فهرست
ترابی- پرسپولیس؟ امیدوار نباشید
ترابی- پرسپولیس؟ امیدوار نباشید

ترابی- پرسپولیس؟ امیدوار نباشید

آی اسپورت - اگرچه مهدی ترابی همراه با تیم‌ملی در روسیه به سر می‌برد، اما او در تهران یکی از مهم‌ترین سوژه‌های نقل‌وانتقالاتی محسوب می‌شود. در این میان بیشتر از همه هواداران پرسپولیس پیگیر وضعیت ترابی هستند و مشتاق‌اند این بازیکن سرخپوش شود. حالا دیگر همه می‌دانند که خود ترابی هم به پرسپولیس علاقه‌مند است و دلش می‌خواهد برای این تیم بازی کند. با این وجود موانع بزرگی در مسیر این انتقال وجود دارد که قطعا مهم‌ترین آنها محرومیت پرسپولیس از جذب بازیکن است. به‌طور کلی وضعیت ترابی بسیار پیچیده است. برای شرح این پیچیدگی به چند نکته توجه کنید.

در برخی پیج‌ها و کانال‌های هواداری پرسپولیس شایعه شده ترابی فقط 6ماه دیگر با سایپا قرارداد دارد؛ بنابراین اگر پنجره نقل‌وانتقالاتی پرسپولیس باز شود او با اعمال فشار روی مدیران سایپا در همین ابتدای فصل رضایتنامه‌اش را برای حضور در جمع قرمزها خواهد گرفت. این در حالی است که چنین موضوعی صحت ندارد. ترابی اواخر خرداد پارسال رسما قراردادش را به مدت دو سال با سایپا تمدید کرد. بنابراین او تا پایان لیگ هجدهم بازیکن این باشگاه محسوب می‌شود.

فکر پرسپولیسی شدن ترابی در فاصله بین دو نیم‌فصل و اتمام محرومیت سرخپوشان را هم از سرتان بیرون کنید، چرا که به لطف قهرمانی استقلال در جام‌حذفی، سایپا امسال در لیگ قهرمانان آسیا حاضر است و از قضا فصل جدید این مسابقات از زمستان آغاز خواهد شد. پس محال است علی دایی مجوز جدایی ترابی را صادر کند.

شایعه شده ترابی به مدیران سایپا گفته اگر مجوز حضورش در پرسپولیس را صادر نکنند، خودش را سرباز می‌کند و از این تیم می‌رود. این موضوع هم غیرمنطقی به‌نظر می‌رسد، چرا که با واگذاری تراکتورسازی به بخش خصوصی، ترابی اگر بخواهد خودش را سرباز کند باید به لیگ یک برود و برای فجر‌سپاسی بازی کند. به علاوه او در این مقطع می‌تواند منتظر پیشنهادهای احتمالی پس از جام‌جهانی بنشیند و از کشور خارج شود. همچنین این امیدواری وجود دارد که زمستان امسال با قهرمانی ایران در جام ملت‌های آسیا، به‌راحتی کارت معافیت او صادر شود. هرطور که به موضوع نگاه کنیم، سرباز شدن ترابی در این مقطع به‌سود او نیست و این بازیکن نمی‌تواند مدیران سایپا را با این حربه تحت فشار بگذارد.

مهدی ترابی قطعا گزینه خوبی برای پرسپولیس است، اما سرخپوشان لااقل در این پست امید عالیشاه و سیامک نعمتی را دارند. بنابراین شاید برای آنها بهتر باشد هزینه مالی، زمانی و قدرت چانه‌زنی‌شان را بیشتر معطوف به جذب جایگزینی برای محسن مسلمان کنند؛ بازیکنی مثل سروش رفیعی که باشگاه باید برای آماده ماندن او در نیم‌فصل اول چاره‌ای بیندیشد. پس منطقا ترابی اولویت اول قرمزها نیست.

همشهری ورزشی

۹ ۳  
آی اسپورت
2018-06-18 18:08:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
علی
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷، ۱۸:۱۴
شما تشخیص مصلحت ندید اتفاقی نمی افته. باشگاه مربی داره برای تشخیص و مسوول داره برای اقدام. باقیش هم بمونه برای گذر زمان.
۸
علی
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷، ۱۸:۳۱
الان به تنها چیزی که فکر نمی کنیم ترابی و پرسپولیس هست!
الان فقط به پاره شدن رباط صلیبی چشمی فکر می کنیم و بس ... خخخخ
#کیسه_زباله
۶
sirvan.f
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷، ۱۸:۵۷
ماجرای ترابی-سایپا مثل ماجرای طارمی-پرسپولیسه؛اگه نفروشنش فصل بعد قطعا جدا میشه اما رایگان و ده یازده سال هزینه کردن سایپا برای ترابی سوخت میشه.
۶
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر