فهرست
ضعف اصلی آرسنال، دفاع چپ
ضعف اصلی آرسنال، دفاع چپ

ضعف اصلی آرسنال، دفاع چپ

آی اسپورت- زمانی بود که آرسنال در پست دفاع چپ بازیکنان سطح بالای زیادی داشت. از روزهای گذشته با نایجل وینتربرن تا سیلویو و مدرن‌ترها مثل اشلی کول و گائیل کلیشی، اما حالا توپچی‌ها با ونگر دچار بحران شده‌اند. شاید دلیلش این باشد که اخیرا ونگر بیشتر مدافعانی به خدمت گرفته که بشتر تمایل به پیشروی و حمله کردن دارند. ناچو مونرئال و کیران گیبس هر دو در امیریتس مدافعانی بی نظیر بوده‌اند، اما مخصوصا مونرئال نسبت به قبل افت زیادی داشته است.

بازیکن اسبق مالاگا 31 سال سن دارد و درست همسن لاورن کوشیلنی است، البته که شرایط یک دفاع میانی با دفاع چپ متفاوت است. به هر حال انتقاد از بازیکنی که هر بار در زمین بوده وفاداری کاملش را به نمایش گذاشته سخت است، اما بارها دیده شده در بازی‌های آرسنال وینگرها و حتی بازیکنان حریفی که از آرسنال ضعیف‌تر است، از مونرئال بسیار بهتر بوده‌اند و او را آزار داده‌اند.

در طول دیدار جام حذفی مقابل سوتون، تیمی که در هیچ لیگی بازی نمی‌کند، زمان‌هایی بود که روری دیکون، محصول اسبق آکادمی فوتبال آرسنال مونرئال را به راحتی از پیش رو برمی‌داشت. شکی در این نیست که دیکون پتانسیل بازی کردن در سطوح بالاتر را هم دارد، اما باز هم دلیل نمی‌شود که مونرئال مقابل او به این راحتی مغلوب شود. این تنها نمایشی از بازی‌های طول فصل مونرئال بود.

مقایسه عملکرد این فصل و فصل گذشته مونرئال
مقایسه عملکرد این فصل و فصل گذشته مونرئال

خرید کوهن برامال، بازیکن جوان که به تازگی به آرسنال ملحق شده، نشان می‌دهد که این تیم برای آینده‌اش برنامه‌ریزی کرده است. مطمئنا این بازیکن 18 ساله توانایی تبدیل شدن به یکی از بازیکنان بزرگ تاریخ را دارد. عملکرد او برای تیم زیر 23 سال با هر بار بازی کردن پیشرفت می‌کرد و انتظار می‌رود به زودی در ترکیب آرسنال تبدیل به مهره‌ای مهم شود.

اما او با برنامه طولانی‌مدت به باشگاه آمده و معنی‌اش این است که آرسنال هنوز نیاز به بازیکنی باتجربه دارد، کسی مانند بنژامین مندی از موناکو، بازیکنی که حدود 2 سال است در رادار آرسنال قرار دارد. کیران گیبس این شانس را داشت که در تابستان باشگاه را ترک کند، اما آرسنال پیشنهاد دو تیم لیگ برتری را رد کرد و مشخص است که در حال بررسی گزینه‌هایش برای جایگزینی او بوده است.

قرارداد او کمتر از 18 ماه دیگر به پایان می‌رسد و جدایی‌اش به نظر بیشتر به خاطر دقایق کم بازی است که به او می‌رسد. گیبس بازیکنی است که توانایی‌های ورزشی فوق‌العاده‌ای دارد. اما معمولا در جایگری‌ها و تمرکز کردن دچار اشتباه می‌شود.

شکی در این نیست که آرسنال در پست دفاع چپ ضعف دارد و از این قسمت ضربات زیادی خورده است. مخصوصا مدافعان این تیم در کنترل کردن ضدحملات شدیدا ضعیف عمل کرده‌اند. این یکی از مشکلات اصلی است که چه ونگر و چه هر مربی که سال فصل آینده روی نیمکت آرسنال باشد باید آن را برطرف کند. سمت چپ آرسنال با این شرایط به سختی قابل اطمینان است و در واقع این تیم در این قسمت نیاز به بازیکنی در حد و اندازه‌های سزار آسپلیکوئتا دارد.

مدافع چلسی از آن مدافعانی است که می‌داند چطور حمله کند و برای تیمش یکی از مهره‌های با اهمیت باشد. اگر آرسنال بتواند بازیکنی در سطح او را جذب کند می‌توان یک یک قدم خیلی مهم در رسیدن به موفقیت و در راستای تقویت ترکیبش برداشته است. تیمی که بیشتر در کورس رقابت برای رسیدن به موفقیت و جام قرار داشته باشد.

 

۳    
آی اسپورت
2017-03-18 19:09:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر