فهرست
زمانی برای کام‌بک برانکو
زمانی برای کام‌بک برانکو

زمانی برای کام‌بک برانکو

آی اسپورت – برانکو کمتر در چنین موقعیتی بوده است؛ نه پس از این که قهرمانی لیگ را از دست داد یا به قشقایی باخت و از جام حذفی بیرون افتاد و نه حتی پس از شکست مقابل استقلال علیمنصور. کنار رفتن از لیگ قهرمانان آسیا که همه آرزوهای هواداران را در خود متجلی می‌دید برای مرد کروات چیزی بیش از یک باخت بود. او می‌توانست شکست بخورد اما اعتبارش را در معرض خطر نبیند. می‌توانست حذف شود اما این‌همه نگاه خشمگین را متوجه خود نبیند. پرسپولیسی‌ها که در دو فصل اخیر تمام‌قد کنار برانکو ایستاده‌اند حالا احساس خوشی ندارند و متهم اصلی کسی جز خود او نیست.

باید به هوادارانی که همیشه به او حق داده‌اند و تصمیماتش را تأیید کرده‌اند در چنین روزی حق داد که احساس متفاوتی داشته باشند و رفتار دیگری در پیش بگیرند. برای شکست بزرگ پرسپولیس، همه اشتباهات او یک‌جا جمع شده بود و پس از آن هم او از اشتباهاتش دست برنداشت. بازی دادن به شجاع و ربیع‌خواه که کیفیت بازی و محبوبیت‌شان در پایین‌ترین نقطه قرار گرفته و نادیده گرفتن افت کمال کامیابی‌نیا. فاکتورهایی که مربی قرمزها می‌توانست و باید برای هر کدام تصمیمی جداگانه می‌گرفت. هیتلر می‌گوید باید پیروز شوید و آنوقت کسی از شما سوالی نخواهد پرسید.

برانکو تنها تا جایی می‌تواند پای ربیع‌خواه بایستد که تیمش نتیجه بگیرد. همانطور که دو فصل قبل وقتی مسلمان را روی نیمکت به چارمیخ کشیده بود کسی اعتراضی نمی‌کرد. چون تیمش داشت خوب بازی می‌کرد. آمدن مسلمان به ترکیب و بازی‌های خوب او هم به پای اتوریته و تمرینات برانکو گذاشته شد. او همانطور که از همه اینها رضایت داشت حالا هم باید بپذیرد که همه تصمیماتش قابل دفاع نیستند. مسلمان حاشیه‌ساز و سر به هوا در بازی، تنها تا وقتی مجوز طرفدارها را داشت که تیم نباخته بود. که نمایشی فاجعه‌بار ارائه نداده بود. اگرنه چرا باید او را تحمل کرد در حالی‌که بشار رسن تا دقیقه هفتاد به گرم کردن خود ادامه می‌دهد. چرا باید اسم نوراللهی را فریاد نزد در حالی‌که هر دو هافبک مرکزی تیم قابل تعویض‌اند و ریتم مناسبی ندارند.

این انتقادات بدیهی‌تر از آن است که برانکو بخواهد برایشان از شرایط تمرین و درصد پاس‌های درست و دیگر عوامل فکت بیاورد. اینها نکات فنی نیست. برانکو همیشه به خبرنگارها می‌گوید من صد برابر شما حقوق می‌گیرم چون شما فقط می‌توانید ایراد را ببینید، اما منم که می‌توانم برطرفش کنم. اما او نتوانسته ایرادهای تیم را برطرف کند. تیم از آسیا حذف شده آن‌هم با شکستی غیرمعمولی و خودخواهانه. پیروزی مقابل نفت تهران هم تنها با بیست دقیقه بازی قابل قبول به دست آمد. با اشتباهات داوری. با ربیع‌خواهی که تا وقتی در زمین بود پرسپولیس سردرگم و ناامیدکننده بود. اگرچه کنار گذاشتن مسلمان، سرانجام، اراده‌ای می‌خواست که برانکو از خود بروز داد.

اما در این نقطه عطف او چه راهی در پیش دارد؟ وقتی که تیم طراوت گذشته را ندارد و هواداران مضطربند. قمارباز قهار اینطور وقت‌ها خوب می‌داند که چطور بازی را به نفع خود تغییر دهد. با بازی‌خوانی بهتر. با بلوف. با حرکات ناگهانی. شطرنج‌بازی که بازی‌اش به تکرار رسیده، خوب می‌داند که چطور باید کشته بدهد و خود را از مخمصه برهاند. بلد است که چطور ریسک کند، با مهره‌هایش خطر کند و به بازی هیجان‌ بدهد. برانکو صد برابر خبرنگارها حقوق می‌گیرد برای همین ترفندها.

روز پنجشنبه او مهمترین بازی را در مقابل خود می‌بیند. فراتر از دربی و سه امتیاز مسابقه. برانکو اگر بتواند تیمی متحول‌شده را به زمین بفرستد و کار را به نفع خود تمام کند، همه، نتایج اخیر در لیگ و آسیا را فراموش خواهند کرد و دوباره کارت سفید را برای ادامه کار به او خواهند داد. اما هر کوتاهی که به باخت منجر شود، به خصوص اگر تیم مشکلات آشنا را دوباره با خود به زمین بیاورد، می‌تواند همه چیز را زیر سوال ببرد.  او نیاز به یک کام‌بک دارد. به برگرداندن ورق. وقت این کام‌بک هم پنجشنبه است. پایان بازی می‌تواند برای او آغاز یک بازی تازه باشد.

۲۱۳ ۱۴  
آی اسپورت
2017-10-23 12:13:00
نظر دهید

۱۴ نظر
عه! آقا چرا میخندی?
دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶، ۱۲:۲۲
عوامل رسانه ای دوچرخه سواران تلاش میکنند تا برانکو را مجاب کنند با یک هافبک دفاعی وارد داربی شود! حضور ربیع خواه و کامیابی نیا در زمین اندک شانس دوچرخه سواران برای رسیدن به گل از روی ضد حمله را به باد میدهد!!!
علی
دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶، ۱۳:۱۶
اگر خوب به مطلب دقت کنید با این واژه روبرو می شوید:
به قشقایی باخت..
از جام حذفی بیرون افتاد..
شکست مقابل استقلال علیمنصور...
و موارد دیگر!
سوال من از نویسنده این است که وقتی شما گرایشات رنگی مشخصی داری که به سمت تیم رقیب پرسپولیس هست، به چه حقی در مورد این تیم مطلب می نویسی؟
در حالی که پرسپولیس با یک مساوی در این مسابقه هم از حاشیه دور خواهد شد چرا تلاش می کنید تا با تحت تاثیر قرار دادن برانکو و فرستادن یک ارنج نامناسب سبب باخت این تیم شوید؟
خجالت لطفا!!!
۸
مصی
دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶، ۱۲:۳۴
ما هواداران پرسپولیس تمام قد وبا تمام وجود پشت مربی بزرگمون پرفسور عزیز با هر نتیجه هم که تو دربی بگیره ایستادیم چون بعد از سالها بزرگی و عظمت رو به تیممون برگردوند دوستان میرزا بنویس رسانه ای هم بی جهت جوسازی نکنن این هوادار باهوش‌تر از این حرفاست که با بازی‌های کثیف رسانه ای شما گول بخوره و به دوران بی ثباتی وجنجال گذشته که اتفاقا مورد پسند شماست برگرده
یک نویسنده آبکی دیگر
دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶، ۱۲:۴۱
نویسنده های آی اسپورت کم بودن؟ تورج عاطف کم بود ؟
من نمیدونم این نویسنده ها که کلا بار فنی ندارن چرا در مورد مسائل فنی نظر میدن. این نویسنده ها بهتره به همون قلیون و ماجرای شب نشینی و پاس ندادن منشا و این چیزا بپردازن
امید از تفت
دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶، ۱۲:۵۷
من یک سوال دارم: فرض بگیریم جای سرمربیان پرسپولیس و الهلال عوض میشد آیا واقعاً فکر می کنید پرسپولیس صعود می کرد!!؟ آیا الهلال سقف 18 بازیکن برزگسال داشت که وقتی دو دفاع وسط تیمش مصدوم و محروم می شوند بازیکن تخصصی نداشته باشه و بازیکنان کناری را به دفاع وسط ببره!!؟ آیا الهلال با مشکل بازیکن سربازش مواجه است!!؟ کدوم مربی بازیکنی که بیش از یکسال بازی رسمی نداشته بازی میده!!؟ آیا الهلال سه روز قبل از مهم ترین بازی فصلش با شوک محرومیت تیم و بهترین بازیکنش روبرو شد!!؟ آیا در عربستان هم برنامه نودی هست که یک پرونده پیچیده حقوقی را پیرهن عثمان کنه و حکم صادر کنه و حاشیه سازی کنه و تیر خلاص را به یک تیم شوک خورده بزنه!!!؟ آیا الهلال هم مثل پرسپولیس رفت و برگشت میهمان بود و شرایط میزبانی به ضررش بود یا به نفعش بود!!؟ کدوم مربی با اینهمه بلایا میتونه معجزه کنه!؟ پرسپولیس حذف شد چون ما بازی را بیرون زمین باختیم نه درون زمین. حالا ببینید علت نواقص بالا چه کسایی بودند. توی همه عوامل موفقیت پرسپولیس تنها کسی که به بهترین وجه وظیفش را خوب انجام داده برانکو بوده و هیچ تقصیری متوجه برانکو نیست. وقتی ما بازی را بیرون زمین باختیم تحلیل فنی داخل زمین خنده داره. توی بازی با الهلال از دقیقه یک بازی استرس و گامهای نامطمئن و لرزان در ساق همه بازیکنان مشخص بود. توی بازی رفت کدوم بازیکن خوب بازی کرد یا اشتباه نکرد!!؟ آیا مسلمان در بازی رفت و برگشت با الهلال وجود خارجی داشت!!؟ فقط زوم کردید روی ربیع خواه!!؟ اگر برانکو ترکیب کاملاً دفاعی با دو هافبک دفاعی میگذاشت و مثل استقلال 6تا می خورد همین شماها نمی گفتید چرا پرسپولیس دفاع مطلق کرده!!؟ حذف پرسپولیس از آسیا بسیار تلخ و دردناک و غیرقابل هضم بود چون ما بازی را فنی و داخل زمین نباختیم و زمانی تلخ تر میشه که بدونیم امسال هم بخاطر بدهی های زیاد از آسیا حذف میشیم. حالا پرسپولیس باید با برد دربی، خاطره تلخ بازی با الهلال را فراموش کنه و به مسیر اصلی و اقتدار و قهرمانی برگرده انشاأالله. پرسپولیس فقط گزینه برد دربی را پیش رو داره و لاغیر
موراتا
دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶، ۱۳:۴۰
خوب وقتی شرایط پرسپولیس ویژه است چرا با همون ترکیبی به زمین میره که اگر با استقلال خوزستان هم بازی داشت از همون ترکیب استفاده میکرد بله پرسپولیس با انبوهی از مشکلات وارد زمین شد تا با بهترین تیم آسیا بازی کنه اما آرایش تیم مثل زمانی بود که قراره با نفت در استادیوم آزادی بازی کنن اینجاست که باید از برانکو ایراد گرفت
خاطره بازی با العین
دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶، ۱۹:۰۸
تو چه میدونی سگ کجا تخم مرغ می کنه حالا برای ما کارشناس شدی....هر وقت برای نظافت راه پله یا سرویس بهداشتی کارشناس خواستن بیا نظر بده
تیم شیشم پایتخت
دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶، ۲۱:۳۶
وقتی می گی هیچ تقصیری متوجه برانگو نیست معلومه هیچی نمی فهمی...پسر جان برو سر کوچه بوق بزن.. حالا تفت هم فوتبال دار شد
حمید
دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶، ۱۳:۴۵
"پرسپولیسی‌ها که در دو فصل اخیر تمام‌قد کنار برانکو ایستاده‌اند حالا احساس خوشی ندارند و متهم اصلی کسی جز خود او نیست."

نه عزیز من! ما همچنان حالمون خوبمه! چرا سعی دارین به ما القاء کنین که تیممون بد کار کرده؟ چرا سعی می کنین القاء کنین که جایگاه و محبوبیت برانکو در خطره؟ یعنی الان شما بهتر از من می دونی که من از دست برانکو نارحتم یا نه؟ عجبا!
برای اینکه بفهمی چه تعداد از هوادارا پشت برانکو هستن و چه تعداد موافق شما یه مقایسه ای بکن بین تعداد لایک هایی که نظرات مخالف شما میگیره با تعداد لایک های مطلب شما. یه مقایسه ساده ست که باعث میشه متوجه بشیم کدممون متوهم تره!
مهدی
دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶، ۱۴:۱۹
نویسنده آبکی که حتی تو بچگیش هم لگد به گربه نزده راجع به برانکو تحلیل فنی میده! شما برو برای اربابت کیروش دم تکون بده
خاطره بازی با العین
دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶، ۱۹:۱۰
اون گربه رو میزاشتن رو نیمکت مقابل الهلال بیشتر از برانگوه نتیجه می گرفت
ایمان
دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶، ۱۴:۳۵
آقای مثلا نویسنده بهتره از طرف خودت حرف بزنی نه طرفدارای پرسپولیس...

راستی تو ای اسپرت دستمزد رو چطور حساب می کنند؟
کلمه ای؟
پاراگرافی؟
متنی؟
...
دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶، ۱۵:۵۲
نویسنده لطف کنه از قول هوادارای پرسپولیس مطلب ننویسه ما همچنان پشت برانکو و تصمیماتش هستیم
امیرعباس
دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶، ۱۷:۳۶
ای اسپورت عزیز لطف کن و دیگه از این جنس مطالب عاشقانه هوادارانه رو تو سایتت منتشر نکن سایتتون در مجموع بهترین سایت فوتبالیه ولی واقعا مطالب مهملی مثل این حقیقتا اعتبار سایتو پائین می اره نکنید ازین کارها حتی اگر قراره از برانکو تمجید کنید کمی حرفه ای تر لطفا!!
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر