فهرست
هژمونی ایران؛ تحلیل فرانس‌فوتبال از یوزها
هژمونی ایران؛ تحلیل فرانس‌فوتبال از یوزها

هژمونی ایران؛ تحلیل فرانس‌فوتبال از یوزها

آی‌سپورت- نشریه فرانس فوتبال که هر سال توپ طلا را به بهترین بازیکن فوتبال دنیا اهدا می‌کند، در گزارشی به بررسی تیم‌های راه یافته به جام جهانی 2018 روسیه پرداخته و عملکرد تیم ملی ایران در مسیر صعود به این رقابت‌ها را زیر ذره‌بین برده است.

در این گزارش که تحت عنوان «هژمونی ایران» منتشر شده، فرانس فوتبال نوشته است: «صعود سریع به جام جهانی، پارس‌ها بر آسیا سلطه پیدا کرده‌اند. اما آیا ایران برتری مطلق دارد؟ تیم ملی ایران از سال 2011 که هدایتش به کارلوس کی‌روش سپرده شد، برای چهارمین بار، سال را به عنوان تیم برتر آسیا در رنکینگ آسیا به پایان می‌رساند که این آماری تحسین‌برانگیز برای تیم ملی پارس‌هاست. علاوه بر این، ‌تیم ملی ایران در سه سال اخیر که 36 بازی انجام داد، تنها دو شکست داشته است. در سال 2017، ایران تنها یک بار باخت که در یک بازی دوستانه برابر عراق بود. همچنین در بازی‌های انتخابی جام جهانی، مردان کی‌روش با کسب جواز پنجمین حضورشان در مرحله نهایی این رقابت‌ها تاریخ ساز شدند وقتی که بدون قبول حتی یک شکست و به عنوان صدرنشین گروه‌شان با 7 امتیاز اختلاف نسبت به کره جنوبی رده دومی صعود کردند.»

فرانس فوتبال در ادامه می‌نویسد: «فراموش نکنیم که ایران جزو اولین تیم‌های صعود کننده به جام جهانی 2018 (سومین تیم پس از روسیه میزبان و برزیل) بود. با چنین شرایطی، غیرممکن است که این تیم را نادیده بگیریم.»

۱۰    
آی اسپورت
2017-12-28 15:00:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر