فهرست
ریسک مورینیو در بازی با لستر/ تغییر تاکتیک
ریسک مورینیو در بازی با لستر/ تغییر تاکتیک

ریسک مورینیو در بازی با لستر/ تغییر تاکتیک

آی اسپورت- منچستریونایتد لستر را شکست داد، اما بازی اول برای این تیم خوب شروع نشد. وقتی با سیستم 2-4-4 بازی می کنی، نیاز به هافبک هایی داری که خطوط تیمت را به هم وصل کنند. اما هافبک های منچستریونایتد از خط حمله این تیم جدا بودند. در نیمه دوم اما اوضاع تغییر کرد، یونایتد با میخیتاریان این ارتباط را برقرار کرد، او در بازی با لستر بهترین بازیکن یونایتد بود. در واقع گلی که زد هم بازی را تغییر داد. به محض این که این تغییر حاصل شد منچستر یونایتد متحول شد و روز خوبی را تجربه کرد، در این بازی شاهد یک بازی حرفه ای و عملکردی فوق العاده در دیداری خارج از خانه از یونایتد بودیم.

 مورینیو به خاطر کاری که کرد مستحق ستایش بود. راحت نیست که بازیکنانت را متقاعد کنی تا تغییر سیستم بدهی. وقتی قرار است 2-4-4 بازی کنیم برای بازی با این سیستم به زمین می رویم و برای آن آماده هستیم. این که ناگهان تصمیم بگیری آن را تغییر دهی کمی کار را سخت می کند، شاید بازیکنان با خود فکر کنند با این روش جدید به مشکل می خورند، شاید فکر کنند بازی آن طور که برنامه ریزی کرده اند پیش نخواهد رفت و به نظرشان تغییرات ممکن است مشکلاتی برای تیم ایجاد کند. اما مورینیو مربی ریسک پذیری است. او گاهی بازیکنان را بعد از یک ربع تعویض می کند و گاهی هم در طول بازی به طور کامل تغییر سیستم می دهد.

یونایتد اما بعد از این برد فاصله اش را با تیم های بالانشین کم کرده است. آرسنال امتیاز از دست داد، لیورپول امتیاز از دست داد، منچسترسیتی هم در دقایق پایانی از امتیاز دادن فرار کرد، وقتی به این نتایج دقت کنید متوجه می شوید که برد در بازی با لستر برای یونایتد بسیار مهم بود.

از طرفی مطمئنا مورینیو ناراحت می شود اگر این روند 15 بازی بدون شکست تیمش آن ها را به جمع 4 تیم بالای جدول رده بندی نرساند. همچنین امتیاز از دست دادن در این بازی او را بسیار عصبانی می کرد، اما تیمش به خوبی کار کرد و امتیاز هم گرفت.

حالا این تیم امیدهای زیادی می تواند داشته باشد و انگیزه های زیادی برای ادامه کار دارد. آن ها یک بازی پیش رو مقابل واتفورد دارند، جام حذفی را دارند، فینال لیگ کاپ را دارند، یورولیگ را دارند و این یعنی هنوز چیزهای زیادی برای بازی کردن وجود دارد. برنامه یونایتد برای هفته های آینده مطمئنا این است که هر روز آماده تر از روز قبل باشد.  

۲    
آی اسپورت
2017-02-06 15:58:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر