فهرست
هفده + دو لژیونر؛ خیال کی‌روش راحت شد
هفده + دو لژیونر؛ خیال کی‌روش راحت شد

هفده + دو لژیونر؛ خیال کی‌روش راحت شد

آی‌اسپورت- با انتقال وحید امیری، امید ابراهیمی و حتی علی قلی‌زاده و البته احتمال حضور چشمی و حسینی در قطر و ترکیه، خیال کی‌روش هم آسوده شده که بازیکنان را آماده تحویل می‌گیرد و آماده به زمین می‌فرستد.

۱۰ بازیکن از فهرست ۲۴ نفره کی‌روش در جام جهانی ۲۰۱۸‌،‌ عضو باشگاه‌های ایرانی بودند‌‌ و در لیگ برتر حضور داشتند. ‌یعنی چیزی در حدود ۴۰ درصد از نفرات مورد نظر کی‌روش را بازیکنان داخلی تشکیل دادند.‌ این درصد قابل توجه، بعد از پایان جام جهانی کاهش یافته و هر روز می‌بینیم که بازیکنان جدیدی لژیونر می شوند و برای ادامه فوتبال به کشورهای دیگر می‌روند.

چند روز قبل امید ابراهیمی، بازی در لیگ قطر را به حضور در استقلال ترجیح داد و پیراهن الاهلی را پوشید. امروز هم وحید امیری در مراسم معارفه باشگاه ترابزون اسپور شرکت کرد تا به حضور دو ساله در پرسپولیس پایان بدهد و از باشگاه جدیدش رونمایی کند. به جز این دو بازیکن که در ترکیب تیم ملی درخشیدند و بازی های کم نقصی برای ایران در جام جهانی انجام دادند، بازیکنان دیگری هم هستند که در آستانه حضور در تیمهای خارجی قرار دارند. بازیکنانی که آنها هم در فهرست کی روش حضور داشتند.

مجید حسینی مدتهاست مورد توجه باشگاه ترابزون قرار گرفته و ممکن است ظرف روزهای آینده به ترکیه سفر کند و پیراهن این تیم را بپوشد. درباره انتقال او به ترابزون اسپور البته حرف و حدیث های فراوانی وجود دارد اما احتمال سفر او به ترکیه بیشتر از ادامه حضورش در استقلال است. روزبه چشمی هم شرایطی مشابه با مجید حسینی دارد. او از لیگ ستارگان قطر پیشنهاد بازی دریافت کرده و باشگاه مورد نظر منتظر پرواز او به دوحه است تا مذاکره نهایی را انجام بدهد و قرارداد رسمی امضا شود. چشمی فعلا از سفر به قطر صرف نظر کرده و در تهران مانده تا با مدیران باشگاه مذاکره کند و سپس تصمیم نهایی اش را بگیرد. تصمیمی که هم می تواند ادامه بازی در استقلال باشد و هم انتقال به لیگ قطر.

علی قلی زاده در فهرست ۲۴ نفره کی روش قرار داشت اما فقط تماشاگر بازی های تیم ملی ایران در جام جهانی بود. او در روزهای پایانی از فهرست ۲۳ نفره خط خورد اما در روسیه ماند و همراه سایر بازیکنان تمرین کرد، آن هم با توجه به اینکه می دانست مجوز بازی ندارد و نمی تواند در ترکیب تیم ملی ایران قرار بگیرد. قلی زاده در روسیه که بود با مدیران باشگاه شارلروا به توافق رسید تا لژیونر جدید فوتبال ایران در بلژیک باشد و هم تیمی کاوه رضایی.

از ۲۴ بازیکن حاضر در جام جهانی، حالا ۱۷ نفرشان لژیونر هستند و ۷ بازیکن دیگر فعلا در لیگ ایران حضور دارند. در صورت انتقال روزبه چشمی و مجید حسینی به تیمهای خارجی، این تعداد به ۵ بازیکن می رسد. همان هدفی که کی روش دنبال می کند تا برای برگزاری اردوها، مشکلی با مربیان و باشگاه های داخلی نداشته باشد و البته از نظر خودش بازیکنان آماده ای در اختیارش قرار بگیرند.

از نظر کی روش، تمرین در یک تیم اروپایی مساوی است با انجام چند بازی در لیگ ایران. او این اظهارنظر را بارها به زبان آورده و نشان داده که اعتقاد ویژه ای به حضور بازیکنان تیم ملی در لیگ های خارجی دارد. با انتقال وحید امیری، امید ابراهیمی و حتی علی قلی زاده و البته احتمال حضور چشمی و حسینی در قطر و ترکیه، خیال کی روش هم آسوده شده که بازیکنان را آماده تحویل می گیرد و آماده به زمین می فرستد.

اینها تفکرات کی روش در قبال بازیکنان تیم ملی است. خلاف این تفکرات را در جام جهانی دیدیم و امید ابراهیمی، علیرضا بیرانوند و وحید امیری که هر سه در لیگ ایران حضور داشتند بهتر از سایر بازیکنان بازی کردند و در روسیه درخشیدند. باید ببینیم حالا که استخوانبندی تیم ملی را بازیکنان لژیونر تشکیل می دهند آیا می توانیم به موفقیت های بیشتر و ارزشمندتری برسیم یا اینکه همچنان از آمادگی گلایه می کنیم و زمین و زمان را به هم می بافیم که نه فرصت هست، نه امکانات و نه بازیکنان آماده.

 

ایران ورزشی

۱۲ ۱۱  
آی اسپورت
2018-07-22 21:10:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۱ نظر
امیر توکلی
يكشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷، ۲۱:۲۲
سال 2014 همه از کیروش انتقاد میکردن چرا بعد از جام جهانی هیچ ملی پوشی از لیگ ایران ترانسفر نشد ، سال 2018 و بعد از جام جهانی که بازیکنان به خاطر درخشش در جام جهانی دارن ترانسفر میشن همه دارن به کیروش فحاشی میکنن ! ! !
محمد
يكشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷، ۲۱:۵۶
اگه این بازیکنها به لیگهای معتبری رفته بودن حرفت درست بود اما پیشنهاد از لیگ قطر، ترکیه و بلژیک همیشه وجود داشته. دلیل اینکه بازیکنها قبلاً نمیرفتن ولی الان همه دارن میرن به خاطر قیمت دلاره نه تمرینات فوق پیشرفته کیروش. اگه فکر میکنی این لیگها باعث پیشرفت میشن سخت در اشتباهی
keyvan
يكشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷، ۲۱:۴۰
آره امیرجان میدونی چرا؟....بخاطر اینکه پارانویا دارن.
مارال
يكشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷، ۲۲:۰۹
من خودم حامی کیروشم ولی واقعا این رفتارش غیر منطقیه!
حالا اگه بازیکنا برن ی تیم خوب خوبه مثلا این ترابوزن یا خیلی از تیم های عربی !!
کل ایران دیدن که عملکرد بعضی از بازیکنای داخلی از بعضی بازیکنای لژیونر خیلی بهتر بود
اکبر
يكشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷، ۲۲:۲۲
هرچند طبق وظیفه و رسالتتون در وفاداری به عالیجناب مینویسید. اما بازهم باید پرسید شرم نمیکنید؟ آخه وقاحت و بی شرمی و بی شرافتی تا کجا؟ کیروش خیالش راحت شد که بازیکن رو آماده تحویل میگیره؟ همین ابراهیمی و امیری و چشمی و حسینی و بیرانوند ستاره های اول صف تیم ملی نبودن تو روسیه؟ کیروش چی به خوردتون میده که اینطور حقایق رو وارونه جلوه میدید؟ بسه دیگه شورشو درآوردید از بس قرقره کردید فرمایشاتشو. حالمونو به هم میزنید
علیرضا
دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷، ۰۵:۱۴
عملکرد رامین رضاییان بد بود؟ یا حتا طارمی به جز مشکل همیشگی اش در فرصت شناسی در شرایط خاص؟ یا حتا عملکرد کریم انصاری فرد؟ اگر علیرضا بیرانوند و امید ابراهیمی و چشمی و مجتبی حسینی درخشیدند نمی تونی یک درصد اون رو به کارآمدی کادر فنی تیم ملی و اردوی به نسبت خوب یک ماه آخر ربط بدهی؟ به گمانم تمرین در زمین چمن اروپا کلی با ترمین تو زمین چمن های غیر استاندارد ایران فرق داره..
۲
علیرضا
دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷، ۰۵:۱۶
اگه کمی هوشیار باشی و منصف می فهمی که بیرانوند قبل جام جهانی توسط خود ما هواداران پرسپولیس تمسخر می شد و دروازه تیم رو آبکش شده می دونستیم. یا کیا بودند که چشمی رو می کوبیدند که با او تیم ملی به فنا رفته میشه!؟ کی ابراهیمی مصدوم رو به فرمی چنین عالی رسوند!؟
۱
امیر توکلی
يكشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷، ۲۲:۵۴
محمد جان از لیگ ترکیه و بلژیک سالی 4 تیم در رقابت های مختلف اروپایی شرکت میکنند پس این لیگ ها خیلی بهتر از لیگ هفتم آسیا هستن ، علی عدنان مدافع عراق ازهمین لیگ ترکیه به لیگ ایتالیا ترانسفر شد
۷
علیرضا
دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷، ۰۵:۱۴
عملکرد رامین رضاییان بد بود؟ یا حتا طارمی به جز مشکل همیشگی اش در فرصت شناسی در شرایط خاص؟ یا حتا عملکرد کریم انصاری فرد؟ اگر علیرضا بیرانوند و امید ابراهیمی و چشمی و مجتبی حسینی درخشیدند نمی تونی یک درصد اون رو به کارآمدی کادر فنی تیم ملی و اردوی به نسبت خوب یک ماه آخر ربط بدهی؟ به گمانم تمرین در زمین چمن اروپا کلی با ترمین تو زمین چمن های غیر استاندارد ایران فرق داره..
۱
احسان
دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷، ۱۳:۴۸
بی شک این راهبرد کارآمدترین است !سرمربی تیم ملی باید هرچه کمتر بازیکن از تیم های لیگ برتر داخل بویژه پرسپولیس، استقلال، سپاهان ،ذوب آهن و تراکتور بگیره تا به آمادگی این تیم ها لطمه نخوره و آنها هم به برنامه هایشان عمل کنند و در عین حال تیم ملی به برنامه های آمده سازی خودش بدور از هر گونه فشار و تنشی پیگیری کنه.
امیرعباس
دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷، ۱۴:۲۹
کلا این یارو امیر اسدیه به اعداد علاقمنده!نگفتی رفیق اخرش سروش رفیعی دقیقه ای چند؟؟
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر