فهرست
هازارد و کاستا، محورهای 2-5-3 کونته
هازارد و کاستا، محورهای 2-5-3 کونته

هازارد و کاستا، محورهای 2-5-3 کونته

آی اسپورت- در دیداری که چلسی موفق شد 3 بر صفر لستر را شکست دهد ادن هازارد استانداردهایش را درست به اندازه دیگو کاستا افزایش داد. کاستا هفتمین گل فصلش را روی پاس زیبای ماتیچ زد. گل دوم را هازارد زد و ارسال بلند گل او هم توسط ماتیچ بود. ویکتور موزز هم گل سوم را زد و کار را برای لستر تمام کرد.

در این بازی 3 بازیکن محصول آکادمی چلسی بازی کردند: ناتانیل چالوبا یکی از آن ها بود که پاس گل موزز را به زیبایی برای او فرستاد.

اما دلیل حاکمیت مطلق چلسی در بازی عملکرد و همکاری خوب کاستا و هازارد بود که هشداری برای مورینیویی است که باید هفته آینده به مصاف تیم لندنی برود. هشدار دیگر این بود که لستر حتی نتوانست یک شوت هم به سمت دروازه چلسی بزند و تنها یک بار و زمانی که 2 بر صفر عقب بودند شوت خطرناکی به سمت دروازه آبی ها زدند. در مجموع بازیکنان چلسی به نظر با سیستم 3-4-3 آنتونیو کونته هماهنگ شده اند و به راحتی با این سیستم بازی می کنند.

در این بازی انگولو کانته بارها توسط هواداران تیم مهمان هو شد، اما می توان گفت بهترین عملکردش از زمان پیوستن به چلسی را به نمایش گذاشت. او در بازپسگیری توپ های از دست رفته فوق العاده بود و در بازیسازی تهدیدی جدی برای حریف بود.

بیشترین نکته که باید منچستریونایتد را نگران کند اما شرایط آمادگی هازارد بود. کسی که قبلا لقب بهترین بازیکن سال جزیره را کسب کرده بود پیش از این هم نشان داد که در حال رشد است و به نظر دوباره به روزهای اوج بازگشته است. او نشان داد روزهای تیره فصل گذشته را در رژیم کونته از یاد برده است.

کاستا، زننده گل اول بازی، پنجمین گل در 5 بازی اخریش را به ثمر رساند و این در حالی است که او فشار زیادی را تحمل می کند و می توان گفت بیشترین فشار در تیم روی اوست و دلیلش هم عملکرد های ضعیفش در فصل گذشته و تلاشی که کونته برای نگه داشتن کرد، است.

به راحتی می توان گفت تا زمانی که هازارد چنین همکاری ای با او داشته باشد، سطح بازی این دو و البته چلسی مانند بازی با لستر خواهد بود. در سیستم کونته وینگرها مسئولیت بازگشتن و دفاع کردن را به عهده دارند و این به مهاجم تیم اجازه می دهد که با راحتی روی کارهای تهاجمی تمرکز کند.

از طرفی خود وینگر ها هم حمایتی از عقب تر دارند و مسئولیت آن با کانته و ماتیچ است. با این حمایت های پوششی 3 بازیکن خط حمله می توانند به بهترین شکل روی کارهای تهاجمی تمرکز کنند و در نتیجه باید از چلسی انتظار بازی های پرگل داشته باشیم. هازارد هم بازیکنی است که در این تیم و با فضایی مناسب بازی سازی می کند.

با این عملکرد به نظر منچستریونایتد باید کاری خاص برای شکست چلسی در استمفوردبریج انجام دهد. چلسی هر بازی بهتر از قبل نشان می دهد و این در حالی است که در این بازی ویلیان، فابرگاس و اسکار را هم نداشت.

کونته امیدوار است که بتواند با سیستم فوق العاده و خاص خودش بهترین بازی را از هازارد بگیرد و باعث پیشرفت کاستا و بهبود بازی او هم بشود. اگر این دو همان طور که در بازی امروز (شنبه) مقابل لستر بودند عمل کنند، آن وقت چلسی می تواند مطمئن باشد که بهترین تیم های جزیره هم برای رویارویی با آن ها نگران خواهند بود.

 

۸    
آی اسپورت
2016-10-15 18:14:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر