فهرست
بررسی یک طرح: فوتبال جدید چقدر طول می‌کشد؟
بررسی یک طرح: فوتبال جدید چقدر طول می‌کشد؟

بررسی یک طرح: فوتبال جدید چقدر طول می‌کشد؟

آی اسپورت - 60 دقیقه شدن فوتبال، طرح انقلابی است که شاید برای اولین بار زمان پرطرفدارترین ورزش جهان را تغییر دهد. پایین آمدن زمان مفید هر مسابقه و بالا رفتن زمان وقت کشی، باعث شده این ایده مطرح شود که به جای 90 دقیقه کامل، فوتبال در 60 دقیقه مقید دنبال شود. به این شکل هم زمان مفید مسابقه طولانی‌تر خواهد بود و هم وقت‌کشی، بخاطر بی‌فایده بودن کمتر می‌شود.

در حال حاضر فوتسال، به این شکل برگزار می‌شود و هر نیمه 20 دقیقه مفید دارد. زمان استراحت بین دو نیمه هم 15 دقیقه است. در فوتبال، این زمان به دو 30 دقیقه و یک پانزده دقیقه می‌رسد. زمان مفید بازی بر این اساس، از 105 دقیقه فعلی به 75 دقیقه می‌رسد اما با توجه به زمان‌بر بودن تعویض‌ها، مصدومیت‌ها و زمان‌های غیر مفید در بازی، احتمالا این زمان به اندازه فوتبال فعلی خواهد شد.

فیفا امیدوار است با فعال شدن این قانون، زمان غیرمفید بازی کمتر شود و تیم‌ها به مرور، از وقت تلف کردن فاصله بگیرند و با همین روش، زمان مسابقات هم پایین‌تر بیاید.

۷ ۴  
آی اسپورت
2017-06-18 15:05:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
محمدباقر
يكشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶، ۱۵:۳۵
اینکه در فوتبال وقت کشی انجام میگیرد یعنی زمان قانونی زیاده از حد است. کم کردن زمان فوتبال تبعات دیگری هم دارد . مثلا قانون آفساید را می تواند تحت الشعاع قرار دهد. آمار گلزنی پایین خواهد آمد و ...
۳ ۳
کامران
يكشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶، ۱۶:۵۵
اخه عزیزم چه ربطی یه آفساید داره؟
۳
محمدباقر
يكشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶، ۱۹:۲۶
علت اصلی ایجاد قانون آفساید این بود که گل های زیادی در یک بازی به ثمر می رسید و برای جذابیت بیشتر قانون آفساید تصویب شد.
مهدی
دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶، ۰۲:۱۲
بازم چه ربطی داره
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر