فهرست
در گروه دیگری بودیم، حتما صعود می‌کردیم
در گروه دیگری بودیم، حتما صعود می‌کردیم

در گروه دیگری بودیم، حتما صعود می‌کردیم

آی اسپورت - حمید استیلی سرمربی تیم امید ایران که تیمش نتوانست به مرحله یک چهارم نهایی رقابت های قهرمانی زیر 23 ساله های آسیا برسد و از رسیدن به المپیک 2020 توکیو بازماند، حرف هایش را در کنفرانس خبری اینگونه آغاز کرد: «ابتدا از مردم ایران عذرخواهی می کنم. خیلی دوست داشتیم که در این شرایط آنها را خوشحال کنیم، اما همه دیدند که ما تمام تلاشمان را کردیم. در گروه دیگری بودیم، حتما صعود می کردیم. ما بدشانس هم بودیم. ما نه مقابل کره جنوبی شایسته باخت بودیم و نه مقابل ازبکستان شایسته کسب تساوی و حتما می توانستیم ازبکستان را ببریم. امروز ما 25 شوت زدیم ولی در مقابل به حریف فرصت چندانی ندادیم. ما حداقل 7، 8 موقعیت مسلم گلزنی داشتیم و فقط نیمه دوم می توانستیم چند گل بزنیم، ولی با بدشانسی این فرصت ها را از دست رفت.»

استیلی با تشکر از بازیکنانش گفت: «بچه ها تمام تلاششان را کردند. تا آخرین لحظه تلاش کردند. بازی کردن در این هوا سخت است. ما تا دقیقه 90 تلاش کردیم که گل های بیشتری بزنیم و به تفاضل گلی که می خواهیم برسیم ولی علیرغم اینکه بر بازی تسلط داشتیم و برنامه هایمان اجرا شد، در زدن ضربات آخر خوب نبودیم. ما امروز با تفاضل گل صعود نکردیم ولی حمید استیلی از تمام ظرفیتش برای موفقیت تیم استفاده کرد و تمام توانش را برای موفقیت تیم گذاشت. تشکر می کنم از تمام کسانی که حامی تیم بودند؛ از فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش گرفته تا کمیته ملی المپیک. همینطور باید از رسانه ها تشکر کنیم که همه جوره کنار ما بودند. باید از تک تک بازیکنان هم تشکر کنم؛ بازیکنانی که از اول و به خصوص در دور مقدماتی کنار ما بودند. این تیم نباید رها شود. بچه ها شایستگی و توان خوبی از خودشان نشان دادند. امیدوارم این تیم رها نشود و این بچه ها حفظ بشوند تا بتوانند در آینده به فوتبال ما کمک کنند.»

خبرنگار AFC از استیلی پرسید که بهترین بازیکن شما چه نامی بود که او در پاسخ به این سوال گفت:‌ «هر 23 بازیکن من بهترین بودند. از آنها تشکر می کنم. ستاره های ما بودند. ما این بچه ها را فقط دو هفته کنار هم داشتیم. خیلی از این بچه ها فقط یک بازی تدارکاتی برای تیم انجام داده بودند ولی در این شرایط آب و هوایی با تمام وجودشان جنگیدند. باز هم از آنها تشکر می کنم و فکر می کنم به خوبی شایستگی خودشان را نشان دادند.»

خبرنگار چینی از استیلی در رابطه با سه تعویضش در نیمه دوم پرسید که ورود جبیره، قائدی و حسین زاده به زمین مسابقه بود. او در واکنش به این سوال با ابراز رضایت از عملکرد تیمش گفت: «ما سه تعویض در نیمه دوم داشتیم و هر سه برای تهاجمی تر کردن تیم بود. در نیمه اول اگر به گل می رسیدیم، با گل نیمه دوم به نتیجه ای که می خواستیم، می رسیدیم. از بازیکنانی که به زمین آمدند، رضایت دارم. جبیره خوب بود و قائدی هم خوب کار کرد. شاید اگر توپ قائدی گل می شد، کار ما را راحت تر می کرد. امیرحسین حسین زاده هم خوب بود. به نظرم تمام بازیکنان در بازی امروز خوب بودند. باز هم تکرار می کنم که تیم های کره جنوبی و ازبکستان مثل ما بر چین تسلط نداشتند و در وقت های اضافی به این تیم گل زدند. ما می توانستیم خیلی زودتر به چین گل بزنیم. تیم چین خیلی تیم خوبی بود و به این تیم احترام می گذارم ولی ما بازی بی نقصی مقابل آنها انجام دادیم.»

۱ ۱  
آی اسپورت
2020-01-15 16:02:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
سیروس
چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸، ۱۸:۳۶
دیگه چرت وپرت نگو.خفه شو.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر