فهرست
فتحی زاهدی فرد را متهم کرد؛ تخلف بزرگ!‌
فتحی زاهدی فرد را متهم کرد؛ تخلف بزرگ!‌

فتحی زاهدی فرد را متهم کرد؛ تخلف بزرگ!‌

آی اسپورت - بعد از دیدار سپاهان و استقلال در هفته دوازدهم لیگ برتر که با تساوی دو بر دو به پایان رسید، بسیاری از کارشناسان داوری به اشتباه محرز محمدحسین زاهدی فر در عدم اعلام پنالتی به سود آبی ها صحه گذاشتند. همچنین برخی کارشناسان داوری اعلام کردند که گل دوم سپاهان در شرایط آفساید به ثمر رسیده است. به همین خاطر مسئولان و اعضای تیم استقلال بعد از بازی اعتراض های متعددی به قضاوت این داور انجام دادند.

موازی با این اعتراضات از کمیته داوران فدراسیون فوتبال خبر رسید که محمدحسین زاهدی فر از قضاوت در هفته های بعدی لیگ برتر محروم شده و فعلا او را در مسابقات داخلی نخواهیم دید. با این وجود اما مسئولان باشگاه استقلال پارا فراتر گذاشتند و با ارسال نامه ای رسمی به فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ از زاهدی فر به طور رسمی شکایت کردند.

شکایت از یک داور به خاطر اشتباهاتش موضوع جدیدی در فوتبال ایران نیست و در گذشته بارها شاهد آن بوده ایم که مسئولان یک باشگاه به این شکل اعتراض خود به نحوه داوری را اعلام می کنند. اما بعد از اعلام خبر شکایت امیرحسین فتحی، مدیرعامل استقلال در اظهارنظری جالب اتهام به زاهدی فر زده است.

مدیرعامل استقلال ضمن توضیح درباره شکایت از محمدحسین زاهدی فر به ایرنا گفته است: «ما شکایت کردیم و با قدرت آن را پیگیری کرده و از حقوق باشگاه استقلال کوتاه نخواهیم آمد.اشتباهاتی که در دیدار سپاهان و استقلال رخ داد برای هیچ‌کدام از اهالی فوتبال قابل درک نیست. بدون اغراق می‌توانم بگویم پس از پایان بازی استقلال و سپاهان بیش از ۱۰۰ بار صحنه خطای کی‌روش استنلی را تماشا کردم و هر بار تعجبم بیشتر از این شد که چرا زاهدی‌فر خطای پنالتی به این واضحی را اعلام نکرد. مگر می‌شود داور در چند متری صحنه ایستاده و این هَند را ندیده باشد؟ متاسفانه نمی‌توان اسم این کار را اشتباه داوری گذاشت بلکه یک تخلف بزرگ روی داده است.»

استفاده از واژه "تخلف" از سوی فتحی ابهام های متعددی را ایجاد کرده است. مدیرعامل استقلال تاکید کرده که عدم اعلام خطای پنالتی واضح کی روش استنلی از سوی زاهدی فر اشتباه داوری نیست و از آن به عنوان یک "تخلف بزرگ" یاد می کند. مساله ای که کاملا سربسته از سوی فتحی مطرح شده و هیچ توضیح بیشتری نیز درباره آن نداده است.

کاش فتحی به طور شفاف اعلام کند که منظورش از تخلف زاهدی فر در بازی با سپاهان چیست و چرا چنین اتهامی را به این داور باتجربه زده است. از سوی دیگر از کمیته داوران فدراسیون فوتبال هم انتظار می رود که به این مورد خاص ورود کند و پاسخ مناسبی به هواداران استقلال درباره اتهام مطرح شده بدهد؛ چیزی که مشخص است این بوده که مدیرعامل استقلال عقیده دارد اشتباه زاهدی فر فراتر از یک اشتباه داوری است و اگر ما درست متوجه شده باشیم، او به نکاتی اشاره می کند که در گفتارهای رسمی فضای فوتبال مطرح نمی شود.

 

ورزش سه

۴ ۲  
آی اسپورت
2019-12-02 13:45:00
نظر دهید

۲ نظر
صادق
دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸، ۱۴:۲۰
حالا ورزش ۳ کاسه داغ تر از آش شده و علمدار حمایت از داور باتجربه :)
۲
taaahaaa90tajii.
دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸، ۱۴:۵۶
درست گل دوم بيشتر ناراحت كننده بود چون افسايد بود
اما ب نظرم ديگ بايد فراموش كرد اينجور رفتارا تمركز تيم رو ب هم ميريزه

حالا ك مسير درستو انتخاب كرديم
نبايد خودمون خرابش كنيم
پس ب نظرم ديگ فراموش بشه و به فكر بازيهاي زيادي ك مونده باشيم چون ب راحتي ميتونيم قهرمان بشيم
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر