فهرست
والورده و مرگ خودخواسته فوتبال مالکانه در بارسا
والورده و مرگ خودخواسته فوتبال مالکانه در بارسا

والورده و مرگ خودخواسته فوتبال مالکانه در بارسا

آی اسپورت - بارسا 3-0 بر لیورپول غلبه کرد تا یک گام بلند به سوی فینال لیگ قهرمانان برداشته باشد. در اغلب تصاویر بازی شب گذشته، مسی، لوئیس سوارز، تراشتگن و پیکه به عنوان قهرمانان نبرد دیده می شوند ولی والورده برنده واقعی نمایش بود. برنامه دقیق او برای مقابله با لیورپول، به قدری کامل بود که اجازه نداد بارسا متحمل هیچ ریسکی شود. گذاشتن آرتورو ویدال به جای آرتور ملو در ترکیب یازده نفره ابتدایی، پیامی روشن از جانب والورده بود. بارسا خودخواسته از اسلحه همیشگی و تاریخی خود یعنی مالکیت توپ و میدان صرفنظر کرد و آن را به لیورپول داد.

بارسا توپ را به حریف انگلیسی داد؛ در حالی که در بیشتر دقایق بازی لیورپول نمی دانست که از این مالکیت چگونه استفاده کند. لیورپول تیمی است که همواره منتظر اشتباه حریف، توپ ربایی و استفاده از ضدحملات است. لیورپول مالکیت را 52 به 48 از بارسا برد ولی نتیجه را 3-0 باخت تا صرفنظر از یک معجزه فوتبالی، تیم حذف شده در نیمه نهایی باشد.

بدون توپی برای ربایش، لیورپول به نوعی خلع سلاح شده بود و در حمله قدرت همیشگی را نداشت. البته که آنها موقعیت های خوب گلزنی هم داشتند؛ ولی صلاح و مانه هم در موقعیت هایی که پیدا کردند، سد بزرگی چون تراشتگن را مقابل خود دیدند.

والورده از مدت ها پیش به این نتیجه رسیده بود که با استفاده از فلسفه همیشگی بارسا مشکل می‌توان در اروپا به موفقیت رسید و در تصمیمی شجاعانه، فوتبال مالکانه را که در بارسا یک اصل همیشگی بود، کنار گذاشت و حالا بارسا در لیگ قهرمانان، تیمی متکی بر ضدحملات شده است. نتیجه پایانی، والورده را پیروز واقعی میدان کرد و حالا دهان منتقدانی که معتقدند بارسا همیشه باید به فلسفه خود وفادار بماند نیز بسته شده است؛ چه اگر نتیجه غیر از این بود، والورده حالا باید پاسخگوی خیانت خود به باشگاه کاتالان می بود.

ورزش 3

۵    
آی اسپورت
2019-05-02 20:56:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر