ نشده و حالا فی البداهه این تصمیم گرفته بشه که یک بازیکن بخاطر بیان علاقه قلبیش محروم یا جریمه بشه واقعا جای صحیت و نقد داره،
۴
کنت دراکولا
شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷، ۱۱:۳۶
اینها عقده ی پرسپولیس و جای پرسپولیس بودن کشتشون هرکاری کنن انگشت کوچیکه ی ما هم نمیشین .فقط کتاسفم برای استقلالیها که دارن شان خودشون رو میارن پایین و همراه اون دو تیم و هم شان اون دو تیم میشن تا با ما مقابله کنن,اخه بدبختها شما یه زمانی رقیب ما بودین حداقل خودتون شان خودتون رو حفظ کنین.در اخر فقط یه کلام؛عشق است پرسپولیس.
عری ب لنگ
شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷، ۱۱:۴۳
پیامدهای حمایت حکومت و رسانه ها از یک تیم همین میشه لعنت به تیم حکومتی
علی آخوندی
شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷، ۱۱:۵۶
این که در سرتاسر دنیا رسمه وقتی داری از یه باشگاه به صورت حرفه ای پول میگیری حق نداری به تیم دیگه ای ابراز هواداری کنی و طرفداری هیچ وقت ندیدیم اینیستا تو دوران بازیش تو بارسا بگه من یه هواداره روال مادریدم دیدیم؟؟؟
البته اینجا ایرانه و از بچگی شبکه های میلی فقط بازی دردانه های پایتختو نشون میدن خبرنگارا میان فقط در مورد این تیما مطلب میذارنو تیترر میزنن با کسی که عضو تیم سپاهانه و داره به صورت حرفه ای از این تیم حقوق میگیره و باید فکرو ذکرشو بذاره واسه موفقیت تیم و میاد اعلام هواداری میکنه از یه تیم دیگه برخورد نکنید
واقعا مسخرس
یادمون نره که امثال شما دارید یه تیم باشگاهیو از تیم ملی بزرگترش میکنید
ارام.م
شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷، ۱۱:۵۷
اونجایی که نوشتین « اول امير قلعه‌نويي را از روي نيمكت تيم‌تان برداريد كه يك استقلالي شناخته‌شده است، يا مهرداد محمدي را جواب كنيد كه خودش در تلويزيون گفت ليدر و بوقچي پرسپوليس بوده است. نكند خونش را در اين دو سال عوض كرده‌ايد؟» عااااااالی بود. با این بحث ها و کل کل های بیخود فوتبال و لذتش رو از مسیر اصلیش خارج نکنیم.
محمد
شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷، ۱۲:۵۵
یکی از سردمداران این نوع زور گویی و تفتیش عقاید برنامه نود هست.اگر یادتون باشه سالها قبل در بازی پرسپولیس و فجر در شیراز تماشاگران در حال ورود را باز خواست می کرد که چرا طرفدار پرسپولیس هستند و خبرنگار نود اصرار داشت که این طرفداران باید طرفدار فجر باشند.
۷
مهرداد
شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷، ۲۱:۱۷
عشق است سپاهان

هرکی هم که عینهو رسول بهروش از سپاهان تنفر داره ، اینقدر مطلب علیه سپاهان بنویسه که جونش درآد

عشق است سپاهان
نه به تیم حکومتی قرمز
نه به رسانه های پایتخت
نه به قلم متعصب

۶
حسین اهوازی
يكشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷، ۰۱:۵۰
اینکه همه تیمها از پرسپولیس متنفر شده اند لابد دلیل خاصی داره که به حق و ناحق مریوط میشه. همه تیمها که با هم اشتباه نمیکنن
۱
سلام
يكشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷، ۱۷:۵۶
اقای بهروش ، شما خودتون یکی از اون اعدام کننده هائی که چشم دیدن اینو ندارین که یکی بخواد طرفدار تیمی غیر از پرسپولیس باشه.
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر