فهرست
نکاتی از نمایش انگلیس: بارکلی کجا بود؟
نکاتی از نمایش انگلیس: بارکلی کجا بود؟

نکاتی از نمایش انگلیس: بارکلی کجا بود؟

آی‌اسپورت – انگلیس یک بار دیگر از شکست در بازی‌های مقدماتی تورنمنت‌های بزرگ فرار کرد، این بار با گل نجات‌بخش هری کین در دقیقه‌یِ 93 در همپدن پارک مقابل اسکاتلند.

شاگردان گرت ساوتگیت در این بازی در نیمه‌یِ دوم با گل الکس اوکسلید-چیمبرلینی که تازه دو دقیقه بود وارد زمین شده بود از میربانشان پیش افتادند، اما دو ضربه‌یِ آزاد عالی از لی گریفیث در فاصله‌یِ تنها سه دقیقه اسکاتلند را در آستانه‌یِ سه امتیازی شیرین قرار دارد. تا اینکه ارسال بلند رحیم استرلینگ و ضربه‌یِ دقیق کاپیتان کین این پیروزی بزرگ را از همسایه‌های شمالی انگلیسی‌ها گرفت.

با اینکه خودِ ساوتگیت بعد از بازی از نمایش شاگردانش تعریف کرد و گل کین را لحظه‌ای مهم برای تیمش خواند، اما جیمی ردنپ نظر چندان مثبتی درباره‌یِ این تساویِ دراماتیک ندارد: «این تیم، به خصوص در خط میانی، کیفیت چندان بالایی ندارد. استفاده‌یِ ساوتگیت از جیک لیورمور (بازیکنی که برای اولین بار در یک بازی رسمی برای انگلیس بازی می‌کرد) کنارِ اریک دایر در مرکز این خط تلاشی بود برای الگوبرداری از کاری که تاتنهام با ویکتور وانایاما می‌کند. لیورمور در مجموع بد بازی نکرد، اما لحظات زیادی بود که به نظر می‌رسید واقعا نیازی به حضور همزمان دو هافبک دفاعی وجود ندارد

«انگلیس در حال حاضر گزینه‌های زیادی برای خط میانی‌اش ندارد و در چنین بازی‌هایی است که آدم یاد راس بارکلی می‌افتد که در خانه نشسته و از تلویزیون بازی را تماشا می‌کند و با خودش می‌گوید من میتونم حتی توی ترکیب اصلی این تیم باشم. درسته که بارکلی پستی مشابه با دلی علی دارد و مشخصا علی بازیکن بهتری است، اما او حداقل باید رویِ نیمکت انگلیس قرار بگیرد تا کیفیت این تیم در بعد هجومی را بالاتر ببرد. در این راه فصل آینده برای بارکلی اهمیت زیادی دارد و او باید خودش را به ساوتگیت تحمیل کند.»

انگلیس پیش از گل کین در یک قدمیِ اولین شکستش در 35 بازی مقدماتی اخیرش قرار داشت و ردنپ دلیل اصلی این شرایط را چنین می‌داند: «ما به اندازه‌یِ کافی خوب نبودیم و کنترل بازی را در دست نداشتیم. بخشی از این مسئله به نمایش خوب اسکاتلند بر می‌گردد، اما همانطور که قبلا هم گفتم بازی‌ای که من از این بازیکنان در تیم ملی می‌بینم با بازی‌شان در باشگاه‌هایشان تفاوت زیادی دارد. ما معمولا در بازی‌های مقدماتی نتایج خوبی می‌گیریم، ولی وقتی پا به تورنمنت‌های اصلی می‌گذاریم افت شدیدی می‌کنیم. انگلیس از 15 بازی اخیرش در این تورنمنت‌ها تنها 5 بار پیروز شده و این آماری غیر قابل قبول است. این وظیفه و ماموریت اصلی گرت است. او باید کاری کند که بازیکنان دیگر تنها سایه‌ای از خودشان در تیم ملی نباشند.»

مثل ردنپ، گری نویل هم که این بازی را در همپدن پارک تماشا می‌کرد از نمایش انگلیس راضی نیست، اما به نکته‌ای مهم برای قبول این نتیجه اشاره می‌کند: «این بازی از نظر زمانی و آمادگی بازیکنان اصلا در وقت خوبی برگزار نشد و این نکته‌ایست که گرت در راه بازگشت به انگلیس بهش فکر می‌کند، همان نکته‌ای که در کنفرانس مطبوعاتی هم ازش حرف زد. بازیکنان ما فقط 10 روز وقت داشتند که بعد از پایان بازی‌های باشگاهی دوباره خودشان را از نظر جسمی و ذهنی به شرایط بازی برسانند. از این نظر تساویِ 2-2 در اسکاتلند، جایی که بازی در آن اصلا ساده نیست، نتیجه‌یِ بدی نیست، اما نمایش ما در این بازی اصلا خوب نبود

نویل در ادامه از جو این بازی دراماتیک، بعد از دو گل گریفیث می‌گوید: «برای دو سه دقیقه باید بگم مدت‌ها بود چنین جو فوق‌العاده‌ای را تجربه نکرده بودم. واقعا بی‌نظیر بود. و البته دقایق پایانی و گل تساویِ کین ضربه‌یِ کشنده‌ای به تماشاگران میزبان زد.»

۲    
آی اسپورت
2017-06-11 13:31:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر