فهرست
گزارش: داستان غم‌انگيز اندی و اينديانا
گزارش: داستان غم‌انگيز اندی و اينديانا

گزارش: داستان غم‌انگيز اندی و اينديانا

آی‌اسپورت- رقابت‌های تنیس مسترز 1000 ایندیانا ولز هنوز شروع نشده با شوكی به بزرگی یك زلزله همراه بود: اندی ماری، مرد شماره یك تنیس دنیا، در میان بهت و ناباوری مقابل واسك پوسپیسیل كانادایی، مرد شماره 129 تنیس دنیا، تن به شكست داد و از گردونه بازی‌ها در همان دور دوم كنار رفت‌؛ ماری كه بعد از افت محسوس نواك جوكوویچ یكه‌تاز جدول رده‌بندی برترین تنیس‌بازان دنیا شد در این بازی ست اول را با نتیجه 6 بر4 واگذار كرد و در ادامه ست دوم را هم در تای بریك با نتیجه 7 بر 6 واگذار كرد و وداع زودهنگامی داشت. البته این موضوع برای این تنیس‌باز اسكاتلندی چندان هم خوشایند نبود چون او هفته گذشته در رقابت‌های دبی به عنوان قهرمانی رسیده بود و اولین جام فصلش را به دست ‌آورد. در واقع ماری با اعتماد به نفس كامل پا به كالیفرنیا گذاشته بود ولی شاید هرگز فكرش را نمی‌كرد رقیب كانادایی‌‌اش تا این اندازه پیشرفت كرده باشد. ماجرا از این قرار است كه این دو تنیس‌باز پیش از این 4 بار مقابل هم قرار گرفته بودند و عین 4 بازی را اندی ماری به راحتی برده بود‌؛ بدون اینكه حتی كوچكترین ستی را به پوسپیسیل واگذار كند. در این بازی اما شرایط كاملاً فرق می‌كرد چون تنیس‌باز كانادایی به لطف موفقیت در بازگرداندن سرویس‌های ماری توانست نقطه قوت حریف اسكاتلندی‌‌اش را خنثی كند.

 

طلسمی به اسم ایندیانا ولز

داستان اندی ماری و تورنمنت ایندیانا ولز به اندازه كافی غم‌انگیز است! مرد شماره یك تنیس دنیا تا به حال هرگز نتوانسته ایندیانا ولز را به دست بیاورد‌؛ در واقع رقابت‌های مسترز كالیفرنیا یكی از رقابت‌هایی است كه روی زمین با سطح سفت برگزار می‌شود و ماری هرگز در آن موفق نبوده. از این گذشته در سال 2016 هم ماری در مرحله سوم همین تورنمنت با جام وداع كرد. این شكست دومین شكست مهم فصل برای مرد شماره یك تنیس خواهد بود چون پیش از این، اندی، در اوپن استرالیا، اولین مرحله از رقابت‌های گرنداسلم سال هم در مرحله یك هشتم نهایی به طرز عجیبی مقابل میشا زفرف آلمانی-روسی تن به شكست داد و از دور بازی‌ها كنار زده شد.

 

واسك پوسپیسیل: عطش بردن داشتم

پوسپیسیل، مرد شماره 129 دنیا كه اندی ماری را شكست داد، بعد از بازی در كنفراس خبری گفت: «با وجود اینكه در ست اول شروع خوبی نداشتم ولی رفته رفته بهتر و بهتر شدم. خوب جنگیدم و در ادامه از چیزی كه فكرش را می‌كردم هم بهتر شدم. واقعاً تاكتیكی كه برای این بازی در نظر گرفته بودم جواب داد‌؛ باید منتظر می‌ماندم و عجله نمی‌كردم‌؛ حتی با وجود اینكه در ست دوم 3 بر صفر در گیم‌شماری عقب افتاده بودم باز هم می‌دانستم كه می‌توانم به تاكتیكم اطمینان داشته باشم. خب وقتی هم كار به تای بریك كشید هیچ نگرانی‌ای نداشتم و به بازی هجومی‌ام ادامه دادم. البته همزمان هم اجازه ندادم كه فكر شكست دادن مرد شماره یك جهان، تمركزم را به هم بزند. مطمئناً این برد یكی از بزرگترین پیروزی‌های زندگی من خواهد بود. این اواخر دوباره عطش پیروزی را به دست ‌آورده‌ام به ویژه بعد از سال سخت 2016 كه نگرانی‌هایی در زندگی شخصی و حرفه‌ای‌ام هم به وجود آمد. البته دلم نمی‌خواهد زیاد وارد جزئیات شوم. واقعاً این اواخر خودم نبودم ولی قطعات پازل را كنار هم چیدم و كار را شروع كردم. حالا هم كه با شكست دادن ماری مشخص شد من مسیر درستی را برای پیشروی انتخاب كرده‌ام. فعلاً باید تلاش كنم بردن اندی ماری را فراموش كنم و فقط حواسم به ادامه رقابت‌ها باشد.»

 

     
آی اسپورت
2017-03-13 19:36:00
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر