فهرست
ششمین هایجک از سرخابی‌ها؛ دیگر جذاب نیستند؟
ششمین هایجک از سرخابی‌ها؛ دیگر جذاب نیستند؟

ششمین هایجک از سرخابی‌ها؛ دیگر جذاب نیستند؟

آی اسپورت - استقلالی‌ها بعد از شوک رفتن استراماچونی در فصل نقل و انتقالات با یک شوک بزرگ دیگر مواجه شدند. زمزمه‌های نیامدن میلیچ و همچنین پیوستن پاتوسی به فولاد باز هم شرایط استقلال را بدتر از قبل کرد. این شوک وارد شده به آبی‌ها تبعات زیادی داشت و به جنجال‌ها و حتی استعفا در این باشگاه انجامید. استقلالی‌ها اعلام کردند که تنها دلیل پاتوسی برای رفتن به فولاد به جای استقلال مسائل مالی بوده است.

با این حال این اتفاقات در حالی رقم خورد که آخرین اخبار از باشگاه استقلال حاکی از توافق نهایی با این بازیکن بود و هواداران بازگشت این بازیکن را تقریبا قطعی می‌دانستند. فولاد با سعید آذری اما آنها را غافلگیر کرد و بازیکن فصل گذشته استقلال را به اهواز کشاند.

زمانی استقلال و پرسپولیس مانند بهشت گمشده بازیکنان بودند. تیم‌هایی که با یک اشاره می‌توانستند با آسانترین شرایط نسبت به رقیبان بازیکنان را به اردوی خود کشانده و برنده اکثر رقابت‌های نقل و انتقالاتی باشند. با خارج شدن این دو تیم از جمع مدعیان در چند سال صدرنشینی تیم‌هایی مانند سپاهان و دیگر تیم‌های شهرستانی و همچنین توانایی مالی تیم‌های صنعتی این جایگاه برای چندین سال از دست رفت. با بازگشت مجدد استقلال و پرسپولیس به جمع مدعیان قهرمانی و بهبود وضع مالی این دو تیم پیش‌بینی می‌شد که اقتدار ثابت در بازار به آنها برگردد. اتفاقی که این فصل هم نیفتاد و نه تنها اوضاع آنها بهبودی پیدا نکرده که تعداد بازیکنانی که حضور در تیم‌های دیگر را به پوشیدن پیراهن سرخابی‌ها ترجیح می‌دهند بیشتر و بیشتر می‌شود. در این فصل هم لیست این بازیکنان کم‌تعداد نبوده است.

رشید مظاهری: پرسپولیسی‌ها که بارها با ترس و دلهره جدایی بیرانوند و ترانسفر شدن او دست به گریبان بودند می‌خواستند تا با جذب یک دروازه‌بان مطمئن خیال‌شان را بابت رفتن او راحت کنند. قبل از این که آنها دست به کار شوند اما  او قراردادش را با تراکتور نهایی کرد.

رضا شکاری: بازیکن روبین‌کازان روسیه که بیش از یک هفته با باشگاه پرسپولیس در تماس بود در نهایت در حرکتی رونالدینیویی سر از تبریز درآورد و با این تیم به توافق رسید.

محمدرضا حسینی: زمزمه‌های حضور او در استقلال شنیده می‌شد و پرسپولیسی‌ها هم علاقمند به جذبش بودند. جدایی حسینی از ذوب‌آهن شایعات را قوی‌تر کرده بود. در نهایت اما عکس او با پیراهن تیم همشهری یعنی سپاهان نشان داد که یک بازیکن دیگر از دست سرخابی‌های پایتخت پریده است.

رضا اسدی: مذاکره بازیکن سایپا با استقلال بسیار جدی بود. در این میان مبلغ پیشنهادی این بازیکن اما روند مذاکرات را با اختلال مواجه کرد. در نهایت تراکتور از راه رسید و اسدی را هم به تبریز برد.

امید نورافکن: بازیکن استقلال در روزهای اوجش راهی بلژیک شد. استقلالی‌ها منتظر بودند تا او بعد از بازگشت به لیگ برتر  مجددا پیراهن استقلال را برتن کند. نورافکن فصل پیش به استقلال برگشت اما این فصل در تصمیمی غافلگیرکننده به صورت قرضی به اصفهان رفت و تهران را چشم‌انتظار گذاشت.

آیاندا پاتوسی: آخرین هایجک هم از سوی فولادی‌ها انجام شد. استقلال بحران‌زده که این روزها با توجه به از دست دادن مربی و یکی از بازیکنان خارجی‌اش شرایط ویژه‌ای دارد به دنبال این بود که تا با جذب پاتوسی که ستاره فصل گذشته بود کمی به وضعیت تیم سروسامان ببخشد. در میان مذاکرات این بازیکن با استقلال اما سعید آذری از راه رسید و پاتوسی را به خوزستان برد. انتقالی که حاشیه‌های زیادی را بین مدیران دو باشگاه به وجود آورد و باعث درگیری‌های لفظی و شکایت‌های طرفین شد.

این لیست بلند بالا در یک فصل نشان می‌دهد که استقلال و پرسپولیس بودن حاشیه امنیتی برای آنها در نقل و انتقالات به وجود نمی‌آورد. شاید این روزها فقط پول است که می‌تواند برگ برنده هر تیمی در روزهای حساس جذب بازیکن باشد و این که نام و رنگ پیراهن چیست مدت‌هاست دیگر برتری برای بازیکنی به حساب نمی‌آید.

نود

۳    
آی اسپورت
2020-01-13 20:00:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر