فهرست
اشتباه ناصر ابراهیمی را کالدرون مرتکب شد!
اشتباه ناصر ابراهیمی را کالدرون مرتکب شد!

اشتباه ناصر ابراهیمی را کالدرون مرتکب شد!

آی اسپورت - فوتبال‌دوستان قدیمی تیم ملی ایران در جام ملت‌های ۱۹۸۴ را خوب به خاطر دارند. تیمی که نسلی طلایی را در اختیار داشت، اما ناباورانه قهرمان آن رقابت‌ها نشد. آن زمان جنگ تمام نشده بود، اما تیم ملی با روحیه و نسلی طلایی وارد سنگاپور شد تا جام قهرمانی را پس بگیرد.

در دور گروهی، ایران شکست‌ناپذیر بود. با این حال مساوی با میزبان باعث شد چین به لطف تفاضل گل بهتر سرگروه شود و ایران در نیمه‌نهایی فرصت انتقام از کویت را از دست بدهد و با عربستان بازی کند. اولین تقابل ایران و عربستان در جام ملت‌ها، فقط دو دقیقه مانده بود با پیروزی ایران به پایان برسد. تیم ملی با گل شاهرخ بیانی از حریف جلو بود. تعویض اشتباه ناصر ابراهیمی سرمربی وقت تیم ملی و بیرون بردن ناصر محمدخانی و آوردن رضا احدی، فشار روی ایران را افزایش داد و گل به خودی شاهین بیانی، برد را چنگ تیم ملی درآورد. ضربات پنالتی، به نفع عربستان بود و آن‌ها با گل کردن همه پنالتی‌های‌شان، به فینال رفتند و برای اولین بار قهرمان آسیا شدند.

در بازی پرسپولیس و گل‌گهر سیرجان، مهدی ترابی ستاره زمین بود. شاگردان جلالی به دلیل ترس از قدرت پا به توپ مهدی ترابی و ضد‌حملات پرسپولیس عقب نشسته بودند، اما با تعویض این بازیکن ورق برگشت. در دقیقه ۸۷ مهدی ترابی تعویض شد و جای خود را به کمال کامیابی نیا داد و پرسپولیس یک دقیقه بعد گل خورد! چه بسا اگر گل‌گهری‌ها حواس جمع‌تر بوده و بهنام برزای اخراج نمی‌شد تیم مجید جلالی می‌توانست گل مساوی را هم به ثمر برساند. به نظر می‌رسید با تعویض مهدی ترابی و خروج او از زمین مسابقه، مدافعان و هافبک‌های تدافعی گل‌گهر سیرجان خیالشان راحت شد تا جلو بکشند و فشار زیادی روی خط دفاع پرسپولیس بیاورند.

 

خبر ورزشی 

۸ ۲  
آی اسپورت
2019-12-13 08:59:00
نظر دهید

۲ نظر
عباس
جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸، ۱۳:۱۹
ای تف به ذات خبردلار مزدور. خودتونو پاره هم کنید نمیتونید کالدرونو حراب کنید مزدورا. اینو هم به خبرورزشی میگم هم به شما که بازنشر کردید
محمد
جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸، ۱۵:۰۴
#هر_چی_کالدرون_بگه
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر